Kā izvēlēties kvalitatīvu jumta segumu savai mājai?
Apmaksāts raksts

Domājot par mājas dizainu, īpaša uzmanība jāpievērš jumta izvēlei. Tas saistīts ne tikai ar estētisko aspektu, kas, protams, ir ne mazāk svarīgs, bet arī ar drošību un citiem faktoriem.
 Pateicoties plašajam jumtu segumu materiālu piedāvājumam mūsdienās, māju saimniekiem pareizās izvēles izdarīšana kļuvusi vēl sarežģītāka. Katram segumam ir savas specifiskās īpašības, un tās visas jāņem vērā, lai saprastu, kurš variants der tieši Tev. Aplūkosim svarīgākos kritērijus, par kuriem padomāt, lai izvēlētais jumta segums būtu kvalitatīvs un atbilstošs Tavam mājoklim. 
 
Jumta materiāls
    Īstā materiāla izvēle ir sarežģīts uzdevums, it īpaši, ja Tev nav iepriekšējas pieredzes. Segums ietekmēs ne tikai mājā esošo cilvēku drošību, bet arī komfortu, ēkas energoefektivitāti, un arī to, pēc cik ilga laika atkal būs nepieciešams jumtu mainīt. Var izvēlēties starp šindeļiem, dakstiņiem, bezazbesta šīferi, metāla loksnēm, ruberoīdu un citiem variantiem. Katram no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. 
 
Jumta kalpošanas laiks un izturība
    Ja Tu vēlies savā mājā dzīvot vairākus gadus, ņem vērā, ka uzmanība jāpievērš jumta kalpošanas laikam. Izvēloties lētākus materiālus, Tu ietaupīsi naudu, taču šāds jumts kalpos krietni īsāku laiku nekā dārgāks produkts. 
    Augstāka līmeņa cenu kategorijā atrodas, piemēram, dakstiņu jumti, kas, lai arī maksā vairāk, kalpo vairākus gadu desmitus, palīdzot ietaupīt naudu ilgtermiņā, jo saimniekiem nav jāsatraucas par tādām problēmām kā jumtu remonts vai jauna seguma iegāde. Protams, jāņem vērā arī jumta ieklāšanas izmaksas, jo tās arī mēdz atšķirties atkarībā no izvēlētā seguma. 
 
Jumts un laika apstākļi
    Izvēlētajam materiālam ir jābūt pietiekoši izturīgam, lai to neietekmētu laika apstākļi, piemēram, karsta saule, lietus, sniegs un spēcīgs vējš. Šis ir viens no primārajiem faktoriem, kas būtu jāņem vērā, ja vēlies savā mājā justies droši un ērti. Ir materiāli, kas spēj veiksmīgāk izturēt dažādus laika apstākļus. Piemēram, māla dakstiņi parūpēsies par to, lai karstā laikā telpās būtu patīkams vēsums, savukārt ziemā būtu silti. Tāpat šis segums nodrošinās komfortu, izolējot skaņas no ārpuses, piemēram, lietus sišanos pret jumtu un spēcīgas vēja brāzmas. 
 
Ugunsdrošība
   Dažādi jumta segumi ir novērtēti ar atšķirīgiem ugunsdrošības rādītājiem. Piemēram, ja dakstiņi rūpējas par ugunsdrošību, tad koka jumta segums noteikti saistīsies ar daudz augstāku ugunsbīstamības risku. 
 
Cena
  Pēc tam, kad pārdomāti citi faktori, Tev noteikti ir jāsaprot, cik lielu summu vari atļauties tērēt jumta seguma un pārējo materiālu iegādei, kā arī jumta ieklāšanas pakalpojumiem. Atsevišķos gadījumos dažiem materiāliem ir nepieciešams arī zemsegums, vai citi pielāgojumi.
 
Garantija
    Šis ir vēl viens svarīgs kritērijs, kas palīdzēs izvēlēties atbilstošu jumta segumu. Jāatceras, ka dažādiem materiāliem ir atšķirīgs ražotāja noteiktais garantijas laiks. Piemēram, dakstiņiem, kas iegādāti pie pazīstamā jumta segumu tirgotāja Monier, pieejama 30 gadu garantija, kas ir ļoti ilgs laiks, salīdzinot ar citiem materiāliem. 
 
Noslēgumā jāpiemin, ka jumta seguma izvēle ir atkarīga no dažādiem faktoriem, tai skaitā Tavas gaumes. Taču, ja patiešām vēlies, lai jumts kalpotu ilgi, būtu drošs un kvalitatīvs, jārēķinās ar lielākiem izdevumiem, kas, protams, ilgtermiņā atmaksāsies, jo tik drīz nevajadzēs veikt remontu vai ieklāt jaunu segumu. Ja meklē materiālus jumtam, kas būtu ilgmūžīgi, skaisti, izturīgi, droši un daudzveidīgi, noteikti ir vērts ienākt Monier.lv un aplūkot plašo māla un betona dakstiņu piedāvājumu!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru