Kā iekārtot vienistabas dzīvokli?
Apmaksāts raksts

Ne visiem ir iespēja dzīvot lielā privātmājā un villā. Dažkārt dzīvesvieta ir vienistabas dzīvoklis, kura interjeru nākas gudri iekārtot, lai pietiktu vietas visam, turklāt, lai būtu arī ērti. Ir vairāki triki un padomi, kā labiekārtot vienistabas dzīvokli, kurus šajā rakstā apskatīsim, lai arī Tev būtu lielisks un komfortabls mājoklis!
 
Zonu sadalīšanas iespējas vienistabas tipa dzīvoklī
Interjera dizaineri bieži vien neiesaka iebūvēt starpsienas- tas telpu var padarīt ne tikai tumšu, bet arī radīt sajūtu, ka telpa ir daudz mazāka, nekā tā ir patiesībā. 
Viens no veidiem, kā labiekārtot vienas istabas dzīvokli, lai zonas būtu atdalītas, ir izmantot mēbeles kā starpsienas. Piemēram, vertikāls plaukts- skapis, kas ir gan praktisks, gan realizē divu zonu sadali. Šāds skapis var neaizņemt daudz vietas, turklāt pareiza mēbeles izvēle var šo telpas iekārtojumu radīt gana gaumīgu. 
 
Gaisma un krāsas
Mazā telpā ir jāpadomā arī par tās apgaismojumu, jo, ja telpa ir maza, tad apgaismojums ir viens no faktoriem, kas var radīt telpā gaišumu un plašumu. 
Arī telpas krāsām ir ļoti liela nozīme, piemēram, ja sienu un mēbeļu krāsas ir tumšos toņos, tad telpas vizuālā sajūta šķitīs šaura un maza, bet, ja viss būs gaišos toņos, tad pavisam noteikti arī maza telpa liks justies kā plašā un ērtā mājoklī. 
 
Mēbeles
Piemeklēt mēbeles mazam dzīvoklim mēdz būt liels izaicinājums, jo ir jādomā ne tikai par vizuālo izskatu, bet arī par praktiskumu. Ne visām iekārotajām mēbelēm var pietikt vietas dzīvoklī, tāpēc jāizskata ne tikai katalogi un veikalu piedāvājumi, bet arī jāpievēršas radošai iztēlei par dzīvokļa iekārtošanu.
 Apzinoties, ka telpā nav ļoti daudz vietas, ir jāapsver vairākas alternatīvas. Piemēram, gultas vietā ir jāapsver doma par stūra dīvānu vai liela skapju komplekta vietā jāmeklē vertikāls plauktu sistēmas skapis. Stūra dīvāns ir laba alternatīva, jo dienas laikā to var izmantot kā dīvānu, bet uz nakti izvilkt un izklāt kā gultasvietu. Tāpat arī jau minētie vertikālie skapji un plaukti var būt nevis pie sienas, bet atdalīt telpu zonas, piemēram, virtuves zonu no guļamzonas. 
Virtuves zonā vari iegādāties galdu, kurš ir izvelkams, piemēram, kad būs kādi svētki, tad galdu varēsi pagarināt, bet ikdienā, lai tas neaizņemtu daudz vietas- salikt parastā izmērā. Arī krēslus vari iegādāties saliekamus- kad nāk ciemos ciemiņi, tad tos var ērti izvilkt, piemēram, no noliktavas vai skapja, jo saliktā veidā tie daudz vietas neaizņem. 
 
Mājīgums
Lai vai kādas mēbeles un krāsas Tu izvēlēsies, visam pāri stāv telpas iekārtojuma pieblīvējums. Ja telpā turēsi daudz mēbeļu un mantu, tad tā jebkurā gadījumā izskatīsies šaura un nemājīga. 
Labiekārtojot mājokli, atbrīvojies no liekajām mēbelēm un mantām- paturi tikai to, kas ikdienā ir pats nepieciešamākais- jo mazāk mantu un lietu būs telpā, jo tā izskatīsies gaumīgāka un vieglāka. Mūsdienās mēbeļu piedāvājums ir gana plašs- izpēti guļvietas, ēdamtelpas un atpūtas vietas iespējas mēbelēm un aksesuāriem- izskati iespējas par plauktu sistēmām un veļas kastēm, kas ir zem stūra dīvāniem. Šādi mazi knifiņi, piemēram jau minētā veļas kaste, ir labs bonuss stūra dīvāniem. Stūra dīvāni šādi var pildīt trīs funkcijas- skapja, guļamvietas un atpūtas vietas. 
 
Lai Tev veiksmīga mājokļa labiekārtošana!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru