Kā droši nopirkt auto pandēmijas laikā?
Apmaksāts raksts

Šobrīd, kad pasauli ir pārņēmis epidēmijas vilnis ar daudziem piesardzības pasākumiem, arī Latvijā nākas ievērot valsts izdotus pagaidu drošības noteikumus. Ja šobrīd esi plānojis iegādāties automašīnu, tad, lai viss būtu droši un likuma normās, šajā rakstā mēs apskatīsim veidus, kā droši nopirkt auto pandēmijas laikā. 
 
Kas jāņem vērā, ja vēlies iegādāties auto ārkārtas situācijas laikā?
 
1. Veic rūpīgu plānošanu
Auto iegādei ir vienmēr jābūt rūpīgai un plānotai, tā sakot, nekad nepērc “kaķi maisā”, jo auto pirmajā brīdī izskatās skaists, elegants vai par izdevīgu cenu. Laba, izdevīga cena bieži vien ir tas, kāpēc cilvēki mēdz iekrist krāpnieku nagos - cilvēks, kurš pērk auto, vēlas ietaupīt, bet rezultātā nākas pārmaksāt, jo detaļu maiņa dažkārt var sasniegt paša auto cenu. 
 
2. Iepazīsti auto vēsturi
Nepastāv tādas automašīnas, kuras ražotas rūpnīcā un ievestas valstī bez dokumentiem vai vēstures datiem. Izpēti savas noskatītās automašīnas vēsturi, iepazīstoties gan ar nobraukumu, gan defektiem ar kuriem auto ir saskāries, piemēram, smagas avārijas sekas. 
 
3. Izvēli veic attālināti
Lai auto būtu droši iegādāties pandēmijas laikā, vispirms rūpīgi veic izpēti un meklējumus internetā, nevis klātienes auto plačos. Šobrīd, kad ir svarīgi maksimāli daudz izolēties no sabiedrības, lai ierobežotu vīrusu, Tev ir iespēja vispirms meklējumus veikt internetā (Facebook.com sludinājumi vai ss.com utml.), pēc tam pārbaudi noskatīto auto Auto DNA lapās (šīs gan ir par maksu, bet labāk noziedot nelielu naudas summu detalizētai auto vēstures izpētei,  nekā iegūt lielus finansiālus zaudējumus vēlāk). 
 
4. Pakonsultējies ar speciālistu
Ja Tavā paziņu lokā ir kāds pazīstams cilvēks, kurš ļoti labi pārzina automašīnas, vai Tev ir laba sadarbība ar savu autoservisu - pakonsultējies par noskatīto auto. Dažkārt ieteikumi, ar kuriem nāksies saskarties ikdienā braucot ar izvēlēto auto, mēdz būt daudz vērtīgāki, nekā žurnālos vai internetā lasītie. Ja šāda cilvēka paziņu lokā Tev nav, vienmēr vērtīgi ir arī auto forumi, kuros cilvēki labprāt dalās ar savām zināšanām un pieredzi. Visu maksimāli centies uzzināt telefoniski vai ar interneta starpniecību. 
 
5. Apskati auto klātienē tikai pēc detalizētas izpētes
Ja noskatītais auto liecina, ka visas tā pārbudes ir izturējušas dažādu kritiku, tad laiks ir doties to pārbaudīt. Daudzi cilvēki paļaujas uz interneta pārbaudēm, tomēr pat šajā laikā iesakām tomēr auto iegādāties, vispirms pārbaudot to kādā auto servisā. Lai arī šis process pandēmijas laikā būtu drošs, sazvanies ar autoservisu un vienojies par tikai sev rezervētu laiku. Sazvanies un vienojies arī ar auto pārdevēju par tikšanās vietu un laiku. 
 
6. Ieturi 2m distanci
Kad esi devies uz autoservisu, laikā, kas ir rezervēts, ieturi drošu distanci no auto pārdevēja un servisa darbiniekiem. Šobrīd, kad iedzīvotāji tiek aicināti ieturēt 2 m distanci, vajadzētu uzvilkt arī vienreiz lietojamos cimdus un dezinficēt rokas, centies maksimāli izvairīties no fiziska kontakta - arī no 2 m attāluma cilvēki spēj produktīvi sarunāties. 
 
7. Norēķinies ar maksājumu karti
Ja noskatītais un pārbaudītais auto ir pārliecinoši izturējis arī šo pārbaudi, tad vari piekrist pirkuma darījumam. Lai neveicinātu epidēmijas un vīrusa pārvietošanos uz fiziskām virsām un lietām, iesakām norēķināties par pirkumu elektroniski - ar pārskaitījumu. 
 
8. Pēc iegādes veic auto dezinfekciju
Pirms pārņemiet automašīnu, iesakām tai veikt pilnu dezinfekciju, jo šobrīd, Tu nevari būt drošs, ka pirms Tevis šo auto nav pārbaudījis ar vīrusu inficēts cilvēks.
 
9. Nekavējoties veic pārreģistrāciju CSDD mājaslapā
Transporta līdzekļa pārreģistrācija uz jauno īpašnieku jau vairākus gadus ir pieejama arī elektroniskā sistēmā CSDD mājaslapā, tomēr tur ir nianse - kā jaunajam īpašniekam, Tev ir jāapstiprina atzīme sistēmā uzreiz, citādāk auto iepriekšējais īpašnieks var atzīmi atcelt un tādejādi Tu vari pazaudēt gan iemaksāto naudu, gan iespēju auto iegūt. Veiciet šo atzīmi vienlaikus ar pirkuma veikšanu. 
 
10. Nomaini arī auto tehnisko reģistrācijas apliecību
Pēc pirkuma veikšanas ir jāmaina arī auto tehniskā reģistrācijas apliecība. Lai to iegūtu, vispirms uzzvani uz CSDD, reģistrējot savu ierašanās laiku, jo šobrīd pandēmijas laikā arī CSDD notiek iepriekšēja pierakstīšanās uz apmeklējuma laiku. 
 
11. Iegādājies OCTA
Kad būsi CSDD un veiksi tehniskās apliecības maiņu, tajā brīdī auto pazaudēs esošo OCTA apdrošināšanu. Tas nozīmē, ka turpat CSDD Tev pēc tehniskās apliecības iegūšanas, ir jāiet online sistēmā (kādā web lapā, kura piedāvā auto apdrošināšanu) un jāiegādajas jauna apdrošināšana uz jaunās apliecības pamata. Pirms adrošināšanas iegādes, Tu vari veikt arī cenu izpēti dažādām apdrošināšanas kompānijām. Cena ietekmējas no Tavas bonus malus klases. 
 
Bonus malus klase tiek piešķirta juridiskai vai fiziskai personai, tāpēc tieši Tava braukšanas pieredze un negadījumu skaits ir būtisks OCTA polises izmaksās. Piemēram, ja esi izraisījis vienu avāriju, tad Tava bonus - malus klase samazinās par 30 %, ja divas avārijas, tad par 50 %, savukārt, ja avāriju skaits neilgā laika posmā jau ir trīs, tad šī klase samazinās par 80 %. 
 
Laikā,  kad pasaulē plosās pandēmija, katram jācenšas ne tikai sargāt sevi, bet arī savus tuviniekus. 
 
Esi piesardzīgs!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Par Octa polisēm
    Par Octa polisēm
    pirms 1 mēneša

    Par Octa polisēm runājot, online agregatori tiešām ir efektīvi. Piem https://www.manapolise.lv/ Octa kalkulators vien pēc pāris klikšķiem izmetis labākās cenas, utt. Nav jāsatraucas par vīrusiem un 2m distancēm, visu caur datoru var noformēt.

    Atbildēt

Pievienot komentāru