Kādu pārvietošanās līdzekli izvēlēties vasarā?
Apmaksāts raksts

Vasara ir laiks, kad iespējams pārvietoties daudz un dažādos veidos, ne tikai ar automašīnu. Protams, gadījumā, ja laiks aiz loga ir patiešām labs, pretējā gadījumā gribēsi pārvietoties tikai un vienīgi ar mašīnu. Lai gan ir pieejami vairāki transportlīdzekļi, atceries, ka vajag pārvietoties arī ar kājām. Pastaigas uzlabo veselības stāvokli, kā arī naktīs nodrošinās labāku miegu. Lai vai kā, mums katram ir iespēja izvēlēties sev tīkamāko pārvietošanās līdzekli. Raksta turpinājumā atradīsi, ar kādiem pārvietošanās līdzekļiem vasarā Tu vari nokļūt vajadzīgajā vietā. 
 
Velosipēds
    Pavasaris un vasara ir pats labākais laiks, lai pārvietotos ar velosipēdu. Ja ikdienā veicamais attālums uz darbu nav pārāk liels, tad noteikti pārvietojies ar velosipēdu. Braukšanai ar velosipēdu ir vairāki plusi. Viens no lielākajiem ir tāds, ka tiek dedzinātas kalorijas, līdz ar to Tu vari saglabāt labu fizisko formu. Ja ikdienā ar velosipēdu pārvietosies vairākus kilometrus, tad patiesībā Tev nemaz nevajadzēs doties uz sporta zāli. Lai sporta zāle paliek rudenim, kad ārā būs lietains un auksts. Jāņem vērā gan, ka labs velosipēds maksās diezgan daudz, taču tas tāpat būs krietni vien lētāk, nekā iegādāties automašīnu. Pārvietoties ar velosipēdu ir gan ekonomiski, gan arī dabai draudzīgi. 
 
Skrejritenis
   Arī skrejritenis var būt lielisks pārvietošanās līdzeklis. Tas tāpat kā velosipēds ir ekonomisks un nepiesārņo apkārtējo vidi. Skrejriteni var paņemt visur līdzi, atšķirībā no velosipēda. Tāpēc nebūs jāuztraucas, ka tas varētu tikt nozagts. Protams, ir arī pāris mīnusi. Pilsētā ne visur ir līdzenas ietves, vietām tās ir ar bedrēm. Tāpēc ir ļoti jāuzmanās no tām, citādi var nokrist. Tāpat arī lietus laikā jābūt īpaši uzmanīgam, jo skrejriteņa aizmugurējais ritenis mēdz mest virsū dubļus. Protams, ir jāierēķina arī skrejriteņa apkopes izmaksas. Apkope ir vajadzīga, lai Tu varētu ilgāk ar to braukt. Skrejriteņus var iegādāties gan veikalos, gan internetā. Piemēram, skrejriteņi interneta veikalā 220.lv ir pieejami par izdevīgām cenām un plašā klāstā.
 
Automašīna
   Noteikti, ka pats iecienītākais veids, kā pārvietoties, ir braukšana ar automašīnu. Protams, tas ir ērti, kā arī Tev nav jāgaida un jāpaļaujas uz sabiedrisko transportu. Taču, ja dzīvo lielā pilsētā, tad Tev noteikti ir jārēķinās ar sastrēgumiem, kuros vari pavadīt pat vairākas stundas. Diezin vai tas kādam cilvēkam patīk. Tāpēc labāk par braukšanu ar mašīnu, ir braukšana ar velosipēdu vai skrejriteni. Pārvietošanās ar mašīnu nav īpaši lēta, jo degvielas cenas šobrīd ir augstas. Papildus degvielas tēriņiem, jārēķinās arī ar servisa izmaksām. 
 
Sabiedriskais transports
   Ja vēlies nedaudz lētāk ikdienā pārvietoties, tad izvēlies sabiedrisko transportu. Arī pārvietošanās ar tramvajiem, trolejbusiem vai autobusiem ir diezgan ērta. Tāpat sabiedriskais transports var apbraukt sastrēgumus, līdz ar to Tu vajadzīgajā vietā vari nokļūt ātrāk, nekā braucot ar automašīnu. Jāsaka gan, ka tieši vasarā pārvietošanās ar sabiedrisko transportu varētu nebūt tik patīkama kā citos gadalaikos, jo ir karsts un cilvēku daudz, līdz ar to arī transportā varētu trūkt gaisa, jo ne visos sabiedriskajos transportos darbojas kondicionieri. 
 
Skrituļslidas
    Arī skrituļslidas var kalpot ka pārvietošanās līdzeklis. Varbūt ne gluži dodoties uz darbu, bet, piemēram, ciemos pie draugiem vai uz veikalu, ja nav nepieciešami lieli pirkumi. Arī skrituļošana ir laba priekš veselības.
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru