Kā izvēlēties savu pirmo automobili – ekspertu padomi
Apmaksāts raksts

Vairāki mācīšanās un trenēšanās mēneši, domas “nesajaukt gāzi ar bremzi”, eksāmens, kura laikā gandrīz katram trīc kājas, un pēcāk nedalīts prieks. Šī situācija ir labi pazīstama visiem jaunajiem autobraucējiem, kuri cenšas iegūt vadītāja apliecību. Kad šis svarīgais dokuments ir rokā, jaunie vadītāji sāk sapņot par pirmā automobiļa iegādi. Kā izvēlēties pareizo un “neiebraukt auzās” iesaka apdrošināšanas portāls Manapolise.lv.
 
Fantāzija vai pārdomāts lēmums
    Ikvienam no mums kopš bērnības ir bijis sapnis par savu perfekto automobilī – kādam tas ir izsmalcinātais Mercedes, kādam tas ir jaudīgais BMW, bet kādam – romantiskā vabolīte. Tomēr izvēloties pirmo automobīli, noteikti nevajadzētu vadīties pēc bērnības fantāzijām, bet gan izvērtēt esošo situāciju un iegādāties tai atbilstošāko auto. 
     Tā kā auto iegāde ir liels lēmums, varbūt vērts pirmo auto iegādāties lietotu. Tādējādi par mazāku samaksu iegūsiet pirmo pieredzi ar savu automašīnu, sapratīsiet, ko sagaidāt no automobīļa ilgtermiņā un, ja gadīsies mašīnu nedaudz noskrāpēt, tas būs mazāk pārdzīvojums, nekā, ja auto būtu iegādāts tikko no salona. Jāpiemin arī, ka mūsdienās var iegādāties ļoti augstas kvalitātes lietotas automašīnas, kas ripos kā jaunas.
    Ja ar automašīnām esat uz “jūs” un nezināt, no kura gala ķerties klāt auto iegādei, interneta plašumos pieejamas vairākas vietnes, kurās var atrast automobiļu apskatus. Tas palīdzēs atrast sev atbilstošāko mašīnas marku un modeli, kā arī gūt pirmo priekšstatu par automašīnu tirgus piedāvāju un saprast, kam jāpievērš uzmanība, pērkot auto.
 
Izvēlieties piemērotāko
    Domājot par automobiļa iegādi, jāapsver arī tā ekonomiskums un lietošanas ērtums. Ja dzīvojat pilsētā un neizbraucamus lauku ceļus izmantojat reti, iespējams jāatmet doma par džipa iegādi, bet jāiegādājas mazāka izmēra modelis.
     Pirmkārt, pilsētā nelielākam automobīlim vienmēr vieglāk atrast vietu autostāvvietā. Otrkārt, nelieliem automobīļiem ir mazāks ceļa nodoklis, lētāka apkope un riepu iegāde, kā arī mazāks degvielas patēriņš. Tādējādi, izvēloties mazāku automobīli, samazināsiet potenciālos izdevumus. 
     Ja tomēr vēlaties iegādāties lielāka izmēra auto vai jums tas ir nepieciešams ikdienā veicamo maršrutu dēļ, svarīgi pirms tam ir izpētīt visu šo izmaksu kopsummu un saprast vai varat to atļauties.
    Pērkot automobili ir svarīgi pārdomāt, lai tas būtu drošs, praktisks un kvalitatīvs, tādēļ ļoti taupīt uz iegādes rēķina nebūtu vēlams, jo beigās var sanākt vairāk līdzekļu ieguldīt remontdarbos. Pirms pirkuma svarīgi izpētīt automobiļa kvalitāti, jo pat viena un tā paša modeļa un izlaiduma gada automobiļi var atšķirties dažādu ekspluatācijas nosacījumu dēļ. Šeit jums var palīdzēt kvalificēts mehāniķis.
 
Neaizmirstiet apdrošināt
    Neatkarīgi no tā, vai auto ir ražots pirms divdesmit gadiem vai pagājušajā gadā, noteikti ir jāparūpējas par tā drošību. Tādēļ nedrīkst aizmirst par apdrošināšanu.  Ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam obligāti nepieciešama OCTA jeb Obligātā civiltiesiskā apdrošināšana, kas  pasargā transportlīdzekļa īpašnieku vai vadītāju pret risku nodarīt zaudējumus negadījumā iesaistīto trešo personu mantai vai veselībai. OCTA darbojas visā Eiropas Savienībā un bez tās transportlīdzeklis nedrīkst piedalīties ceļu satiksmē. Svarīgi atcerēties, ka, dodoties ārpus Latvijas, OCTA polise jāizdrukā.
Ja vēlaties sevi finansiāli pasargāt no tādām nepatīkamām situācijām kā auto zādzība, dabas stihijas, stiklu plīsumi, kā arī defektiem, kas radušies nekvalitatīva ceļu seguma vai dzīvnieku nodarīto bojājumu dēļ, iesakām iegādāties brīvprātīgo KASKO apdrošināšanas polisi.
 
Nodrošinieties pret krāpniekiem
    Lai pasargātos no krāpnieku viltībām, pirms lietota automobiļa iegādes ieteicams pārbaudīt tā vēsturiskos datus, ko var izdarīt par nelielu naudas summu mājaslapā “AutoDNA”. Šajā mājaslapā pēc unikālā VIN numura var noskaidrot, vai auto nav reģistrētas avārijas, tas nav zagts un tamlīdzīgi. Tāpat ir vērts ielūkoties CSDD, kur bez maksas pieejama ikvienas Latvijā reģistrētas automašīnas nobraukuma vēsture, kas palīdzēs saprast, vai uzrādītais odometra rādījums atbilst patiesībai.
 
Neatkarīgi no tā, kādu automobili plānojat iegādāties, ir svarīgi atcerēties veco labo teicienu “septiņreiz nomēri, vienreiz – nogriez”. Lai izdodas iegādāties sev vispiemērotāko auto!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. vidzemes-regions
    vidzemes-regions
    pirms 1 mēneša

    Pilnībā piekrītu šim rakstam, es tieši tā pat izvēlos mašīnas

    Atbildēt

Pievienot komentāru