Kā izvēlēties piemērotākās auto riepas?
Apmaksāts raksts

 

Lai arī ir skaidrs, ka auto riepas periodiski ir jāmaina, katra reize, kad jāiegādājas jaunas riepas, var radīt daudz jautājumu. Kādas riepas ir piemērotākās? Kam pievērst uzmanību, tās izvēloties? Par to  un daudziem citiem būtiskiem aspektiem, kas būtu jāsaprot, uzzināsi raksta turpinājumā. 
 
Svarīgākie faktori, izvēloties auto riepas
Neatkarīgi no tā – pērc riepas internetā, auto centrā vai kur citur, izdarot labāko izvēli, uzmanība jāpievērš vairākiem būtiskiem faktoriem. 
 
Riepu izmērs 
Pirmkārt, jāsaprot, kāds riepu izmērs un tips nepieciešams. Jāņem vērā, ka jaunajām riepām jābūt ar tādiem pašiem parametriem, kā oriģinālajām auto riepām. Auto riepu izmērs ir atzīmēts uz riepas, kā arī atrodams autoražotāju rekomendācijās. 
 
Riepu veids
Svarīgi ir izvēlēties sezonai atbilstošas auto riepas. Braukšana ar laika apstākļiem nepiemērotām riepām ir ļoti nedroša, turklāt arī aizliegta ar likumu. Ar vasaras riepām atļauts pārvietoties no 1. marta, taču svarīgāki par datumu kalendārā ir laika apstākļi. Tas pats attiecināms arī uz ziemas riepām – automašīnai ar tām jābūt aprīkotai no 1. decembra, taču nepastāvīgo laika apstākļu dēļ daudzi auto eksperti riepu nomaiņu iesaka sekot līdzi vidējai gaisa temperatūrai. 
 
Riepu ražošanas gads
Izvēloties jaunu riepu komplektu, uzmanību vajadzētu pievērst arī riepu ražošanas gadam. Materiāls, no kā tiek izgatavotas riepas, ar laiku zaudē savu elastību un funkcionalitāti. Riepu ekspluatācijas laiks ir no 4 līdz 5 gadiem - tas attiecas gan uz lietotām, gan jaunām riepām. 
 
Bremzēšanas ceļa garums
Uzmanību noteikti jāpievērš arī riepas bremzēšanas īpašībām uz slapja ceļa virsmas. Īpaši svarīgi tas ir vasaras sezonā. Ar šo un citiem svarīgajiem parametriem var iepazīties riepu testos, kas tiek regulāri veikti un atspoguļo objektīvu informāciju par dažādām riepām un to veiktspēju. Riepu testu rezultātus var atrast gan internetā, gan dažādos specializētos auto žurnālos. 
 
Rites pretestība – degvielas patēriņa efektivitāte 
Tiem, kuriem svarīgi ekonomiski risinājumi, svarīgs arī šis aspekts. Degvielas patēriņa efektivitāte tiek apzīmēta ar burtiem A, B, C, D, E, F. 
 
Trokšņa līmenis
Lai braukšana būtu komfortabla, jāpadomā arī par šo raksturlielumu. Tas tiek atzīmēts ar skaņas vilnīšiem (1-3). 
 
Ko ņemt vērā, lai auto vadīšana būtu droša 
Lai auto vadīšana būtu droša un komfortabla, izvēloties riepas, jāņem vērā ne vien parametri, bet arī daži citi faktori. Piemēram: 
  • Visdrošāk visas 4 riepas mainīt uzreiz. Nevienmērīgs riepu nodilums braukšanu var padarīt mazāk drošu;
  • Automašīnu vajadzētu aprīkot ar vienādām riepām – dažādi gumiju sastāvi un protektora zīmējums var negatīvi ietekmēt auto vadāmību;
  • Vislabāk izvēlēties tādas riepas, kādas ieteicis auto ražotājs;
  • Jāatceras, ka periodiski nepieciešams veikt riepu apmainīšanu vietām – tas nepieciešams, lai līdzsvarotu protektoru nodiluma pakāpi
Būtiski arī regulāri pārbaudīt spiedienu riepās – optimāls spiediena līmenis nodrošinās drošāku braukšanu, turklāt arī riepas ilgāk saglabās savu veiktspēju. 
 
Auto riepas plašā izvēlē interneta veikalā 220.lv
Ja esi jaunu auto riepu meklējumos, ieskaties interneta veikala 220.lv piedāvājumā. Tur atrodamas dažādas labāko ražotāju riepas visām prasībām. Izmanto iespēju ietaupīt gan laiku, gan līdzekļus – atbilstošos piedāvājumus atradīsi izmantojot meklētāja funkciju, neskaidrību gadījumā varēsi uzdot jautājumus zinošajiem veikala darbiniekiem. Interneta veikals nodrošina arī patīkamas cenas un klientu ērtībām rīko arī dažādas akcijas. 
Riepas ir būtiskākais aspekts, kas gādā par drošību uz ceļa. Izvēlies tās atbildīgi!

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru