Kā rīkoties, ja Tavs auto ir noskrāpēts autostāvvietā?
Apmaksāts raksts

Automašīnu īpašniekiem dažādas rūpes pietiek atliku likām - gan par savu spēkratu jārūpējas, gan tehniskā apskate jāiziet, jāatceras laicīgi apdrošināt savu auto, kā arī jāpaveic simts citi pienākumi, lai pienācīgi parūpētos par savu transportlīdzekli. 
    Tāpēc, jo lielākas galvassāpes apzinīgajiem šoferīšiem var sagādāt apstāklis, kad pašam nemaz neesot klāt un iepērkoties lielveikalā, atnākot atpakaļ pie mašīnas, uz tās tiek pamanīta jauna švīka. 
    Tāpēc šoreiz pastāstīsim, kā rīkoties, ja Tavs auto ir noskrāpēts autostāvvietā.
 
Ja skādes nodarītājs ir turpat uz vietas
    Ideālā variantā autovadītājs, kurš Tavu automašīnu saskrāpējis, būs turpat uz vietas un sagaidīs Tevi, pirmkārt, jau lai atvainotos un, otrkārt, lai pareizi un likumā paredzētajā kārtībā atrisinātu radušos situāciju, kas nav patīkama ne vienai no iesaistītajām pusēm. 
    Šajā gadījumā jums abiem vajadzēs uzrakstīt saskaņoto paziņojumu. Šādiem neparedzētiem gadījumiem mašīnā vairs nevajag obligāti vadāt līdzi saskaņotā paziņojuma formu, jo saskaņoto paziņojumu tagad var aizpildīt arī elektroniski. 
 
Ja pie Tava auto atstāts tikai tālruņa numurs
    Ir pilnīgi iespējams, ka skādes nodarītājs ir Tevi godīgi gaidījis, lai atzītos un uzrakstītu saskaņoto paziņojumu, bet kaut kādu iemeslu dēļ nav sagaidījis un no notikuma vietas devies prom, toties ir atstājis savu tālruņa numuru.  Tādā gadījumā Tev ir šim cilvēkam nekavējoties jāzvana, lai viņš atgrieztos un jūs varētu uzrakstīt saskaņoto paziņojumu un iesniegt savām apdrošināšanas kompānijām. Par to, kāpēc auto apdrošināšana ir labs drošības spilvens ne tikai šajā gadījumā, bet arī citos, vairāk vari uzzināt šeit.
    Savukārt, ja personu pa norādīto telefona numuru nav iespējams sazvanīt vai arī nav iespējams sarunāt, ka vainīgā persona atgriezīsies notikuma vietā, tad Tev ir jāizsauc policija. Attiecīgi policijas iesniegumā tiks ierakstīts, ka vainīgā persona ir patvaļīgi atstājusi notikuma vietu. Tāds pats ieraksts policijas ziņojumā tiks veikts arī tādā gadījumā, ja vainīgais savu telefona numuru ir atstājis, bet kaut kādu iemeslu dēļ Tu neesi viņam piezvanījis. Iespējams, ka lapiņu ar cilvēka kontaktinformāciju neesi savlaicīgi pamanījis, protams, var gadīties, ka cilvēks lapiņu arī varbūt ir atstājis, tomēr vējš to aizpūtis prom.
 
Ja pie saskādētā auto no vaininieka nav ne ziņas, ne miņas
 
Nebaidies vainīgo saukt pie atbildības
   Pat ja nodarītā skāde nav liela, patvaļīga notikuma vietas pamešana ir vērā ņemums pārkāpums. Par šo pārkāpumu var saņemt sodu pat 700 EUR apmērā. Turklāt notikušā vaininieks, kurš atļāvies patvaļīgi aizbraukt var zaudēt auto vadītāja apliecību pat uz trim gadiem, tāpat no vainīgā var tikt piedzīta arī apdrošināšanas atlīdzība, kuru izmaksās Tev kā cietušajai personai. Tieši tāpēc savlaicīga auto apdrošināšana ir tik svarīga, gan obligātā OCTA, gan arī brīvprātīgā KASKO. Šajā mājas lapā vari uzzināt vairāk par to, kādos gadījumos noder KASKO apdrošināšana.
 
Izsauc policiju
   Tieši tāpēc, ja vaininieks bijis tik neapdomīgs, ka notikuma vietu pametis, Tev ir nekavējoties jāizsauc policija. Pat, ja pirmajā brīdī liekas, ka nodarītais kaitējums nav nemaz tik liels, un ka viens skrāpējums nav patērētā laika vērts. Arī Tu nekādā gadījumā nevari doties prom no autostāvietas, lai policija varētu noskaidrot visus notikušā apstākļus, atrodoties turpat notikuma vietā. Policija pieņems Tavu iesniegumu, kā arī noskaidros vai stāvvietas tuvumā ir kādas video novērošanas kameras, ar kuru palīdzību varētu atrast vainīgo personu. 
 
Sazinies ar savu apdrošinātāju
    Pēc iesnieguma uzrakstīšanas, vari sazināties ar savu apdrošināšanas kompāniju, lai noskaidrotu, kas darāms tālāk. Ja automašīnai nodarītais bojājums ir lielāks par vienu mazu švīku un mašīnai nepieciešams remonts, jo reizēm mazas švīkas vietā mašīnai var tikt sabojāts bamperis vai iebuktēta virsbūve, tad vari apdrošinātājam pie reizes arī pajautāt, vai ir kādi autoservisi, ar kuriem viņi sadarbojas. 
    Lai sevi un savu spēkratu stāvvietā pasargātu, mēģini to atstāt klusākā vietā, drošības pēc logā vari ielikt arī zīmīti ar savu tālruņa numuru.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru