Kā iekārtot darba vai mācību telpu? 4 noderīgi padomi
Apmaksāts raksts

Produktīvam darbam vai mācībām vajadzīga atbilstoši iekārtota telpa. Izvēloties piemērotas mēbeles un apgaismojumu, kā arī ievērojot aprīkojuma organizēšanas pamatprincipus, radīsiet vidi, kas palīdzēs uzlabot Jūsu darba un mācību rezultātus. 
 
Mēbeļu izvēle 
Svarīgākie elementi jebkurā darba telpā ir galds un krēsls. Strādāšanai pie datora vispiemērotākie ir ergonomiski ofisa krēsli un galdi.
Izvēloties galdu, ņemiet vērā tā augstumu. Ideālā gadījumā galda virsmai jābūt starp Jūsu vidukli un krūškurvi. Varat izvēlēties galdu ar maināmu augstumu, ko ērti var pielāgot dažādām vajadzībām. Arī krēslu var izvēlēties ar maināmām pozīcijām. 
 
Apgaismojums 
Liela nozīme ir piemērotam apgaismojumam. Labi, ja darba galds atrodas blakus logam, taču tik un tā jāparūpējas arī par kvalitatīvu mākslīgo apgaismojumu, piemēram, galda lampu. 
 
Aprīkojuma uzglabāšana un izvietošana 
Visu darbam nepieciešamo aprīkojumu turiet vienkopus. Pirms ķeršanās pie uzdevumiem pārliecinieties, ka tuvumā ir viss, kas Jums vajadzīgs, lai darba procesā nebūtu jāpatērē laiks meklējot vajadzīgās lietas. 
Darbā un mācībās vajadzīgo lietu uzglabāšanai noderēs galda atvilktnes, sienas plauktiņi un dažāda veida uz galda novietojami organizatori. Pārliecinieties gan, ka Jūsu galda virsma ir pietiekami liela un strādāšana pie tā būs ērta. 
Ja darbā izmantojat ne tikai datoru, bet arī daudzas citas lietas, piemēram, drukātus dokumentus, svarīgi nodrošināt uz galda pietiekami daudz vietas, lai tur ērti var izkārtot visu, kas vajadzīgs. Ja bieži vajadzīgs printeris vai kopētājs, Jūsu ērtībām novietojiet to darba galda tuvumā. 
Neaizmirstiet arī par dizaina priekšmetiem - iedvesmojošu citātu rāmītī, ziediem vai mīļu fotogrāfiju, kas vairos pozitīvas emocijas un palīdzēs saglabāt motivāciju. 
 
Datora uzturēšana kārtībā 
Lai darbi veiktos raitāk un produktīvāk, ieviesiet ieradumu uzturēt kārtībā arī failus datorā. Regulāri iztīriet tos no nevajadzīgās informācijas, sakārtojiet failus mapēs - tā informācijā orientēties būs daudz vienkāršāk. 
Jo pārdomātāk iekārtosiet savu darba vietu, jo patīkamāka un produktīvāka būs strādāšana. 
Plašu mēbeļu klāstu dažādām vajadzībām atradīsiet mēbeļu veikalā www.kate.lv. Ieskatieties un izvēlieties kvalitatīvus risinājumus Jūsu darba un mācību telpas iekārtošanai! 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru