Kā izvērtēt, vai esat finansiāli gatavs iegādāties māju?
Apmaksāts raksts

Nekustamā īpašuma iegāde ir būtisks solis ikviena cilvēka dzīvē. Ja plānojat iegādāties māju, rūpīgi pārdomājiet savu finansiālo stāvokli.  Jums ir jāsaprot, vai vēlaties lielu vai mazāku mājokli. Varbūt ir gaidāms ģimenes pieaugums un esošā mājvieta drīzumā būs par šauru. 
 • Ietaicams pārskatīt mājas atrašanās vietu, lai būtu ērta satiksme uz darbu. Bērniem tuvumā noteikti ir jābūt bērnudārzam un skolām. 
 • Pārdomājiet, vai ēkā ir pieejamas noliktavu telpas, riteņu novietnes, ratiņu telpas, kā arī atbilstoša izmēra lifts. Šīs nianses ļaus saprast, vai izvēlētais īpašums ir Jums piemērots.
 • Pirms mājokļa iegādes palūdziet pārdevējam iepriekšējo gadu rēķinus. Tas palīdzēs apzināt visas izmaksas un saprast, vai īpašums ir Jums piemērots. Ja plānojat iegādāties īpašumu jaunajos ciematos, noskaidrojiet, ko pašvaldība ir iecerējusi būvēt blakus. Rūpnīcu un maģistrāļu tuvums mazinās Jūsu īpašuma vērtību. 
 • Konsultējieties ar juristu un kopā ar mājas pārdevēju sagatavojiet konkrētu mājas pirkšanas līgumu. Svarīgi, lai līgumā būtu skaidri definēti abu pušu pienākumi un saistības, kā arī maksāšanas nosacījumi. Šādā veidā Jūs izvairīsieties no nepatīkamiem pārsteigumiem un finansiālām problēmām. Iegādājieties māju tikai tad, ja atbilstat visiem līguma nosacījumiem un spēsiet veikt visas ikmēneša izmaksas. 
 • Pirms mājas iegādes prasiet padomu speciālistiem. Pasargājiet sevi no nepatikšanām, zaudējumiem un neērtām situācijām. Jums ir skaidri jāzina īpašuma tehniskais stāvoklis, lietošanas noteikumi, vai mājai nav nezināmi īrnieki, kā arī nepastāv nelikumīga būvniecība.
 • Iepazīstieties ar zemesgrāmatas kopiju. Šī informācija palīdzēs noskaidrot, vai īpašums nav ieķīlāts, vai nav uzlikts arests, vai nav slēpti īres, nomas līgumi un citas būtiskas detaļas. 
 • Nereti var gadīties, ka māja ir  uzbūvēta bez projekta vai ar dažādām novirzēm. Šādās situācijās mājokļa  legalizācija un ekspluatācija būs ilga, sarežģīta un palielinās izmaksas. 
 • Noskaidrojiet, vai mājas pārdevējam nav parādsaistību. Ja parādi ir salīdzinoši lieli, komunālo pakalpojumu nodrošinātāji var ierobežot pakalpojumus. 
 • Pārdomājiet drošību. Pievērsiet uzmanību, vai ir pieejama apsardzes sistēma, videonovērošana un citi drošības risinājumi. Pasargājiet sevi un ģimeni no zādzībām un citiem riskiem. Videonovērošana pasargās no zaudējumiem. Jums ir jābūt pārliecinātam, ka velo novietnē varēsiet atstāt savu velosipēdu, bērnu ratiņus ir iespējams atstāt kopējā telpā un savu auto droši ir novietot autostāvvietā. 
 • Komfortablai dzīvei ir vajadzīga atbilstoša ventilācijas sistēma. Ja vēdināšanai tiek izmantoti logi, apkures sezonā tas radīs būtiskus siltuma zudumus un sadārdzinās Jūsu izmaksas. Svarīgi ir pārdomāt arī komunālo maksājumu rēķinus, lai pakalpojumi netiktu ierobežoti.
 • Izdevīgā mājas pārdošanas piedāvājumā ir iekļauta auto novietošanas vieta, kur varēsiet ērti atstāt savu automašīnu. Tā pieejama par papildu maksu vai jau ietverta mājas cenā. 
Sava māja sniedz brīvības sajūtu, taču tā ir liela atbildība. Ir vērts ieguldīt savas nākotnes labā un iegādāties atbilstošu dzīves telpu. 
Nekustamā īpašuma iegāde ir lielisks veids, kā tikt pie sava īpašuma. Esiet prātīgi un domājiet par savu nākotni atbildīgi. Aprēķiniet visas izmaksas, lai vēlāk nerastos liekas problēmas un parādi. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

 1. Raimonds
  Raimonds
  pirms 11 mēnešiem

  Vispār jau tie visi padomi attiecas uz mājas. ne dzīvokļa pirkšanu. Un, ja pērk dzīvokli, jāņem vērā vēl viena ļoti būtiska lieta - daudzdzīvokļu nams ir kopīpašums, par visu, kas tajā tiek darīts, ir jānolemj un jāvienojas visiem kaimiņiem, kas ir dzīvokļu īpašnieki.Te būtu ļoti svarīgi panākt, ka kopīgi tiek izvēlēts tiešām jēdzīgs apsaimniekotājs, savādāk sapnis par savu ligzdiņu izvērtīsies daudzsēriju murgā. Es varu ieteikt no savas pieredzes slēgt līgumu ar īstu latviešu saimnieku, apsaimniekotāju Latvijas Namsaimnieks. Viņi tiešām zina, kā padarīt dzīvi ērtu un komfortablu, turklāt tas nemaz nemaksā tik daudz!

  Atbildēt

Pievienot komentāru