Kā iemācīties dzīvot „šeit un tagad”?
Apmaksāts raksts

Ir pienācis tas laiks, kad dzīves ritējums ir kļuvis tik ātrs, ka cilvēki alkst pēc miera un pilnības sajūtas. Ikdienas skrējienā cilvēki nereti domās atrodas pavisam kur citur. Mājās esot, prāts domā par darbu, un darbā esot - par problēmām mājās.  
    Kā iemācīties būt šeit un tagad, un kā tas vispār strādā?
    Palūkojieties uz bērnu brīdī, kad viņš ir iegrimis kādā rotaļā! Viņš ar visu savu būtību ir spēlē un viņam nerūp tas, ka blakus ir nekārtība vai, ka tālāk ir kāds troksnis. Viņš ir šeit un tagad, un izbauda to ar visām savām maņām. 
    Tas ir svarīgi, lai nepazaudētu esošo mirkli - sajust to ar visām tās krāsām, smaržu, garšu un noskaņu. 
 
Spontānā burvība
     Daudziem iztrūkst šīs spontānā spējas izbaudīt mirkli, jo racionālā domāšana ir spēcīgāka, un pirms darīt ko patīkamu, Jūs vēlaties iekārtot vidi, sagatavoties un tad laimīgi izbaudīt mirkli, taču nereti burvīgais mirklis ir jau pagājis. 
     Iemācieties pieļaut pašreizējos notikumus bez savām ideju un vēlmju konstrukcijām! 
     Nākamajā reizē, kad izjūtat, ka mirklis ir burvīgs, necenšaties to uzlabot vai piegreznot, vienkārši esat šeit un tagad, un izjūtat to ar katru savu maņu. 
 
Ikdiena
     Negaidiet īpašus brīžus, neradiet tos mākslīgi, tie ne vienmēr būs īpaši notikumi!
     „Šeit un tagad” Jūs varat izjust arī ikdienā, dodoties uz darbu un izbaudot skaistos laika apstākļus, vai spēlējoties ar savu bērnu un nedarot blakus lietas. 
     Mēs nevaram visu dzīvi dzīvot sajūtā “šeit un tagad”, taču šie mirkļi liks Jūsu dzīvei kļūt pilnasinīgākai.
 
Cilvēks ir vērtība
     Satiekoties vai esot blakus kādam cilvēkam, centieties fokusēties tieši viņam! Šobrīd ir svarīgs tikai viņš un Tu, un domām nevajadzētu aizklīst kur citur. 
     Tas ir jātrenē, lai nerastos konflikti. Agri vai vēlu tādi var rasties, jo draugs var saprast, ka Jūs nemaz viņā neklausāties, bet domājat par citām lietām. 
 
Palēnini gaitu
      Šo „šeit un tagad” sajūtu var noķert brīžos, kad nesteidzamies. Cenšaties sakārtot dienas ritmu tā, lai negantais ikdienas stress Jūs nenoķer, bet ļauj piefiksēt vairāk mirkļu!
 
Atmiņas
      Vai esat piefiksējis, kuras ir tās lietas, kas visspilgtāk ir iesēdušās atmiņā? Tieši tā! Tie ir tie mirkļi, kuros esat bijis ar visu savu būtību. Un tā ir tā pilnvērtīgā dzīve ar miera sajūtu, kad varat krāt atmiņas, jo tās Jums paliks vienmēr. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru