Kādas kļūdas nepieļaut, iegādājoties vērtīgas un lielas dāvanas Ziemassvētkos?
Apmaksāts raksts

    Tuvojoties Ziemassvētkiem, aktuāla kļūst dāvanu iegāde. Svarīgs aspekts, kas nosaka dāvanas izvēli, ir tai atvēlētais budžets. Un katram ir sava izpratne par to, cik vērtīgai ir jābūt labai dāvanai.
      Varētu šķist, ka dārgas un lielas dāvanas ir vislabākās, jo tās mēdz būt pārdomātākas un noderīgākas. Un kas gan šajā idejā varētu būt nepareizs? Tomēr ir vairāki aspekti, ko vajadzētu ņemt vērā, plānojot iegādāties vērtīgas dāvanas. 
 
Jo lielāka dāvana, jo rūpīgāk tā jāizvēlas
 
    Liela dāvana, piemēram, jauna veļasmašīna, protams, var sagādāt vairāk prieka kā kaut kas neliels un mazāk noderīgs - taču ar noteikumu, ka iespaidīgā dāvana cilvēkam patiešām ir vajadzīga. 
     Dāvanā saņemtā šokolāde, visticamāk, drīz vien tiks apēsta, svece - nodedzināta un grāmata - izlasīta. Bet, ko iesākt ar veļas mašīnu vai televizoru, kas nav vajadzīgs? Un, pat ja cilvēks ir izteicis vēlmi pēc jaunas sadzīves tehnikas vai citas lielas lietas, nākamais punkts, kas jāņem vērā - vai Jūs kā dāvinātājs precīzi zināt, kas tieši vajadzīgs? Kādas ir prasības attiecībā uz parametriem un funkcijām? Protams, vienmēr pastāv iespēja pirms tam konsultēties ar dāvanas saņēmēju un uzzināt viņa vēlmes, taču tad dāvanas pasniegšanā iztrūks tik svarīgais pārsteiguma moments. 
 
Finansiālie apsvērumi 
 
     Nākamais svarīgais aspekts ir finanses. Ja finansiālās iespējas atļauj pasniegt dārgas dāvanas, tad tajā nav nekā peļama. Tomēr dažkārt dāvanas iegādei nepieciešamie naudas līdzekļi uzreiz nemaz nav pieejami. Ja ir pārliecība, ka dārgā dāvana būtiski neietekmēs finansiālo stabilitāti, šādos gadījumos noderīgs var būt aizdevums. Plašāku informāciju par aizdevumu var izlasīt šajā mājas lapā. Nepieciešamo kredītu noformēt var internetā - par to, kā noformēt personīgo aizdevumu, iespējams uzzināt šeit
 
     Ja zināt, ka dārgas dāvanas iegāde neatbilst Jūsu finansiālām iespējām un var radīt iztrūkumu Jūsu personīgajā budžetā, no šīs idejas vajadzētu atteikties. Tādā gadījumā dāvināšanas prieks būs ļoti īss. Un arī Jūsu draugs vai tuvinieks diez vai priecāsies par to, ka Jauno gadu iesāksiet ar parādu slogu. 
 
Psiholoģiskie aspekti 
 
      Dārgas dāvanas nenozīmē lielāku mīlestību. Un lielā dāvana neliks saņēmējam Jūs mīlēt vairāk. Tā tas nedarbojas. Dažkārt tieši neliela dāvana, kurā ielikta liela mīlestība, šķiet visīpašākā.
      Pastāv arī uzskats, ka dārgākās dāvanas ir ierindojamas neaizmirstamāko dāvanu sarakstā. Taču - vai tas tā patiešām ir? Pētījumi rāda, ka dārgās dāvanas vairāk atceras paši dāvanu pasniedzēji, nevis to saņēmēji. 
       Saņēmējiem vairāk atmiņā paliek īpašās dāvanas, kas saistās ar emocijām - pat ja tas ir tikai vienkāršs krekls vai paštaisīts aksesuārs. Citiem vārdiem sakot - saņēmējs dāvanu nevērtē pēc tā, cik tā izmaksāja. Plānojot iegādāties dārgu dāvanu, šo patiesību vajadzētu paturēt prātā. 
 
     Vēl kāds vēra ņemams aspekts - dārgas dāvanas rada cerības. Un nespēja attaisnot cerības, ko pats iepriekš esat devis, var sāpināt. Tas attiecas arī uz dāvināšanu. Ja šogad dāvināsiet dārgas dāvanas, ļoti iespējams, no Jums tādas tiks sagaidītas arī nākamajos svētkos. Ko Jūs darīsiet, ja kādu iemeslu dēļ tādu greznību to vairs nevarēsiet atļauties? Protams, pieaugušie, visticamāk, Jūs sapratīs, taču bērni var būt vīlušies.
 
      Dārga dāvana ir laba ideja, ja vien precīzi zināt, kas saņēmējam vajadzīgs, un Jūs patiešām varat to atļauties. Vienmēr ņemiet vērā arī psiholoģiskos aspektus un to vēstījumu, kas tiks nodots līdz ar dāvanu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru