Kā neapjukt piedāvājumā un izvēlēties piemērotas skrituļslidas
Apmaksāts raksts

Ja plāno pievienoties skrituļslidotāju rindām, noteikti jāsāk ar pašu skrituļslidu iegādi, tomēr esošais piedāvājums ir tik plašs, ka jaunpienācējam šajā jomā ir ļoti viegli apjukt un izdarīt nepareizo izvēli. Tādēļ šajā rakstā apkopota informācija par pamatlietām, kas palīdzēs labāk orientēties piedāvājumā un izdarīt informētu izvēli.
     Skrituļslidas, ņemot vērā izmēru un anatomiskās atšķirības, pamatā tiek iedalītas bērnu, sieviešu, vīriešu un unisex tipos. Kā jau priekšā pasaka nosaukums, bērnu skrituļslidas paredzētas bērniem līdz pusaudža vecumam, kad kāja jau ir sasniegusi pieaugušo izmēru, sieviešu un vīriešu skrituļslidas attiecīgi sievietēm un vīriešiem, savukārt unisex tips paredzēts jebkuram neatkarīgi no dzimuma piederības. 
     Paralēli skrituļslidu tipam jāmeklē arī atbilstošs stils – vienkāršotais sadalījums paredz 2 veidu skrituļslidas – inline un četrriteņu skrituļslidas. Inline skrituļslidas vairāk paredzētas braucējiem ar jau esošu pieredzi, jo, tā kā visi ritentiņi izvietoti vienā rindā, prasa lielāku potītes spēku un stabilitāti braukšanas laikā, savukārt četrriteņu skrituļslidas ir labāks variants iesācējiem, jo ritentiņi izvietoti divās rindās pa divi un ar tām brauciens ir stabilāks.
    Nedaudz sīkāk skrituļslidas tiek iedalītas specifiskākos stilos:
  • bērnu skrituļslidas – pieejamas ar maināmiem izmēriem, tādējādi izmantojamas vairākas sezonas;
  • fitnesa jeb brīvā laika skrituļslidas - paredzētas ikdienas izmantošanai, un ir piemērotas arī iesācējiem. Brīvā laika skrituļslidu zābaks ir ērts un viegls. Aprīkojumā parasti ietilpst bremze, kā arī vidēji lieli (72 - 90 mm diametrā) ritentiņi, kas būs gan pietiekami stabili un manevrētspējīgi, gan arī ātri. Arī fitnesa skrituļslidām dažkārt iespējams nomainīt izmēru.
  • Ekstrēmās skrituļslidas ir izgatavotas vienam mērķim — triku izpildei. To zābaks ir cietāks un izturīgāks, kā arī pasargā no triecieniem, līdz ar to ir smagāks. Ritentiņi ir mazi (54 – 60 mm diametrā), turklāt vidējie divi ritentiņi nereti ir vēl mazāki (40 - 47 mm) un izgatavoti no plastmasas, lai ērtāk varētu veikt slaidus (triku veids).
  • Hokeja skrituļslidas ir paredzētas hokejam. Zābaka materiāls parasti veidots no ādas vai neilona, un to uzbūve ir līdzīga hokeja slidām. Hokeja skrituļslidu ritentiņi veidoti tā, lai ar tiem būtu ērti veikt ātru pagriešanos un strauju bremzēšanu, to izmērs ir 47 - 70 mm.
     Nākošais svarīgais nosacījums ir atbilstošs zābaka izmērs. Sabiedrībā valda uzskats jeb tā sauktais īkšķa likums, ka skrituļslidām jābūt izmēru lielākām kā apaviem, tomēr šāds nosacījums jāpiemēro tikai tad, ja to preces aprakstā norādījis ražotājs. Pārējā laikā skrituļslidu izmēram jābūt tādam pašam kā apavu izmēram, ko nēsājat.
     Būtiski ņemt vērā arī rāmja un ritentiņu materiālu un izmēru, kas ietekmēs gan skrituļslidu svaru, gan spēju manevrēt un uzņemt ātrumu. Garāks rāmis nodrošinās lielāku ātrumu, savukārt īsāks - labāku manevrētspēju. Tāpat uzmanība jāpievērš materiālam - alumīnija rāmji ir viegli un izturīgi, savukārt plastmasas rāmji maksās lētāk. 
    Līdzīgi ir arī ar ritentiņiem -  mazākie ritentiņi ir stabilāki, kā arī nodrošina labāku manevrētspēju, taču ar tiem ir sarežģīti attīstīt lielu ātrumu, saavukārt lielākie ļauj sasniegt labāku ātrumu, tomēr manevrēt ar tiem ir daudz grūtāk.
     Uzmanība jāpievērš arī ritentiņu cietībai – cietāki ritentiņi paredzēti lielākam ātrumam un līdzenam segumam, jo saķere nav tik laba, savukārt mīkstāki ritentiņi nodrošina labu saķeri braukšanai pa nelīdzenām virsmām.
 
   Baudi vasaru un aktīvo atpūtu ar jaunajām skrituļslidām, kuras iegādātas veikalā 220.lv!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru