Kā izvēlēties piemērotāko gludekli?
Apmaksāts raksts

Ikvienā mājoklī ir atrodamas vairākas elektroierīces, bez kurām vairs nav iedomājama ikdiena. Viena no tām ir gludeklis. Iespējams, ka ir cilvēki, kuri var iztikt bez šīs ierīces, taču, lai drēbes vienmēr būtu savestas kārtībā un tās izskatītos pievilcīgi, bez gludekļa tomēr neiztikt. 
   Mūsdienās veikalos ir pieejami dažāda izmēra, modeļa un cenu kategorijas gludekļi. Gludekli ir ļoti vienkārši nopirkt, taču iegādāties tādu, kas patiešām atbildīs visām cilvēka vēlmēm un vajadzībām, varētu nebūt tik viegli atrast. Kā izvēlēties piemērotāko gludekli? Lasi raksta turpinājumu un uzzini!
 
Virsma
     Tie gludekļi, kuri ir veidoti pēc vienkārša modeļa un kuri ir pieejami par zemākām cenām, to virsmas lielākoties ir ar alumīnija pārklājumu. Savukārt jau dārgāki un kvalitatīvāki gludekļi ir pieejami ar hromētiem, teflona vai nerūsējoša tērauda pārklājumiem. Ir arī tādi gludekļi, kuru virsmas ir veidotas no sakausējuma, piemēram, metālkeramikas.  Pārklājumi patiešām ir dažādi. To galvenais mērķis ir nodrošināt ļoti labu slīdēšanu pa audumu tā, lai gludinot tas neradītu nekādus traipus, kā arī nepadarītu audumu spīdīgu.
    Tieši alumīnija virsma ir tā, kas sakarst visātrāk. Tāpēc, gludinot drēbes, rūpīgi jāseko līdzi temperatūrai, pretējā gadījumā var sabojāt audumu. Tā kā alumīnijs ir gan viegls, gan arī diezgan mīksts materiāls, ir jāuzmanās, lai uz tā neveidojas nevajadzīgas švīkas, kas var rasties pārbraucot pāri apģērba furnitūrai.
   Ja vēlies iegādāties izturīgāka materiāla pārklājumu, tad izvēlies nerūsējoša tērauda virsmu. Jāsaka gan, ka šāda virsma sasilst ilgākā laika posmā, kā arī tā nedaudz sliktāk slīd pa audumu.
    Ja Tavā drēbju skapī ir daudz zīda vai samta apģērbu, tad vislabāk būs izvēlēties gludekli ar teflona pārklājumu. 
    Šajā mājas lapā iespējams iegādāties dažādus gludekļu modeļus.
 
Funkcijas
   Mūsdienās gandrīz visiem pieejamajiem gludekļiem ir tvaika padeves funkcija. Protams, ir vēl pieejami gludekļi, kam nav šādas funkcijas, bet tie nav pieprasīti un pamazām pazūd no veikalu plauktiem. Gludekļiem ar tvaika padeves funkciju ir vairāki režīmi, kas regulē tvaika intensitāti. Piemēram, ja Tu vēlies gludināt apģērba gabalu, kas ir ļoti saburzīts, tad tvaika plūsmai jābūt pēc iespējas spēcīgākai. Ja ir nepieciešams, tad ar attiecīgā režīma palīdzību ūdeni var pat izsmidzināt, ne tikai izpūst tvaika veidā.  Darbojoties ar tvaika režīmu, jāseko līdzi tam, vai ūdens tvertne nav tukša, jo gludeklis vienas minūtes laikā patērē aptuveni 40 gramus ūdens. Vienmēr atceries papildināt ūdens rezerves.
 
Svarīgi!
    Izvēloties gludekli, jāņem vērā tā jauda. Vislabāk izvēlēties tādu gludekli, kura jauda ir sākot no 1800 W. Jo jaudīgāks būs gludeklis, jo ātrāk sakarsīs tā virsma un tas labāk spēs izgludināt audumu.
    Ja vēlies ātrāk un labāk izgludināt audumu, tad izvēlies gludekli, kuram ir vairākas nelielas atveres, pa kurām plūdīs tvaiks.
    Ja Tev bieži nākas gludināt, tad izvēlies pēc iespējas vieglāku gludekli. Ar šādu gludekli varēsi gludināt ilgu laiku un Tev nenogurs roka.
    Svarīgi ir arī tas, kādu ūdeni Tu lej gludeklī. Ja vēlies, lai gludeklis neradītu lieku aplikumu, tad vārīta ūdens vietā izvēlies parasto krāna ūdeni.
    Ja vēlies novērst kaļķakmens veidošanos gludeklī, tad pēc katras gludināšanas reizes, izlej pāri palikušo ūdeni.
    Lētajiem gludekļiem elektrovada garums var būt tikai 1 metrs. Ar to var nebūt pietiekami, līdz ar to nāksies izmantot pagarinātāju. Tāpēc, lai būtu ērtāk, izvēlies gludekli, kuram ir vismaz 1,5 metrus garš elektrovads.
    Ja esi aizmāršīgs, izvēlies gludekli, kas pēc noteikta laika pats izslēdzas.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru