Kā izvēlēties pilsētas velosipēdu?
Apmaksāts raksts

Laikmetā, kad vispārējais gaisa piesārņojuma līmenis ir ievērojami kāpis, īpaši svarīgi ir piedomāt pie saviem ikdienas paradumiem, lai uzlabotu vispārējo gaisa kvalitāti. Viena no lietām, ko var darīt ikkatrs Latvijas iedzīvotājs, ir samazināt automašīnas izplūdes gāžu piesārņojuma līmeni un personīgā auto vietā biežāk izmantot velosipēdu. Velosipēds būs īpaši noderīgs pilsētas satiksmē, jo nereti pilsētu pārņem sastrēgumi un pārvietoties ar velo ir ērtāk, lētāk un pat ātrāk. 
 
Taču kā izvēlēties pilsētas velosipēdu, un kādi faktori noteikti jāņem vērā?
 
Pilsētas velosipēda raksturojums
 
Padomāts par komfortu
 
Pilsētas velosipēdi būtiski atšķiras no, piemēram, kalnu vai tūristu velosipēdiem. Viena no galvenajām atšķirībām ir velosipēda rāmja ģeometrija un sēdēšanas pozīcija. Pilsētas velosipēds ir veidots tā, lai sniegtu maksimālu komfortu,  pārvietojoties tieši pilsētvidē. Urbānie divriteņi ir aprīkoti ar gludākām riepām, platāku sēdekli, atbalsta kājiņu un citām lietām, kas braukšanu padara īpaši ērtu.
 
Piemērots aprīkojums
 
Pilsētas velosipēds ir lieliski piemērots nelielu attālumu veikšanai, piemēram, no mājam uz darba vietu un otrādi. Urbānā tipa velosipēdu ir itin vienkārši atpazīt pēc tā aprīkojuma. Parasti tie ir aprīkoti ar dubļusargiem, bagāžnieku un groziņu. Visi šie elementi padara pilsētas velosipēdu īpaši komfortablu un atšķirīgu no citiem divriteņu veidiem.
 
Jauns vai lietots
 
Kad esi iepazinies ar pilsētas divriteņa īpatnībām, jācenšas saprast, kādu velosipēdu iegādāties – jaunu vai tomēr lietotu? Pavisam jauns velosipēds jebkurā gadījumā būs vislabākā izvēle, taču nevajadzētu par zemu novērtēt arī jau lietotus braucamrīkus. 
 
Meklējot lietotu pilsētas velosipēdu, rūpīgi janovērtē tā nolietojuma pakāpe. Jāņem vērā, ka ne vienmēr var paļauties uz pārdevēja godaprātu. Pērkot lietotu divriteni ,Tu nekad nevari būt drošs par to, kuras detaļas patiešām ir mainītas, kādi negadījumi ar to iepriekš ir notikuši un, cik pienācīgi iepriekšējais saimnieks par to ir rūpējies. 
 
Iegādājoties lietotu velo, ieteicams līdzi pieaicināt kādu zinošu draugu, paziņu vai citu pieredzējušu braucēju. Noteikti izmanto iespēju doties testa braucienā, novērtē riepu nodilumu un apskati ķēdes darbību. 
 
Velo mode
 
Urbānā pilsētvide savā ziņā pieprasa arī nelielas zināšanas par jaunākajām pilsētas velosipēda modes tendencēm. Ja vēlies pārvietoties ar stilu, izvēlies pilsētas velosipēdu, kas atbilst jaunākajām velo modes tendencēm. 
 
Šosezon modē ienāk estētiski patīkamie pasteļtoņi, kā arī visai spilgti neona krāsu risinājumi. No modes nav pazuduši arīdzen elegantie vintāžas stila divriteņi.
 
Izvēlies piemērotu divriteni
 
Ja ar pilsētas velosipēdu esi iecerējis pārvietoties visai bieži, ļoti būtiski ir izvēlēties sev un savam ķermenim atbilstošu braucamrīku. Velosipēda rāmis nedrīkst būt pārāk augsts. Uz šāda divriteņa būs grūti uzkāpt un nokāpt. Savukārt  pārāk mazs divritenis visu ķermeņa svaru pārnesīs uz rokām, kas var izraisīt nepatīkamas sāpes locītavās.
 
Cenu amplitūda
 
Lai iegādātos patiešām labu un kvalitatīvu pilsētas velosipēdu, jārēķinās ar vismaz  350 līdz 450 eiro lielu naudas summu. Ja esi izlēmis par labu lietotam braucamrīkam, neizvēlies divriteņus, kas lētāki par 150 eiro. Pieredzējuši velobraucēji uzsver, ka labāk vienreiz nopirkt jaunu un kvalitatīvu pilsētas velosipēdu nekā iegādāties lietotu braucamrīku un periodiski tērēt līdzekļus tā labošanai.
 
Braukšana ar velo ir ne tikai videi draudzīgs veids kā pārvietoties pa pilsētu, bet arī lielisks fiziskais treniņš, kas noteikti atstās pozitīvu ietekmi uz Tavu veselību. Neaizmirsti, ka intensīvajā pilsētas satiksmē it īpaši jāpiedomā pie sava drošības līmeņa. Ceļu satiksmes noteikumi riteņbraucējiem ir jāpārzina katram velosipēda īpašniekam. 
 
Lai patīkama un droša pārvietošanās!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru