Kā iekārtot dzīvokli diviem?
Apmaksāts raksts

Apstākļi mēdz mainīties un var gadīties tā, ka dzīvoklis, kurā kādu laiku esi dzīvojis viens, nu jāpielāgo divu vajadzībām. Lai arī dažreiz šķiet, ka nelielu dzīvokli nu nekādi nevar padarīt ērtu vairākiem cilvēkiem, tā nebūt nav. Daudz ko var panākt ar atbilstošu mēbeļu izvēli un nelielu pārplānošanu, padarot mitekli funkcionālu un ērtu. Atliek vien likt lietā nedaudz izdomas, lai pārvērstu dzīvokli par mājīgu ligzdiņu, kurā katra no pusītēm jutīsies gana omulīgi. Kas tad būtu jāmaina dzīvokļa iekārtojumā, lai padarītu to praktisku un piemērotu divu cilvēku vajadzībām, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.
 
Kā pielāgot virtuvi?
    Ja virtuvē nav ieplānota atsevišķa ēšanas zona, tad tā šajā gadījumā jāizveido. Atceries, ka kopdzīve paredz arī kopīgas maltītes. Ja miteklī nav atsevišķas ēdamistabas, tad maltītes, visticamāk, tiks ieturētas tieši virtuvē. Ja telpas izmērs neļauj tajā izvietot ēdamgaldu, tā vietā var izmantot gatavošanas virsmu, pagādājot vieglus un ērti pārnēsājamus bāra krēslus. Labs risinājums ir pie sienas stiprināmie, izvelkamie galdi, kurus pēc vajadzības var izmantot kā gatavošanas virsmu vai izvilktā veidā - lietot tikai laikā, kad tiek ieturētas maltītes.
    Tāpat jāpārskata arī virtuves sadzīves tehnikas izmēri, piemēram, ledusskapja ietilpība. Dzīvojot divatā, arī pārtikas krājumu apjoms, visticamāk, pieaugs. Tādēļ, ja šaubies par ledusskapja ietilpību, labāk to tomēr nomainīt uz lielāku. Vajadzētu arī pievērst uzmanību virtuves skapīšu un plauktu daudzumam un pārliecināties, ka tajos pietiks vietas papildus krūzītēm, traukiem un citiem virtuves piederumiem.
 
Izmaiņas vannas istabā
   Ja vannas istaba ilgu laiku kalpojusi viena cilvēka vajadzībām, tad tagad jāpievēršas tās labiekārtošanai un jāpadara tā gana funcionāla un praktiska. Ja virs izlietnes ir spogulis, tad labs risinājums ir ierīkot plauktiņus tam abās pusēs. Tā katrs no partneriem tajos varēs izvietot savas higiēnas preces un neveidosies juceklis. 
    Ja vietas tomēr pietrūkst, spoguļa vietā var iekārtot vannas istabas skapīti ar spoguļa virsmu. Tas ne tikai ietaupīs vietu, bet arī paslēps no acīm visus liekos priekšmetus. Brīvajās vannas istabas nišās var izvietot atsevišķus plastikāta organizatorus, kuros uzglabāt tīrīšanas līdzekļus vai dušas piederumus.
Jāatceras arī pagādāt papildus dvieļus un iekārtot atsevišķus dvieļu pakaramos. Āķīšus var izvietot gan spogulim abās pusēs, gan dušas kabīnes tuvumā vai uz durvīm. Labs risinājums ir izvietot vairākus dvieļu stieņus, uz kuriem dvieļi ir viegli izkārtojami visā to garumā.
   Vajadzētu padomāt arī par vannas istabas izgaismošanu. Piemēram, ja tajā ir tikai griestu lampa, tad atsevišķas lampiņas var izvietot spogulim abās pusēs.
 
 
Guļamistabas pielāgošana divu vajadzībām
     Ja tādas vēl guļamistabā nav, tad būtu vērts padomāt par ērtas divguļamās gultas iegādi. Tai atvēlētā vieta rūpīgi jānomēra. Ja izmērs ir nestandarta, tad to var pasūtīt individuāli. Tomēr mūsdienās mēbeļu ražotāji padomājuši par jebkurām nestandarta situācijām un divguļamās gultas pieejamas visdažādākajos izmēros. To izvēloties, vajadzētu ņemt vērā arī gultas platumu. Tam jābūt tādam, lai nakts laikā partneri viens otru netraucētu un tajā būtu pietiekami daudz vietas, lai abi labi izgulētos. 
     Ja guļamistabā ir viens naktsskapītis, tad jāpadomā arī par otra iegādi. Tos vislabāk novietot gultas abās pusēs, lai partneriem būtu ērti uz tiem novietot naktslampiņu, iemīļoto grāmatu vai citus sadzīves priekšmetus.
    Ja, ērtības labad, ir paredzēts gulēt zem atsevišķām segām, jāpagādā arī vēl viens gultas veļas komplekts, spilvens, spilvendrānas, sega un segas pārvalki.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru