Kā izvēlēties datora monitoru darbam?
Apmaksāts raksts

Ne vienmēr ofisos tiek izmantoti portatīvie datori. Joprojām visai bieži dažādās iestādēs un uzņēmumos darbinieki strādā ar stacionārajirem datoriem jeb PC. Tā kā šādā stāvoklī tiek pavadīts salīdzinoši ilgs laiks, ir vairāki aspekti, kas jāņem vērā, izvēloties datora monitoru darbam.
 
Produktivitātes veicināšana
Strādājot birojā, cilvēku acis ir pakļautas milzīgai slodzei. Kaut arī Tava darbavieta ir aprīkota ar ļoti jaudīgu datoru, izcilu klaviatūru un peli, kā arī ergonomisku krēslu, ja Tava datora monitors nebūs kvalitatīvs, cietīs Tava produktivitāte. Atbilstošs monitors, kas ļaus Tev bez problēmām paveikt visu iecerēto, ietver ne tikai attiecīgas funkcijas, bet arī ir pareizā izmēra, izšķirtspējas un cenas līmenī. 
 
Cik daudz tērēt monitoram?
Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties datoru monitorus ļoti plašā cenu aplitūdā. Piemēram, Dell monitori, kas ir vieni no pieprasītākajiem, atrodami cenā no 73 līdz pat 2800 eiro. Kā redzams, atšķirība starp lētākajiem un dārgākajiem modeļiem ir milzīga, un to nosaka dažādi faktori. 
 
Izmērs un praktiskums
Lai arī vairums cilvēku atzītu, ka ērtāk ir strādāt pie lielāka izmēra monitora, tas ne vienmēr ir praktiskām un ekonomiskāk. 22 collu platekrāna modelis der pamata uzdevumu veikšanai un iederēsies uz jebkura galda. 24 collu modelis labi der tiem, kuri regulāri atver vairāk nekā vienu logu uz ekrāna. Ja ir pietiekoši daudz vietas, vairāku uzdevumu veikšanai vienlaicīgi noderēs 27 collu monitors savukārt 34 collas ir ļoti plats modelis, kas paredzēts īpašu dizaina un apstrādes programmu lietošanai. 
 
Paneļa tips
Monitori ar TN tipa paneļiem parasti ir izmaksu ziņā efektīvākie, jo TN displeju ražošanas cenas ir zemākas nekā IPS, PVA vai MVA paneļu ekrāniem. Tajā pašā laikā, izvēloties kādu no trim iepriekš minētājiem paneļiem, Tev tiks nodrošināts platāks skatīšanās leņķis, precīzākas krāsas un pelēktoņu pārejas. Taču, ja Tev nav nepieciešama tik augstas pakāpes krāsu precizitāte, TN paneļu monitori ir laba izvēle darbam. 
 
Izšķirtspēja
Mūsdienās teju jebkurš monitors spēj nodrošināt satura attēlošanu augstā kvalitātē. Modeļiem, kuru izmērs ir mazāks par 22 collām, maksimālā izšķirtspēja visbiežāk ir 1366 x 768, kas nozīmē, ka augstākā kvalitāte tam būs 720p. Ieteicams no tik vienkāršiem monitoriem izvairīties, meklējot tādu, kuram ir pieejama vismaz 1080p kvalitāte.
1080p ir izplatītākā kvalitāte ar izšķirtspēju 1920 x 1080, kas ir ideāli piemērota, lai skatītos video. Tiem darbiniekiem, kas ikdienā apstrādā foto vai video failus, mūsdienās pieejami arī monitori ar 2560 x 1440 izšķirtspēju, kas biežāk sastopama 27 collu modeļos. Protams, ir atrodamas arī vēl augstākas izšķirtspējas, taču izvēlēties to vajadzētu, vadoties pēc savām vajadzībām. Vienkāršākiem darbiem nav nepieciešama ļoti augsta izšķirtspēja. 
 
Ergonomika un porti
Lielākoties šādos gadījumos darbojas teiciens – “Tu saņem to, par ko maksā”. Monitors ar pielāgojamu statīvu, kas ļauj to ne tikai pacelt un nolaist, bet arī novietot sev vēlamā leņķī un citādos veidos padarīt ērtāk lietojamu, noteikti maksās vairāk nekā klasiskie modeļi. Tas pats attiecas arī uz portiem jeb pieslēgvietām – ja Tev nepieciešams HDMI, DVI, VGA un citi savienojumi, nāksies rēķināties ar augstāku cenu. 
Ja darbā bieži nākas izmantot USB zibatmiņas vai ārējos cietos diskus, derēs arī tādi monitori, kuri jau ir aprīkoti ar USB pieslēgvietām, jo tas ļaus ietaupīt laiku. Vēlams dot priekšroku modeļiem, kuriem porti ir iebūvēti sānā, nevis aizmugurē, jo tos būs grūti aizsniegt. 
 
Dažādas ekstras
Iebūvēti skaļruņi var likties kā īpaši vērtīgs papildinājums monitoram, taču, lai arī cik vilinošas nebūtu dažādas īpašas funkcijas un detaļas, tās ne vienmēr ir pietiekami efektīvas un noderīgas. Tas pats arī attiecas uz iebūvētajām vebkamerām. 
 
Ienāc 220.lv un aplūko plašo monitoru piedāvājumu. Iespējams, Tavs modelis jau Tevi gaida!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Jauni Monitori
  Jauni Monitori
  pirms 1 mēneša

  Ja jaizvēlas jauns monitors, tad labāk Oled ņemt. Vienkārši sagaidiet melno piektdienu vai Ziemassvētku izpārdošanu un 30% ieekonomēsiet uz daudz labākas klases monitoru.

  Atbildēt
 2. Jauni Monitori
  Jauni Monitori
  pirms 1 mēneša

  Vienkārši ik pa laikam pačekojiet: https://capital.lv/Produkti/Katalogs/Monitori - tur ir pilnīgi visi zīmoli, izšķirtspējas, utt. Un ja ir kādi jautājumi Capital.lv čaļi visu sīku un smalki apstāstīs un pat atsūtīs tehniskas testus un papildus info uz tavu epastu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru