Kā radīt motivāciju bērnam lasīt?
Apmaksāts raksts

Grāmatu lasīšana ir viens no obligātajiem mācību procesiem skolā, tāpēc tad, kad ir pienācis laiks pirmo grāmatu lasīšanai, vecākiem ir liela dilemma - ar kādām grāmatām bērnu aizraut tā, lai radītu lasītprieku un vēlmi lasīt arvien vairāk. Šajā rakstā apskatīsim 10 vērtīgus padomus, lai kopīgi ar bērnu izlasītu aizraujošas un izcilas grāmatas, un rastu nerimstoši vēlmi lasīt arī turpmāk. 
 
1. Ieradums un tradīcijas - grāmatu lasīšanas vēlme nerodas vienā dienā, tāpēc ir labi, ja bērnam jau no mazotnes lasāt priekšā un, sākot lasīt pašam, to darāt kopā. Vēlāk jau bērnu var sākt mudināt lasīt arī patstāvīgi. 
2. Lasiet tās pašas grāmatas, kuras bērns - vienota literatūra var raisīt sarunas un pārrunāt notikumus grāmatā, turklāt Jūs varat mudināt arī stāsta notikumus analizēt un izteikt savu skatījumu par to, ko grāmatā aprakstītie notikumi ir likuši saprast. 
3. Īstās grāmatas - noskaidrojiet, kādi grāmatu stāsti Jūsu bērnam vislabāk patiktu un centieties maksimāli šo bērna tematisko žanru arī piepildīt. 
4. Aizvediet bērnu uz bibliotēku - ļaujiet visu aplūkot, aptaustīt, izvēlēties. Aprunājieties arī ar bibliotekārēm - viņas vienmēr ieteiks populārāko un pieprasītāko literatūru, kas var būt kā garants aizrautīgam lasīšanas piedzīvojumam. 
5. Izveidojiet motivācijas sistēmu - ja bērns izlasa kādu grāmatu, Jūs varat ļaut izvēlēties kādu kārotu lietu. Vislabāk - izveidojiet mēneša plānu, kuru, bērns izlasot, var tikt apbalvots. 
6. Rādiet priekšzīmi - Jūs nevarat lūgt bērnam daudz lasīt, ja pats nelasāt grāmatas. Lasiet ne tikai bērna literatūru, ko var pārrunāt ar viņu vēlāk, bet arī savas grāmatas, kas var radīt priekšzīmīgumu bērna acīs. 
7. Grāmatas nav sods - ja bērns nav izpildījis kādu darbu, nesodiet ar grāmatu lasīšanu! Sodot bērnu ar lasīšanu, Jūs varat izraisīt nepatiku pret grāmatām un nevēlēšanos lasīt savā brīvajā laikā. 
8. Apkārtējai videi ir liela nozīme - izveidojiet mājās tādu vidi, lai grāmatas būtu pašsaprotamas, bet nevis grāmatas, kuras krāj putekļus, bet vērtīgas, izlasītas vai ar vēlmi izlasīt priekšdienās. Jo vērtīgāka literatūra būs Jūsu mājās, jo labāku gaumi Jūsu bērns izveidos jau no bērnības. 
9. Dāvanas - bērni bieži vien vēlas dažādus tehnoloģiskus gadžetus vai modernas ierīces, tomēr, lai ko Jūsu bērns saņemtu dāvanā, nebaidieties uzdāvināt arī kādu vērtīgu dāvanu, kas aizraus brīvajā laikā. Grāmatas bērniem pavisam noteikti tādas ir.
10. Izveidojiet grāmatu plauktu - iegādājieties kopīgi ar bērnu viņa personīgo grāmatu mēbeli, kurā bērns varēs veidot savu mīļāko grāmatu kolekciju. Jo personiskāka pieeja un sasaiste būs bērnam gan ar savu plauktu, gan grāmatām, jo viņam pašam būs lielāks azarts to izveidot krāšņu un bagātu.
 
Lai izdodas atrast aizraujošākās bērnu grāmatas un lasītprieks aug augumā ik katru dienu!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru