Kā meža pārdošana atšķiras no citu lietu un īpašumu pārdošanas?
Apmaksāts raksts

Enkursakne, piemistrojums, alpīnais mežs, arborists, žākles pumpurs – tie ir tikai daži no terminiem, kas neko neizteiks ikdienas cilvēkam, bet būs skaidri mežu nozares speciālistam, jo mežs – tā ir pilnīgi cita pasaule ne jau tikai poētiskā nozīmē. Ikviens mežu īpašnieks to var apstiprināt – izaicinājumi, tāpat kā labumi, ko iegūstat reizē ar mežu, nav salīdzināmi ar neko citu. Bet kā tad atšķiras meža pārdošana no, piemēram, mājas vai mašīnas pārdošanas? 
      Meža cenu ietekmē daudz vairāk ārējo faktoru nekā mājas pārdošanas gadījumā, un tam ir gan savi plusi, gan mīnusi. Pluss noteikti ir tāds, kā meža vērtība nemazinās. Piemēram, māja, ko uzcēlāt, ar gadiem nolietojas, tai nepieciešama renovācija, kaut kas jāmaina un, pat ja viss funkcionē labi, bez kosmētiskā remonta neiztikt. Ar mašīnu vēl trakāk – jauna automašīna pēc pieciem gadiem ne tuvu nebūs tādā vērtībā kā trīsreiz jaunāks modelis, turpretī meža zemes cena šādā ziņā nemainīsies – meža īpašums nenolietojas un neiziet no modes. Tieši otrādi – jo vecāki koki, jo labāka meža cena par hektāru. 
     Par meža pārdošanas ēnas pusi varētu uzskatīt to, ka mežu nozarē nav iespējams rēķināties ar kaut kādu vidējo meža zemes cenu, kas figurē tirgū. Piemēram, uzņēmums MRS Vidzeme piedāvātā meža cena par hektāru svārstās no sešiem simtiem līdz pat divdesmit tūkstošiem eiro. Kāpēc tāda atšķirība? Tāpēc, ka jūsu meža cenu ietekmēs ne tikai tas, kādi koki mežā aug un cik tie ir kvalitatīvi, bet arī tas, cik piebraucams un tāls ceļš ir līdz šai meža teritorijai. Meža cenu ietekmē arī tas, vai īpašums ir izstrādāts vai daļēji izstrādāts, vai ir pieprasījums pēc mežā augošās koksnes un tamlīdzīgi – šīs visas ir lietas, kas specifiski attiecas tikai uz mežu pirkšanu un pārdošanu, ar tām nav jāsaskaras cita veida darījumos. 
     Un tomēr – tas, ka mežu pārdošana nav elementāra un uzreiz saprotama, vēl nenozīmē, ka tāpēc neviens nepārdod mežu! Ja arī jūs interesē meža pārdošana, ieteicams sadarboties ar tādiem Latvijas uzņēmumiem, kuriem ir liela pieredze un teicama reputācija mežu pirkšanas un pārdošanas jomā. Tāds, piemēram, ir uzņēmums MRS Vidzeme – viņu iespaidīgais sadarbības partneru klāsts, lielā pieredze gan mežu pirkšanā, gan mežu vērtēšanā, kā arī augstās pirkšanas cenas ir trīs lielie garanti, kas neliks jums nožēlot savu izvēli. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru