Kā saņemt OCTA atlīdzību pēc ceļu satiksmes negadījuma?
Apmaksāts raksts

Katru dienu uz ceļiem notiek vairāki ceļu satiksmes negadījumi. Iepriekš nekad nevar paredzēt, vai arī Tu pats kādreiz šādā negadījumā neiekļūsi, tāpēc vienmēr ir jāparūpējas par lietām, kas var kaut vai tikai nedaudz, bet tomēr Tevi pasargāt. 
Pirmais, ko nepieciešams izdarīt – pārliecināties, ka auto ir labā tehniskā stāvoklī. Otrkārt, nepieciešams iegādāties OCTA polisi. Lai gan ir diezgan daudz autovadītāju, kuri neuzskata par vajadzīgu iegādāties šādu polisi, tomēr tā var pasargāt no nevēlamiem tēriņiem, ja ceļu satiksmes negadījumā esi vainīgais autovadītājs. 
Ja Tu esi nonācis šādā negadījumā, tad Tev ir jāzina, kā rīkoties, lai saņemtu OCTA atlīdzību. Ja vēl neesi informēts, tad raksta turpinājumā atradīsi vērtīgu informāciju, kas vajadzības gadījumā palīdzēs saņemt šo atlīdzību. 
 
Kas jādara pēc ceļu satiksmes negadījuma?
Lai iegūtu atlīdzību, ir nepieciešami pierādījumi tam, ka ir atgadījies ceļu satiksmes negadījums. Ir jāfiksē notikušā apstākļi, vislabāk, ja ir iespējams visu nofotografēt, gan negadījuma vietu, gan tajā iesaistītos transportlīdzekļus. Tāpat nepieciešams aizpildīt saskaņoto paziņojumu, tāpēc ir labi to vienmēr glabāt automašīnā. Ja šāda paziņojuma nav, tad ir jāizsauc ceļu policija. 
Der zināt, ka ne visos gadījumos pietiks tikai ar aizpildītu saskaņoto paziņojumu. Saskaņoto paziņojumu var pildīt, ja:
  • Transportlīdzekļu sadursmē ir iesaistīti tikai divi spēkrati;
  • Starp negadījumā iesaistīto automobiļu šoferiem nav radušās domstarpības saistībā ar negadījuma apstākļiem;
  • Nav cietis neviens cilvēks;
  • Nav bojāta trešās personas manta;
  • Transportlīdzekļu sadursmes rezultātā šiem transportlīdzekļiem ir nelieli bojājumi, kuri neapdraud tālāku piedalīšanos ceļu satiksmē.
Ja notikusī sadursme starp transportlīdzekļiem neatbilst kādam no iepriekš nosauktajiem punktiem, tad obligāti jāziņo ceļu policijai.
 
Ziņošana par apdrošināšanas gadījumu
Kad ir fiksēti pilnībā visi negadījuma apstākļi, sadursmē cietušajam autovadītājam jāsniedz pieteikums par zaudējumiem sadursmē vainīgā autovadītāja apdrošinātājam. Ja cietusī persona ir iegādājusies polisi, kas sniedz vēl papildu iespējas, tad ir jāvēršas arī pie sava apdrošinātāja. Pieteikumu iespējams iesniegt klātienē, kā arī attālināti.
Kad apdrošinātājs ir saņēmis iesniegto pieteikumu, tad tiek lemts par vajadzību veikt sadursmē cietušā transportlīdzekļa novērtēšanu. Šī novērtēšana ir vajadzīga, lai noteiktu kopējo zaudējumu apmēru. 
Lēmumu par atlīdzības izmaksāšanu apdrošinātāji parasti pieņem 3 mēnešu laikā no dienas, kad ir saņemts pieteikums, taču ne vēlāk kā 1 mēnesi pēc tam, kad ir saņemti visi apliecinošie dokumenti. 
Ir ļoti nozīmīgi atcerēties, ka par notikušo negadījumu abiem iesaistītajiem transportlīdzekļu vadītājiem ir jāinformē apdrošinātājs.
 
Kā rīkoties situācijā, kad kāda no sadursmē iesaistītajām pusēm pamet notikuma vietu?
Ja kāda no sadursmē iesaistītajām pusēm pamet negadījuma vietu vai arī nevēlas pildīt saskaņoto paziņojumu, ir jāizsauc ceļu policija. Ceļu policija tālāk noskaidros negadījuma apstākļus un sniegs informāciju, kā tālāk rīkoties cietušajai personai.
 
Ir svarīgi, lai vienmēr būtu derīga OCTA polise, citādi ceļu satiksmes negadījuma gadījumā nāksies pašam maksāt no savas kabatas, kas var būt diezgan liela summa. Tāpat arī neizdosies saņemt nekādu atlīdzību no apdrošinātājiem. 
Ja OCTA polises derīguma termiņš tuvojas beigām, tad ieteicams iegādāties jaunu polisi. Pirkt OCTA online ir ātri un ērti, turklāt var salīdzināt dažādu apdrošinātāju cenas. Papildu OCTA var iegādāties arī KASKO polisi. Uzzināt vairāk - kas ir KASKO!

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru