Kā izvēlēties stāvlampu?
Apmaksāts raksts

Kā izvēlēties visatbilstošāko stāvlampu vai grīdas lampu Tavām vajadzībām? Pats svarīgākais ir saprast, kurā istabā to esi paredzējis novietot, jo stāvlampa nav īsti tas interjera priekšmets, kuru varēsi pārnēsāt no istabas uz istabu, jo katrai telpai atbilstošāks būs cits apgaismojums. Tāpat arī stāvlampa virtuvē vai vannas istabā nebūs īsti lietderīga izvēle.
     Stāvlampās ir atšķirīgi cokoli, tāpēc lampiņas iegādājies tikai, kad stāvlapu esi jau nopircis. Pērkot stāvlampu interneta veikalā, rūpīgi izlasi preces aprakstu, un tad arī būs skaidrs, kāda lampiņa ir nepieciešama. 
      Ir vairāku krāsu gaismas ar dažādiem intervāliem. Dzeltena gaisma vairāk piemērota dzīvojamajām telpām; baltā būs auksta gaisma, kas piemērota virtuvēm, palīgtelpām, pagrabiem, savukārt zilganā gaisma tiek izmantota birojos un paredzēta lasīšanai, labi derēs gan viesistabā, gan bērnistabā. 
Par vislabākajām spuldzītēm tiek uzskatītas tieši LED spuldzes. Šīs spuldzes pieejamas ar visu veidu gaismām. Kas ir būtiski, šīs spuldzes mazāk sakarst, un stāvlampām tas ir it sevišķi svarīgi, jo samazina apdedzināšanās riskus. Šīs spuldzes ir ekonomiskākas, un tēriņi par elektrību būs mazāki. Šīs spuldzes varēsi nodot tikai tiem paredzētos atkritumu savākšanas punktos, jo spuldzes satur dažādas mikroshēmas un elementus, kas ir kaitīgi videi. Šīs spuldzes uzreiz darbojas ar 100% atdevi tiklīdz tās tiek ieslēgtas, tām nav uzsilšanas laika, tāpēc droši vari gaismu izslēgt, pat ja telpu atstāj tikai uz minūti.
Ja stāvlampa paredzēta bērnistabai, tad jāraugās, lai tai būtu labi pieskrūvētas visas detaļas, pat labāk, ja tās ir no bērna acīm paslēptas pilnībā, piemēram, aiz dekoriem. Ja mājās ir mājdzīvnieki, tad raugies, lai stāvlampa nebūtu viegli izkustināma, jo pretējā gadījumā mājdzīvnieki var to apgāzt, saplēst vai sabojāt.
Svarīgs ir arī stāvlampas dizains. Ja Tev patīk pārmaiņas, tad vari lūkoties pēc stāvlampas, kurai ir iespēja mainīt abažūrus, tādejādi varēsi dažādot un izdaiļot interjeru biežāk. Mūsdienās pieejamas visdažādākās stāvlampas gan vintidža stilā, gan ļoti modernas. Šobrīd nav tāda noteikta stila, kas diktētu stāvlampu modi, jo viss ir atkarīgs no stila, kāds dominē tavās mājās. Taču simpātiski ir pretēju stilu akcenti, piemēram, ļoti modernā, pat futūriskā stilā iekļaut kādu retro stila mēbeli vai aksesuāru.
     Būtisks ir arī stāvlampas izmērs. Ir pieejamas stāvlampas, kurām ir iespējams mainīt augstumus. Tā, piemēram, ja mājās ir dažādi lasītāji, tad viesistabas stāvlampu varēsi ērti pielāgot katram lasītājam, kas ir būtiski arī veselībai, lai netiktu bojāta redze.
      Arī materiāla izvēle var būt svarīgs kritērijs, jo ikviens vēlas atvieglot uzkopšanas darbus. Jo vairāk dzelzs detaļu un aksesuāru, jo uzkopšana būs ērtāka un praktiskāka. Ja stāvlampai ir, piemēram, auduma abažūrs, tad uzkopšana būs atkarīga no telpas mitruma, vai ir mājdzīvnieki, kas met spalvu, putekļu daudzums, arī mazi bērni pēc ēdienreizēm var nosmērēt auduma abažūrus. Materiālus var izvēlēties visdažādākos, arī koku, plastmasu, stiklu, u.c. Ir pieejamas stāvlampas gan uz vienas kājas ar nelielu platformu vai arī uz vairākām kājām. Stāvlampu līdzsvars atkarīgs no to proporcijām un materiāliem, no kā tā izgatavota.
    Domājot par drošību, svarīgi stāvlampu novietot tā, lai neviens mājinieks vai viesis nevarētu aizķerties aiz elektrības vada un stāvlampu apgāzt vai pats paklupt. Ja stāvlampa paredzēta, piemēram, lasīšanai viesistabā, tad to droši vari novietot aiz dīvāna vai atpūtas krēsla.
220.lv internetveikals piedāvā visdažādākos stāvlampu variantus. Ienāc un izvēlies savējo! 
   Lai veiksmīgs pirkums!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru