Kādas būs nākamā gada Jēkabpils novada budžeta prioritātes?
AIJA VALDMANE

Jēkabpils novada ap­vienoto komiteju sēdē domes izpilddirektore Gunta Dimitrijeva informēja par novada pašvaldības 2021. gada budžeta prioritātēm. Viņa uzsvēra, ka šīs prioritātes jānosaka laikus.
   – Esam ilgi debatējuši. Paskatījāmies, kāds ir Jē­kabpils budžets. Tas   lielā mē­rā saistīts ar modernajām tehnoloģijām. Taču iesākto un topošo ES struktūrfondu finansēto projektu  īstenošana – tā ir un paliek  mūsu novada prioritāte, – uzsvēra G. Dimitrijeva.   
     Akcents tiek likts  arī uz ielu un ceļu pārbūvi un atjaunošanu, viedo tehnoloģiju ieviešanu transporta infrastruktūrā.  Svarīgs ir ciematu  apgaismojums. Te Jē­kabpils novada domes priekšsēdētājs  Aivars Va­nags piebilda, ka ir atrasti seši tūkstoši eiro, lai apgaismotu, atdzīvinātu  Aleksan­dra Grīna parku Kalna pa­gastā. Parkā ierīkotas mazas spuldzītes. Tiek ieslēgtas 16–17 mazas lampiņas. G. Dimitrijeva  piekrita, ka tā ir unikāla vieta.
    Trešo prioritāti liek uz skolu informācijas un tehnoloģiju modernizāciju mācību procesā, tajā skaitā nodrošinot  arī  attālinātas formas izglītošanos. Vajag labiekārtot infrastruktūru, lai nodrošinātu  kompetenču pieejā balstītu izglītību. 
    – Esmu redzējusi, kādi ir spēļu laukumi pie skolām, bērnudārziem Dānijā, Nor­vēģijā. Tur pastaigu vietās iekārtoti vides elementi, piemēram, mākslīgas čūskas, putni un citas dabā atrodamas radības un veidojumi, lai bērniem atvieglotu izglītošanās procesu, – stāsta izpilddirektore. 
   Ceturtais akcents – publiskās ārtelpas un infrastruktūras pilnveide, nodrošinot iedzīvotājiem ilgtspējību, dzīves un atpūtas vidi, viedo tehnoloģiju  attīstību,  resursu efektīvu izmantošanu. Izpilddirektore izteicās, ka publiskās ārtelpas vietās varbūt var ierīkot apgaismes ķermeņus ar saules baterijām, nevis vilkt garas elektrolīnijas. 
    – Ceļu un ielu atjaunošana – tās ir lietas, ar ko iedzīvotāji būs ļoti apmierināti, –  norādīja G. Dimitrijeva.
    Taču par budžeta prioritātēm vēl spriedīs Jēkabpils novada domes sēdē.  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru