Kā izvēlēties īsto vannu?
Apmaksāts raksts

Vanna ir kaut kas vairāk kā tikai vieta, kur nomazgāties – daudziem tā ir daļa no relaksācijas rituāla. Taču, lai vannošanās sagādātu tikai pozitīvas emocijas, svarīgi izvēlēties vannu, kas atbilst prasībām attiecībā uz praktiskumu un ērtībām. Ja esi īstās vannas meklējumos, ieskaties mūsu sagatavotajā ceļvedī – tā izvēli izdarīt būs vienkāršāk!
 
Izmantošanas mērķis 
 
     Vannas internetā un santehnikas veikalos pieejamas plašā izvēlē. Lai saprastu, kura būs īstā, vispirms jāizvērtē, kādam mērķim tā tiks izmantota. Piemēram, viens no universālākajiem risinājumiem ir standarta vannas. Tās parasti nav aprīkotas ar īpašām funkcijām, tādēļ var noderēt tiem, kuriem nav nekādas speciālas prasības. Standarta vannas ir 1,20 m līdz 1,90 m garas, 70 cm līdz 90 cm platas, 38 līdz 47 cm augstas. Šāda tipa vannas visbiežāk pieejamas klasiskā taisnstūra formā, taču veikalu piedāvājumā atrodamas arī mazāk tradicionālu formu vannas – piemēram, apaļās un asimetriskās. 
     Ja esi no tiem, kuriem patīk ilga un komfortabla vannošanās, Tev noteikti jāaplūko relaksācijas vannu piedāvājums! Tās parasti ir dziļākas kā standarta vannas, tādēļ nodrošina lielāku komfortu. Lielāki ir arī citi parametri – garums un platums. Daļa šādu vannu modeļu aprīkotas ar dažādām papildu funkcijām, kas vannošanos padarīs vēl relaksējošāku. Saprotams arī, ka šāda tipa vannas izmaksu ziņā būs dārgākas, kā klasiskie risinājumi, turklāt, pirms šādas vannas iegādes, rūpīgi jāizvērtē, kā tā ietilps vannas istabā. 
 
Vannas uzstādīšana 
 
    Izvēloties vannu, uzmanība jāpievērš ne tikai tam, kādas ir tās funkcijas un parametri, bet arī, kādā veidā to paredzēts uzstādīt. Var izdalīt trīs vannas uzstādīšanas veidus:
 • Iebūvētās vannas – visbiežāk tās tiek iebūvētas starp trīs sienām. Būtiskākās šādu vannu priekšrocības – nepieciešams apstrādāt tikai vienu (brīvi stāvošo) vannas pusi, turklāt šim nolūkam var izmantot gan flīzes, gan šim nolūkam paredzētos paneļus. Šāda tipa vannu vienkārši pārveidot par dušu, kas būs labs risinājums steidzīgās dienās, kad vannošanās rituālam neatliek laika;
 • Brīvi stāvošās vannas – otrs variants ir brīvi stāvošās vannas, kas netiek novietotas pie sienām. Tās var aprīkot ar pieskaņotām kājiņām, vannu padarot vēl elegantāku. Šāda tipa vannas aizņem vairāk vietas, tādēļ piemērotas lielākām vannas istabām;
 • Stūra vannas – nelielās vannas istabās labi iederas stūra vannas. Tās aizņem mazāk vietas un apvieno gaumīgo ar praktisko. Divas no vannas malām parasti tiek novietotas pie sienām, tādēļ jādomā tikai par trešās puses apdari. 
    Kā redzams, piemērotākais vannas uzstādīšanas veids lielā mērā atkarīgs no vannas istabas platības. Izvērtē savas iespējas, lai atrastu ērtākos risinājumus! 
 
Citi svarīgi faktori
 
    Izvērtējot, kura no vannām visvairāk atbilst Tavām individuālajām prasībām, noteikti uzmanība jāpievērš vēl dažiem citiem faktoriem. Piemēram, vai vannā izmantosi arī dušas funkciju, no kāda materiāla vanna gatavota, cik tā izmaksās u.c. 
    Tā piemēram, ja esi no tiem, kuri mēdz izmantot arī dušu, izvērtē, cik vienkārši iegādāto vannu varēs pārveidot par ērtu dušošanās vietu. Šim nolūkam var noderēt gan dušas aizkariņi, gan vannas siena, savukārt, pie sienas jāpiestiprina dušas galvas turētājs. 
    Ne mazāk svarīgs faktors ir vannas cena. Tā atkarīga no vairākiem faktoriem, piemēram, vannas veida, parametriem, funkcijām, materiāliem. Lai izvēlētos piemērotāko risinājumu, kas atbilst arī budžetam, vērts salīdzināt vairākas opcijas. 
    Un visbeidzot – nozīme ir arī tam, no kāda materiāla vanna ir izgatavota. Par materiālu veidiem un īpašībām jautā pārdevējiem vai meklē informāciju internetā. 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Vanna ir mazgāšanās pašam savos netīrumos, tikai uz pirti, ja galīgi nesanāk tad duša.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Man jau ir vann.

  Atbildēt
 3. bezkaunīgais sivēns
  bezkaunīgais sivēns
  pirms 1 gada

  Tu taču pats reiz teici, ka Tev veca vanna, emalja saplaisājusi, robaina un skrāpē sēžamvietu.

 4. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Atklāti sakot, pirms šā raksta izlasīšanas par vannām nekad īpaši nedomāju. Informācijas iegūts daudz par daudz un tagad man tā būs jāizanalizē un par to jādomā līdz pirmajiem gaiļiem.

  Atbildēt
 5. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Vannas izvēle ir vēl riskantāks izaicinājums nekā pareizās partijas atrašana Saeimas vēlēšanās. Partija tikai uz 4 gadiem, bet vanna, var teikt, uz visu mūžu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru