Kalnu pie Radžiem turpinās bērt vismaz līdz 2021. gada beigām
INESE ZONE

BD interesējās, kur liks būvgružus no nojauktā ēkas grausta Jēkabpilī, Ziemeļu ielā 1? Ir informācija, ka tos vedīs uz jaunveidojamo  kalnu pie Radžu ūdenskrātuves. Kalnu, izvedot zemi no ielu un citiem būvobjektiem, veido jau labu laiku. Ir versijas par tā izmantošanas iecerēm, taču objekts arvien vairāk atgādina nobērtuvi jeb izgāztuvi izraktajai zemei un būvgružiem un dominē pār kameršļūkšanas trasi. Tas disonē ar sakopto pludmali un pārējo teritoriju, kas pamazām tiek sakārtota. Tāpēc jautājām arī, cik tad ilgi plānots turpināt kalna uzbēršanu?
     Jēkabpils pašvaldības izpilddirektors Guntars Go­gulis skaidro, ka   būvgružus  sadrupinās un vedīs uz topošo kalnu. 
      – Kalns šobrīd ir liels un monstrozs un ar izveidoto iebrauktuvi atgādina raktuves. Bet tā tam jābūt,  jo tur ir izveidots serpentīna ceļš, lai kalnu būvētu. Tas ir tehnoloģiski pareizi. Tā būvniecības gaitā tam visam ir jāizskatās. Uzsākot bērt kalnu blakus esošajam, mēs jau zinājām, ka tas būs lielāks, jo bija zināms materiāla apjoms, kas nāks no ielu būvniecības. Bet par to ir jāpriecājas: jo lielāks kalns, jo lielākas iespējas to izmantot kādu atpūtas objektu izveidošanai. Par kalna lietošanu nākotnē varēs runāt pēc tam, kad pabeigs tā uzbēršanu un kalns mazliet nosēdīsies. Protams, ka idejas ir dažādas: lidošana ar paraplāniem vai citām ierīcēm, rodeļu trase, slēpošana. Idejas ir apkopotas, un pie­ņemu, ka, kamēr kalns taps, būs vēl jaunas idejas, jo cilvēki nodarbojas ar ļoti dažādiem aktīvās atpūtas un sporta veidiem. To visu varēs attīstīt, bet tagad mūsu uzdevums ir izveidot to pēc iespējas augstāku, minimizējot nogāžu nobrukšanas iespēju. Tāpēc to arī tā būvē, – skaidro Guntars Gogulis.
     Uz BD jautājumu, kad tad plānots pabeigt kalna veidošanu, jo ielu un citi remontdarbi notiek visu laiku un ir grunts, ko var vest uz kalnu, domes priekšsēdētājs Aivars Kraps atbildēja, ka pēc 2020. gada tas viss beigsies. 
    – Ielas, protams, tiks remontētas, bet tas pat tuvu vairs nenotiks tādos apmēros, kā līdz šim. Ja skatāmies uz finanšu iespējām, tad 2021. gada beigās noslēdzot lielos ielu rekonstrukcijas projektus, tas daudzums, ko ber kalnā, drastiski samazināsies. Un tāpēc 2021. gada beigas varētu būt tas laiks, kad kalnam būs tās aprises, kāds tas varētu izskatīties nākotnē. Potenciāli šobrīd vēl ir ielas, no kurām materiāls nāks. Šajā stadijā kalns nav pievilcīgs, jo tas ir darba process. Citādi nav iespējams. Ja skatāmies, kā darīja  iepriekš –taisīja pievilcīgu kalnu ar traktoru stumjot augšā materiālu –, tad no tā mācījāmies, ka tas ir nepareizi. Nu kravu ar mašīnu ved augšā un velti nedzenā traktoru. Tehnoloģiski tas ir pareizi, – tā Aivars Kraps. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (5)

 1. !
  !
  pirms 8 mēnešiem

  Labs veids kā atbrīvoties no būvgružiem. Uztaisīji pilsētā kalnu un miers mājās. Nez privātie arī var sākt taisīt kalnu no būvgružiem?

  Atbildēt
 2. !!!
  !!!
  pirms 8 mēnešiem

  Uz savas zemes taisi tik augšā.

 3. to/ !!!
  to/ !!!
  pirms 8 mēnešiem

  Nu nav tik vienkārši ar to savu zemi. Tur arī ir savi likumi. Bet te baigi porši, visus būvgružus uz ezermalu. :DD

 4. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 8 mēnešiem

  Kad uznāks liel liet, tad vis to kaudz ieskalos karjera un nebūs vairs kur peldetes.

  Atbildēt
 5. he
  he
  pirms 8 mēnešiem

  Kalns jāber nepārtraukti vēl gadus 50-mit, tad būs kaut kāda jēga, var bērt ar vairākām smailēm, kuras vēlāk varēs nosaukt domes priekšsēžu vārdos.

  Atbildēt

Pievienot komentāru