Kā plānot personīgo budžetu 2019. gadā?
Apmaksāts raksts

Tuvojas 2019. gads, un, kā ierasts, daudzi no mums sāk domāt par turpmākajiem plāniem, pieraksta apņemšanās, pārdomā notikušo un izvirza jaunus mērķus, kurus sasniegt. Lielai daļai cilvēku domas, gribot vai negribot, nonāks līdz finanšu jautājumiem, tai skaitā, arī personīgā budžeta plānošanu jaunajā gadā. Esam apkopojuši svarīgākos pieturas punktus, kas Tev noderēs, ja vēlies sākt plānot arī savu budžetu. 
 
Kā darbojas budžets, un kādēļ tas nepieciešams?
     Rakstiski veidots ikmēneša budžets palīdz Tev plānot, cik lielu summu vari atļauties tērēt un novirzīt dažādiem mērķiem, kā arī tas ļauj noskaidrot, kam ikdienā tērē visvairāk naudas. Lai arī vārds budžets daudzus biedē, tas ir ļoti svarīgs un nepieciešams daudziem, it īpaši tiem, kuriem ir grūtības “savilkt galus”. Pirms sākt budžeta plānošanu, ir svarīgi saprast, ka, lai to veiksmīgi izdarītu, Tev jānorāda pēc iespējas vairāk detalizētas informācijas. Ideālā gadījumā Tavs 2019. gada budžets katru mēnesi skaidri parādīs, no kurienes rodas Tavi ienākumi, kāds ir to apjoms, un kam tie tiek novirzīti. 
 
Lūk, kā sākt plānot personīgo budžetu:
 
     1. Ievāc pēc iespējas vairāk informācijas par saviem ikdienas finanšu darījumiem.
Tas nozīmē regulāru (pavisam nopietni) čeku, rēķinu, maksājumu dokumentu un citu datu apkopošanu, lai nepalaistu garām nevienu izdevumu, kas Tev jāapmaksā. 
 
    2. Apkopo visus savus ienākumu avotus.
Ne visiem no mums katru mēnesi ir vienāds ienākumu apjoms, piemēram, pašnodarbinātajiem un tiem, kas mēdz papildus darbam gūt arī peļņu no citiem avotiem. Lai arī kuram no variantiem atbilstu Tu, vienmēr apkopo visus ienākumu veidus un piefiksē to kopējo summu. 
 
     3. Izveido sarakstu ar ikmēneša izdevumiem.
Pieraksti visus gaidāmos izdevumus šajā mēnesī. Tie var būt, piemēram, īres maksa, degviela, auto remonts, pārtika, komunālie maksājumi, kredīti, telefona rēķins un citi. Protams, mēs apzināmies, ka dzīvē mēdz būt ārkārtas situācijas, kad steidzami nepieciešami naudas līdzekļi, un šādos gadījumos lieti var noderēt Ferratum.lv aizdevums. Plašāka informācija par pieejamo summu un tās saņemšanu atrodama mājas lapā. Atceries rūpīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt, pirms aizņemies!
 
    4. Sadali izdevumus divās kategorijās: fiksētie un mainīgie.
Fiksētie izdevumi ir tie, kas katru mēnesi ir aptuveni vienā un tajā pašā summā, un tie jāsedz regulāri. Te var iekļaut: īri, kredīta maksājumus, rēķinu par internetu, atkritumu savākšanas pakalpojumiem un daudz ko citu. Savukārt mainīgās izmaksas, kā jau to nosaukums parāda, katru mēnesi var atšķirties. Šeit var iekļaut: pārtikas iegādi, degvielu, izklaides izmaksas, pusdienošanu ārpus mājas un dāvanas vai medicīniskos pakalpojumus. 
 
    5. Apkopo savus mēneša iznākumus un izdevumus.
Ja pēc Taviem aprēķiniem ienākumi ir lielāki nekā izdevumi, šis ir ļoti labs sākums. Tas nozīmē, ka Tev ir iespēja sakārtot izdevumus pēc prioritātēm un saprast, kurās jomās samazināt izmaksas, lai sasniegtu savus mērķus. Savukārt, ja izdevumi ir lielāki nekā ienākumi, skaidrs ir viens – nepieciešams ieviest pārmaiņas. 
 
    6. Veic labojumus ikmēneša izmaksās. 
Ja esi detalizēti un akurāti pierakstījis visus ikmēneša izdevumus, galvenais mērķis tagad būtu panākt to, ka ienākumu un izdevumu ailīšu kopējās summas būt vismaz līdzīgas, ja šobrīd izdevumi ir lielāki. Tas nozīmē, ka kritiski jāpalūkojas uz visām pierakstītajām izmaksām, meklējot tās kategorijas, kuras iespējams samazināt. Sākotnēji pietiek pat ar pāris eiro vairākās kategorijās, lai sasniegtu ievērojamu progresu. Piemēram, Tu vari atteikties no sporta zāles abonementa vai biežāk gatavot ēdienu mājās, nevis iet uz kafejnīcu. 
 
     7. Regulāri pārskati savu budžetu. 
Budžetam nebūs nekādas nozīmes, ja to izplānosi un tad noliksi plauktiņā, lai krāj putekļus. Tā vietā vismaz reizi nedēļā nepieciešams salīdzināt plānoto ar realitātē notiekošo. Novēlam veiksmi jaunā gada budžeta izveidošanā!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. 2
  2
  pirms 2 gadiem

  Šim rakstam būtu jābūt sadaļā: Reklāma

  Atbildēt
 2. &
  &
  pirms 2 gadiem

  Tak' skaidri un gaiši rakstīts - Apmaksāts raksts! Tā jau tā reklāma arī ir.

  Atbildēt
 3. faktiski
  faktiski
  pirms 2 gadiem

  Latvijā ir viena vienīga cilvēku apkrāpšana! Lietuvā pārtikas un rūpniecības preces ir uz pusi, un pat vairāk, lētākas. Latvijas problēma nav krievi, bet idioti!!! Latvijai tuvojas aukstuma vilnis. Nez Gogoļs paspēs nosegt rozes?

  Atbildēt

Pievienot komentāru