Kā pārdot lietotu auto
Apmaksāts raksts

 
Ģeogrāfiski tā ir noticis, ka ikviena Baltijas valsts var lepoties ar auto tirdzniecības apgrozījumu. Un katra no valstīm ir kļuvusi par sava veida “transfēru”, kas saņem stabilu lietotu auto skaitu lielos apmēros no Vācijas, Francijas un Lielbritānijas. Protams, šāds auto placis nav palicis bez citu valstu uzmanības – to grib izmantot visas tuvākās valstis. Dzenoties pēc zemām cenām un pienācīgas mazlietotu auto kvalitātes, viena no Baltijas valstīm – Latvija ir kļuvusi par auto tirdzniecības plaču, auto tirgus un auto līzinga centru. 
 
Uz šāda fona iekšējais auto piedāvājums šķiet pārsātināts: auto modeļu un finanšu programmu daudzveidība. Tāpēc ikvienam Latvijas iedzīvotājam gandrīz neko nemaksā iegādāties lietotu Eiropas auto ar reālu nelielu nobraukumu lieliskā stāvoklī par simbolisku cenu. 
 
Šai sakarā sarunas par auto Rīgā visbiežāk tiek risinātas par tēmu “transportlīdzekļa iegāde”, bet kā nopirkt auto, ja vispirms ir jāpārdod esošais? Tieši par to mēs gribam pastāstīt šajā rakstā un pie viena uzskaitīt visus iespējamos auto pārdošanas veidus Latvijā un, konkrēti, Rīgā. 
 
Kādas auto pārdošanas metodes pastāv Latvijā?
 
Kopumā visus veidus “kā pārdot auto” var iedalīt 2 tipos: tiešais un ar starpnieku. Protams, pirmais variants ir daudz izdevīgāks, tas ļauj pārdot auto par tirgus cenu, nereti arī dārgāk. Bet lai pārdotu transportlīdzekli tieši šādā veidā, jums nāksies patērēt ne vienu vien dienu no sava laika: ielikt fotogrāfijas sludinājumu portālos, vairākas reizes braukāt uz vietējiem auto tirgiem, neskaitāmas reizes atbildēt uz potenciālo pircēju zvaniem un tikpat daudzas reizes rādīt savu auto ieinteresētajām personām. Protams, šai metodei jums būs nepieciešams ne tikai laiks, bet arī spēks un nervi, jo pircēji mēdz būt dažādi. Bet pati jūsu auto reklāmas sludinājumu izvietošana ne vienmēr būs bez maksas, tāpēc sagatavojaties maksāt par to, ka jūsu auto fotogrāfija tiks publicēta dažādos žurnālos tikai par naudu.
 
Otrā auto pārdošanas metode “ar starpnieku” ietver vairākus pārdošanas veidu apakštipus, no kuriem viegli var atrast optimālo: 
 
Auto saloni. Ja esat prestiža BMW vai Audi īpašnieks un gribat mainīt sava auto modeli pret jaunāku un mūsdienīgāku, tad visizdevīgāk ir mainīt savā īpašumā esošo transportlīdzekli pret pilnveidotāku pie oficiālā auto zīmola pārstāvja. Tādā veidā, atbraucot ar lietotu BMW vai Audi, jūs varat aizbraukt jau ar jaunāku BMW vai Audi, bet jūsu veco auto oficiālais dīleris pieņems par jums izdevīgu cenu. Ja gribēsiet noformēt kredītu auto salonā jaunam BMW vai Audi, tad jūsu vecais transportlīdzeklis var būt kā pirmā iemaksa, noformējot aizdevumu, bet procentu likme šajā gadījumā būs minimāla. 
 
Līzinga kompānijas. Šis variants ir piemērots tiem, kas nolēmuši iegādāties lietotu auto vai transportlīdzekli ar nelielu nobraukumu. Parasti līzinga devējiem ir pieprasīti slaveni pasaules zīmoli, tādi kā BMW, Audi, jo šeit šos auto iespējams nopirkt pēc operatīvā līzinga lieliskā stāvoklī. (Operatīvais līzings – tā ir transportlīdzekļa noma abām pusēm atrunātajā laika periodā). Operatīvajā līzingā parasti tiek noformēti VIP klases transportlīdzekļi vai spectehnika. Bet gan vienā, gan otrā gadījumā operatīvā auto līzinga periods nav ilgs, tāpēc pēc tādas neilgas izmantošanas auto var uzskatīt tikpat kā par jaunu. Bet cenu tas būtiski zaudēs, jo līzinga saņēmējs jau būs paspējis izmaksāt palielu naudas summu par to, ka viņam ir paveicies ekspluatēt auto, kas nācis tieši no konveijera.
 
Ja jums jau ir savs auto, tad iegādāties citu līzinga kompānijā iespējams maksimāli izdevīgi: vecais transportlīdzeklis no jums tiks nopirkts, bet jaunais tiks piedāvāts par cenu, atskaitot pārdotā auto vērtību. Šādu piedāvājumu iespējams izmantot pie līzinga devēja ar nosaukumu Nord Auto Līzings. Turklāt šī paša kreditora rīcībā ir savs tirdzniecības placis ar plašu automašīnu sortimentu. 
 
Online izsoles, tādas kā eBay. 
Tirdzniecības plači par komisijas maksu. Šis ir vēl viens ātrs un vairāk vai mazāk izdevīgs auto pārdošanas veids. Jūs vienkārši atstājat savu transportlīdzekli noteiktā pārdevēja placī, kas būs jums starpnieks, noslēdzat ar viņu līgumu. Auto pārdošanas gadījumā jūs apņematies samaksāt viņam komisijas maksu no saņemtās transportlīdzekļa cenas. Šāds pārdošanas veids atbrīvo pārdevēju no daudziem riskiem, naudas nodošana notiek starp starpnieku un pircēju, tāpēc darījums ir pilnībā pasargāts: pārdevējs necietīs no krāpšanas vai negodprātīgiem pircējiem. Visas nepieciešamās funkcijas, pārdodot auto no tirdzniecības plača par komisijas maksu, var papildus iekļaut līgumā. 
 
Kas attiecas uz tirdzniecības plačiem par komisijas maksu – Rīgā ir pietiekami daudz šādu organizāciju, bet visizdevīgākās ir tikai Labs Auto, BRC, jo tās sadarbojas ar līzinga kompānijām un tām ir piekļuve auto eksportam. Tieši tāpēc minētajiem plačiem par komisijas maksu ir plašāks pircēju loks. 
 
 
 
 
 
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru