Kā izvēlēties matraci bērnu gultām
Apmaksāts raksts

Mirkļos, kad izvēlamies gultas bērnu istabai, rodas neskaitāmi jautājumi par krāsu, dizainu, izmēriem un stilu. Taču, kad nonākam pie matrača iegādes jautājuma, tad saprotam, ka tas ir vēl sarežģītāk. Plašais matraču klāsts mēdz mulsināt, tāpēc dosim ieskatu, ar ko tad katrs matracis atšķiras, lai vieglāk būtu savam bērnam izvēlēties to labāko. 
 
Atsperu matrači ir populārākie, kurus pircēji izvēlas gan sev, gan saviem bērniem. Tie tiek ražoti divās variācijās. Ja izvēlēsies matraci ar atsperu bloku, tas nozīmēs, ka pildījumā būs savstarpēji savienotas atsperes, kas der vienvietīgajām gultām, kā arī cilvēkiem ar mazu svaru. 
    Vēl pieejami matrači ar kabatas tipa atsperēm, kuros atsperes nav savstarpēji saistītas, un tās atrodas katra savā atsevišķā auduma kabatā. Šāds matracis nodrošinās ērtības, ja guļat divatā, jo tā kā atsperes nav saistītas, Tu nejutīsi otras puses matrača kustības. 
     Kad izvēlaties atsperu matraci, vislabāk tajā apgulties un saprast, cik cietas un izturīgas ir atsperes, un vai jūtaties komfortabli, jo cietība mēdz atšķirties. Pievērsiet uzmanību arī matrača pildījumam, polsterējumam, vai izmantoti dabiski vai sintētiski materiāli. 
 
     Putu matrači, spiedienam samazinoties, spēj atgūt savu sākotnējo matrača formu, tāpēc tos mēdz dēvēt par matračiem ar atmiņu. Tie izgatavoti no poliuretāna putām, kas ir elpojošs materiāls, un tie izcili pielāgojas ķermenim, ergonomiski atbalsta ķermeni, plecus un galvu.  
Kad izvēlaties šos matračus, jāpievērš uzmanība blīvumam, kas norādīts izgatavotāju informācijā. Cietāki matrači būs ar lielāku blīvumu, mīkstāki - ar mazāku. 
    Lai Tu neviltos matrača sastāvā, iesakām arī palasīt kādas vielas pievienotas poliuretānam, jo reizēm gadās, ka pievienoti kādi ķīmiski elementi, no tiem vajadzētu izvairīties.
   Putu matracis siltumā mēdz ieņemt ķermeņa pozu, un tāpēc pastāv risks, ka ilgstošā lietošanā, matracis var ieņemt gulētāja formu, cietāks tas ir istabas temperatūrā, mīkstāks tas kļūst, kad mēs tajā guļam.
 
Lateksa matrači arī ir putu matrači, kas izgatavoti no pārstrādātas kaučuka koka sulas pildījuma. Šos matračus parasti iesaka cilvēkiem, kuriem ir alerģijas un astma, jo tie sevī neuzkrāj alergēnus un ir visnekaitīgākie. Šie ir visdārgākie matrači, tādēļ pirms tos izvēlaties, pārbaudiet no kāda lateksa tas ir izgatavots - no dabiskā, sintētiskā vai jauktā. Tas ietekmēs gan izturību, gan kvalitāti. 
 
Kombinētie matrači parasti apvieno sevī dažādus matraču veidus vienkopus, lai dotu vēlamo rezultātu, piemēram, apvienojot poliuretāna putas ar lateksu, iegūsiet matraci, kas spēs gan atvēsināt, gan sildīt.
 
Dabīgo materiālu matrači parasti visplašāk tiek piedāvāti pirmajām zīdaiņu gultiņām, ar kokosu vai griķu pildījumu. 
 
    Ja izvēlaties pirmo gultiņu, ņemat vērā, ka zīdaiņiem nepieciešams stingrāks pamats, lai tas labāk sniegtu atbalstu zīdaiņa mugurkaulam tā augšanas posmā. Līdz ar to matracim jābūt ar tādu stingrību, lai mazulim apveļoties, tas neizmainītu savu formu. 
Būtiski izvēlēties savu matraci un gultu attiecīgajos izmēros, kādos nepieciešams, lai tas nebūtu jāmaina ik gadu, jo laba matrača mūžs, ir aptuveni astoņi gadi. 
J    a vēlies izdarīt izvēli jau šodien, iesakām ieskatīties mājas lapā 220.lv, kurā pieejami gan bērnu matrači, gan gultas par izdevīgām cenām. Pozitīvākais ir tas, ka Tev pat nebūs jāiziet no mājas, lai iegādātos kārtoto preci. Iegūsti visu nepieciešamo informāciju par preci un pasūti savu preci jau šodien. 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru