Kādu auto iegādāties - lietotu vai jaunu?
Apmaksāts raksts

Ņemot vērā lielo lietoto automašīnu sludinājumu skaitu dažādos portālos un grupās, redzams, ka Latvijā pēc šādiem transportlīdzekļiem ir visai liels pieprasījums. Taču vienmēr aktuāls paliek jautājums, kādu auto pirkt – jaunu vai lietotu?
 
Jaunas automašīnas iegāde
     Ir trīs galvenās priekšrocības, kuru dēļ cilvēki izvēlas pirkt jaunu mašīnu. Pirmkārt, pircējam ir iespēja izvēlēties konkrētu specifikāciju – modeli, marku, piedziņas veidu, kārbas veidu, kā arī citus parametrus. Otrkārt, auto īpašnieks var izbaudīt dažādus bonusus, kas ietilpst jauna transportlīdzekļa iegādē, piemēram, garantijas remonts un apdrošināšana. Treškārt, nav jāuztraucas par to, kas agrāk ir noticis ar automašīnu – vai tā nav bijusi iesaistīta negadījumā, degusi vai pat nozagta. 
    Protams, ir arī citi iemesli, kādēļ iegādāties jaunu auto. Tiem ir iebūvētas modernākas tehnoloģijas, kuru vērtība nereti netiek pienācīgi novērtēta, it īpaši attiecībā uz degvielas ekonomiju un drošību uz ceļa. 
   Pie trūkumiem jāmin iespējamie elektronikas bojājumi un problēmas, kas var rasties arī esot uz ceļa, un nav tik vienkārši atrisināmi. 
 
Lietotas automašīnas iegāde
   Katru gadu tirdzniecībā nonāk milzīgs skaits lietotu auto, kas arī kalpo kā viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ cilvēki vēlas iegādāties nevis jaunas, bet lietotas mašīnas. 
    Protams, kā vēl viens no ieguvumiem ir iespēja izvairīties no apjomīgām finansiālām saistībām, ar kurām jārēķinās pērkot jaunu mašīnu. Ja vēlaties nopirkt lietotu auto, pilnībā pietiek ar tādu alternatīvu kā patēriņa kredīts, izvairoties no nopietnu un lielu aizdevumu noformēšanas. Arī šādu kredītu atmaksa būs daudz vienkāršāka, nekā aizņemoties pilnīgi jaunam transportlīdzeklim. 
   Lai izvairītos no vilšanās pērkot lietotu auto, ir jāapsver vairāki faktori, kā arī jābūt uzmanīgam, jo mūsdienās ar šādu mašīnu tirdzniecību nodarbojas arī krāpnieki. Pērkot automašīnu no privātpersonas, ieteicams aicināt līdzi kādu zinošu cilvēku, kurš var palīdzēt noteikt, kādā stāvoklī ir transportlīdzeklis, kā arī pārbaudīt visu nepieciešamo dokumentāciju un auto vēsturi. 
 
Mazlietota auto iegāde
   Papildus iepriekš minētajām iespējām, mūsdienās pircēji var izvēlēties arī trešo variantu – mazlietotas mašīnas. No vienas puses, šis šķiet kā labākais variants – “zelta vidusceļš” tiem, kuri nevar izlemt, vai pirkt jaunu vai lietotu auto. Šāds transportlīdzeklis nodrošina degvielas ekonomiju, ir moderns un drošs, kā arī pieejams par zemāku cenu nekā tāds pats, tikai jauns modelis. 
  Pie trūkumiem jāmin tas, ka auto jau iepriekš ir bijis reģistrēts uz kādas personas vārda, kas automātiski samazina mašīnas pārdošanas vērtību. Taču, protams, šādas mašīnas kvalitāti nav iespējams salīdzināt ar lietotu transportlīdzekli, kas ir pozitīvi tiem, kuri meklē ko pietiekami jaunu, taču par zemāku cenu. 
   Mazlietotu mašīnu nobraukums parasti ir pāris tūkstoši kilometru, kas neietekmē nedz izskatu, nedz arī tehnisko stāvokli, taču ar to pietiek, lai zustu tā īpašā “jauna auto” sajūta, kuru iespējams izbaudīt iesēžoties svaigā, nelietotā transportlīdzeklī, kad aizejat uz kādu auto salonu. Iespējams, kādam pircējam šis aspekts ir svarīgs, tādēļ tas jāņem vērā. 
   Pirms iegādājaties šādu mašīnu, noskaidrojiet tās ražošanas gadu, kā arī to, kam tā ir piederējusi iepriekš. Pievērsiet uzmanību modelim, jo tas var ievērojami ietekmēt auto vērtību. 
   Svarīgākais, kas šajā gadījumā jāatceras, ir noteikt konkrētu budžetu automašīnas iegādei un censties to arī ievērot. Iegādājoties transportlīdzekli no privātpersonām, ir vērts arī pakaulēties par cenu, ja tas iespējams. Taču, ja nespējat rast kompromisu ar pārdevēju, atcerieties – ļoti iespējams, ka pavisam drīz atradīsiet citu automašīnu, kas atbildīs Jūsu prasībām un finansiālajām iespējām.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. faktiski
  faktiski
  pirms 1 gada

  Ar mašīnām ir kā loterejā. Neko nevar zināt kā uzvedīsies jauna, mazlietota vai labi palietota. Jebkurā gadījumā mašīnu uzturēšana ir dārgs prieks.

  Atbildēt
 2. Domkrats
  Domkrats
  pirms 1 gada

  var pirkts lietotu. Man ir piecas bijušas. Mazliet jāiegulda sākumā un tad jau tie ieguldījumi kļūst mazāki. Galvenais kredītu ņemt lietotas automašīnas pirkšanai gan nevajadzētu. Tas nav prāta darbs. Mašīnu jau laiks nodot šrotā, bet vēl par to kredīts jāmaksā. Gienreiz uzrāvos, vairāk negribu.

  Atbildēt

Pievienot komentāru