Kā izvēlēties īsto zobu protezēšanas veidu
Apmaksāts raksts

Mēs visi vēlamies skaistus un veselus zobus. Ar zobu protezēšanas palīdzību var atjaunot stipri bojātu zobu estētiku un funkciju, kā arī aizvietot trūkstošus zobus.
 
    Kas ir zobu protēzes un kādos gadījumos tās izmanto?
 
    Eksistē divi zobu protēžu veidi. Izņemamās un neizņemamās. Izņemamās zobu protēzes ir zobu plates. Neizņemamās zobu protēzes ir venīri, onlejas, kroņi un tilti. 
 
    Zobu plates var būt totālas un parciālas jeb daļējas. Izņemamu protēzi sauc par totālu, ja mutē vairs nav palicis neviens zobs. Savukārt, par parciālu to sauc, ja mutē ir palicis vismaz viens zobs. Parciālu zobu protēzi mutē notur esošie zobi un piesūkšanās spēks pie mutes dobuma gļotādas. Totāla protēze mutes dobumā fiksējas tikai pateicoties piesūkšanās spēkam. Zobu plates ir ekonomisks risinājums, kas palīdz aizvietot visus zaudētus zobus vienā žoklī vienlaicīgi.
 
   Gadījumā, kad tika zaudēts viens vai vairāki blakus esošie zobi, viens no risinājumiem ir zobu tilts. Zobu tilts ir konstrukcija, kura balstās uz defektu norobežojošiem zobiem. Šo protēžu galvenā priekšrocība ir ātra izgatavošana bez ķirurģiskas iejaukšanās.
 
    Zobu kronis ir nepieciešams, ja zoba bojājums sastāda vairāk par 50% . Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecība piedāvā plašu zobu kroņu klāstu - plastmasas, stikla šķiedru, lietus, metālkeramikas, keramikas, galvanokeramikas vai cirkonija kroņus. Zobu kroņi ir estētisks un drošs ilgtermiņa zoba atjaunošanas risinājums.
 
     Zobu plāksnītes jeb venīri ir priekšzobu estētiskas atjaunošanas risinājums. Ar to palīdzību var mainīt zobu krāsu, novietojumu, formu, platumu un garumu. Venīri ir saudzīgs protezēšanas veids, jo zobi tiek slīpēti minimāli (tikai no ārpuses) vai atsevišķos gadījumos netiek slīpēti vispār.
 
     Zobu onlejas jeb keramikas plombes tiek izmantotas gadījumos, ja zoba defekts ir pārāk liels, lai to plombētu, taču zoba audu apjoms ir vēl pietiekošs, lai fiksētu onleju. Onlejas izmanto tikai sānu zobu atjaunošanai. Keramikas plombes ir cietākas par kompozīta plombēm, tāpēc tās ir izturīgākas. Tās vienmērīgi sadala košanas slodzi, kā arī perfekti atjauno zobu anatomiju.
 
    Ilgstošs zobu trūkums rada sejas asimetriju, žokļu deformāciju, notiek blakusesošo zobu migrācija, tiek traucēta košļāšanas funkcija. Dr. Jūlijas Katkevičas atsaucīgs personāls palīdzēs Jums atrast optimālu protezēšanas risinājumu!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru