Kā samazināt degvielas patēriņu? - Pieci  noderīgi padomi
Apmaksāts raksts

Laikā, kad benzīna cena turpina pieaugt, daudzi autovadītāji meklē veidus, kā samazināt naudas summu, ko viņi tērē, uzpildot transportlīdzekļu degvielas tvertnes. Ja šī tēma ir aktuāla arī Jums, turpiniet lasīt un iepazīstieties ar 5 noderīgiem ieteikumiem.
 
5 padomi, kas ļaus samazināt tava auto degvielas patēriņu
 
    Padomi, kā samazināt degvielas patēriņu, ir dažādi - no braukšanas veida maiņas līdz rūpīgākas sekošanas līdzi auto tehniskajam stāvoklim. Raksta turpinājumā daži uzticami veidi, kā samazināt degvielas patēriņu un tērēt mazāk naudas par degvielas iegādi.
 
Padoms 1
     Vairumam cilvēku automašīna ir kļuvusi par dzīves nepieciešamību, tādēļ atteikties no tās pavisam noteikti nav variants. Tomēr degvielas patēriņš būs krietni mazāks, ja samazināsiet laiku, ko pavadāt uz ceļa. Piemēram, ja vien tas ir saprātīgi, izveidojiet kopābraukšanas sistēmu ar kaimiņiem vai kolēģiem. 
Tas nozīmē, ka Jūs apvienojaties un uz darbu braucat nevis katrs ar savu, bet ar vienu auto. Pie reizes tas samazinās auto plūsmu uz ielām un sastrēgumu veidošanos, kas arī var palielināt degvielas patēriņu. Protams, pirms īstenot šādu praksi, jāizvērtē, kad tas ir izdevīgi.
     Ierobežojiet braucienu skaitu uz tirgu un tirdzniecības centriem. Plānojot pirkumus, kā arī viena brauciena laikā ieplānojot vairākas darīšanas, ilgtermiņā degvielas patēriņš var tikt ievērojami samazināts.
     Apsveriet iespēju pusdienu pārtraukumā uz kafejnīcu doties kājām, nevis braukt ar auto. Šādas nelielas izmaiņas ikdienas ieradumos var palīdzēt būtiski samazināt degvielas patēriņu.
 
Padoms 2
     Vai zinājāt, ka degvielas patēriņu ietekmē arī Jūsu braukšanas stils? Kā liecina pētījumi, mainot braukšanas stilu, degvielas patēriņu iespējams samazināt pat par vairāk nekā 20%. Nevienmērīga braukšana - paātrinājums un strauja bremzēšana - liek spēkratam patērēt vairāk degvielas.
     Un līdz ar to ir vērts iepriekš plānot, cik daudz laika nepieciešams pavadīt ceļā, lai galamērķī ierastos laikā - ja lielāko daļu ceļa mērosiet ar vienu ātrumu, bet vēlāk to palielināsiet kaut tikai par pāris desmitiem km h, attiecīgi pieaugs arī degvielas patēriņš.
 
Padoms 3
     Degvielas patēriņš ir atkarīgs arī no automašīnas riepām un to stāvokļa. Iegādājoties ziemas vai vasaras riepas, der pārliecināties, kāda rites pretestība norādīta uz to marķējuma. Jo zemāka rites pretestība, jo mazāks degvielas patēriņš. Rites pretestība uz riepām norādīta ar burtiem, kur A ir ekonomiskākās riepas, savukārt G - visneizdevīgākās.
     Tomēr tas vēl nav viss. Degvielas patēriņu var ietekmēt arī gaisa spiediens riepās. Ja spiediens ir nepietiekams, degvielas patēriņš pieaug. Piemēram, ja gaisa spiediens riepās ir uz pusi mazāks kā vajadzīgs, tas palielina degvielas patēriņu līdz pat 15 %. Informāciju par to, kāds ir optimālais spiediens riepās, atradīsiet auto servisa grāmatiņā. Spiediena līmeni ieteicams pārbaudīt vismaz reizi mēnesī. To ērti iespējams izdarīt arī degvielas uzpildes stacijās.
Tik pat svarīgi ir izmantot sezonai atbilstošas riepas. Sezonai nepiemērotas riepas ietekmē ne tikai degvielas patēriņu, bet arī mazina drošību uz ceļa.
 
Padoms 4
     Viens no labākajiem principiem, ko ievērot, lai samazinātu degvielas patēriņu, ir nepārvadāt automašīnā neko lieku. Princips ir vienkāršs - jo automašīna mazāk sver, jo mazāk degvielas tā patērē. Līdz ar to automašīnas bagāžniekā nepārvadāt neko lieku ir ekonomiski izdevīgāk - piemēram, lieki 50 kilogrami bagāžniekā var patērēt par 2 % vairāk degvielas. Īpaši nozīmīgs šis faktors ir tiem autovadītājiem, kuri ikdienā pārvietojas pa pilsētu- tādā gadījumā, lai katru reizi uzsāktu kustību, vajadzīga lielāka jauda.
     Tāpat degvielas patēriņu var palielināt arī automašīnas jumta bagāžnieks. Tas, protams, ir ļoti ērts automašīnas papildaprīkojums, tomēr brīžos, kad tas nav vajadzīgs un ir tukšs, to labāk no automašīnas noņemt.
 
Padoms 5
     Un visbeidzot - ja vēlaties samazināt degvielas patēriņu, sekojiet līdzi sava spēkrata tehniskajam stāvoklim. Traucējumi dzinēja darbībā, aizsērējuši filtri, nolietotas aizdedzes sveces, nodiluši bremžu kluči - tas nozīmē, ka auto patērē vairāk degvielas. Tāpēc vērtīgi ir negaidīt, kamēr par problēmām liecina brīdinājuma lampiņas auto panelī. Taču ja tomēr tā notiek, bojājumus pēc iespējas ātrāk jānovērš. Pretējā gadījumā palielināsies ne tikai drošības riski, bet arī degvielas patēriņš.
   Tomēr dažkārt, domājot par degvielas patēriņa samazinājumu, var nākties atzīt, ka efektīvākais veids, kā samazināt degvielas patēriņu, ir iegādāties citu, ekonomiskāku automašīnu. Šobrīd populāri risinājumi ir auto iegāde no Vācijas, kā arī mazlietotu automašīnu iegāde no privātpersonas, kas ir visai izplatīta prakse mūsdienās. Lai arī kāda būtu izvēle, svarīgi pārliecināties par diviem aspektiem - spēkrata tehnisko stāvokli un degvielas patēriņu, jo no tā atkarīgi Jūsu ar auto uzturēšanu saistītie izdevumi ilgtermiņā. Dažkārt ir gudrāk sākotnēji ieguldīt mazliet vairāk un iegādāties labāku auto. Jo labākā tehniskā stāvoklī būs auto, jo mazāk tajā būs jāiegulda pēc tam.
      Ja nepieciešams finansējums auto iegādei, vērts izskatīt auto kredīta iespēju. Tas ir veids, kā iegādāties sev vēlamo auto, uzlabot braukšanas pieredzi un drošību uz ceļa, kā arī samazināt izmaksas, ko paredz auto remonts un degvielas iegāde. Tomēr pirms aizdevuma noformēšanas rūpīgi jāizvērtē savas iespējas atmaksāt kredītu līgumā noteiktajā termiņā.
     Degvielas patēriņš tiešā veidā atkarīgs no izvēlētā auto un tā tehniskā stāvokļa, kā arī braukšanas stila. Izvēlieties prātīgi un brauciet gudri!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. Padoms 6
    Padoms 6
    pirms 5 dienām

    Vajag turēt uz degvielas bākas mērogā samazinātu, bet saglabājot attiecības Heopsas piramīdu, degvielas tēriņš samazinās par 25%. Var izgatavot no finiera, kartona u.t.t. kas ir pieejams. Pārbaudīta metode.

    Atbildēt

Pievienot komentāru