Kā gudri rīkoties ar savu naudu, lai tās netrūktu
Apmaksāts raksts

Tas, kā Jūs pārvaldāt, tērējat un ieguldāt savu naudu, var ievērojami ietekmēt Jūsu dzīvi. Diemžēl skolā mūs neiemāca, kā gudri rīkoties ar savu naudu, tādēļ jācenšas gūt mācības no dzīves, citu pieredzēm un jomas speciālistiem. Personīgo finanšu pārvaldības prasmju apgūšana var aizņemt laiku, ir pamata lietas, kuras varat iemācīties uzreiz, un izmantot tās ikdienā, lai izvairītos no situācijām, kad paliekat pavisam bez naudas.
    Par spīti tam, ka skolās tiek mācīta matemātika un finanšu pamati, maz uzmanības tiek pievērsts tieši tam, kā plānot un pārvaldīt personīgo budžetu, kas būtu viena no svarīgākajām prasmēm, ko apgūt, pirms uzsākat patstāvīgu dzīvi. Par laimi, nekad nav par vēlu papildināt zināšanas, tādēļ šajā rakstā aplūkosim vairākus gudrus ieteikumus, kas noderēs, lai stabilizētu savu finansiālo situāciju un izvairītos no naudas problēmām.
 
Tērējiet mazāk, nekā nopelnāt
    Šis ir šķietami pašsaprotams solis, kuru vajadzētu izpildīt ikvienam, lai izvairītos no atkārtotas nonākšanas parādos, taču diemžēl to ne vienmēr izdodas izpildīt. Bieži vien realitāte ir visai skarba – cilvēki ne tikai nonāk 0 budžetā mēneša beigās, kas neļauj viņiem veidot uzkrājumus, bet arī nokļūst “mīnusos”, kā rezultātā nākas aizņemties naudu no tuviniekiem vai arī noformēt aizdevumu. 
    Kā redzams Creamcredit.lv mājas lapā, ir situācijas, kurās kredīts var būt noderīgs, piemēram, ja rodas veselības problēmas, jāiegādājas mēbeles un citos gadījumos, tomēr vispirms ir svarīgi iemācīties pārvaldīt savu finanšu situāciju.  
Un, kā jau minējām, pirmais solis ceļā uz to ir izdevumu samazināšana, lai tie nebūtu vienādi ar ienākumiem un tos arī nepārsniegtu. Panākot līdzsvaru, Jūs iegūsiet papildu līdzekļus, kurus novirzīt iekrājumiem vai citiem svarīgiem mērķiem. Turklāt, jo lielāka starpība starp ienākumiem un izdevumiem, jo labāk.
 
Vienmēr plānojiet uz priekšu
   Ar plānošanu nav jāsaprot tikai gatavošanos tālai nākotnei, piemēram, pensijas vecumam. Jāplāno ir arī tuvāka nākotne sešu mēnešu, gada vai divu gadu griezumā. Viens no svarīgiem soļiem, kuru īsteno gudri cilvēki, kuriem rūp sava un savas ģimenes nākotne, ir iekrājumu veidošana ārkārtas gadījumiem. Ikviens zina to, ka dzīve ir neplānotu situāciju pilna, un diemžēl tās mēdz radīt arī negatīvas sekas, piemēram, veidot papildu izdevumus. Plānošana noderēs gan šādām reizēm, gan arī vienkārši, domājot par turpmākā mēneša izdevumiem, lai nenonāktu stadijā, kad tieši pirms algas esat bez finanšu līdzekļiem. 
 
Lieciet savai naudai strādāt
    Daudzi no mums ir dzirdējuši par investīciju veidošanu, lai gūtu lielāku peļņu, taču ne visi cenšas noskaidrot vairāk informācijas par to, kā tas strādā. Vienkārši runājot, nauda strādā Jūsu labā, kamēr Jūsu guļat. Pareizā veidā ieguldīta nauda ar laiku Jums var palīdzēt nopelnīt vairāk, tādēļ tā vietā, lai savus iekrājumus noliktu zeķē vai arī atstātu krājkontā ar zemu procentu likmi, iesakām painteresēties par investīciju iespējām, kas drošā veidā ļauj nopelnīt vairāk naudas. Tas nav tikai bankas konts ar lielāku uzkrājumu likmi, tā var būt arī biznesa veidošana, izglītības iegūšana un cita veida investīcijas. 
Vērtīgi atcerēties, ka pamata personīgo finanšu noteikumi laika gaitā parasti nemainās, taču, kas agrāk ļāva uzlabot finansiālo situāciju Jūsu vecvecākiem, Jums vairs nederēs. Gadi iet, un mainās naudas pārvaldības rīki, taču ienākumu pārsvars par izdevumiem un rūpīga nākotnes plānošana vienmēr būs kā “mazā, melnā vakarkleita” – tā nekad neizies no modes.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. ahahhhaah
  ahahhhaah
  pirms 1 gada

  Šito rakstu ar lieliem burtiem piekārt pie domes katra kabineta durvīm. :DDD

  Atbildēt
 2. sile
  sile
  pirms 1 gada

  Ar valsts naudu ir jāprot saimniekot, tas gan. Absolūtā izšķērdēšana !

  Atbildēt

Pievienot komentāru