Kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties spuldzes?
Apmaksāts raksts

Kvēlspuldzes, halogēna spuldzes, ekonomiskās spuldzes, LED spuldzes – mūsdienu tirgus piedāvājums ir tik plašs, ka tajā apjukt ir ārkārtīgi viegli. Arī atbilstoša veida, piemēram, energoefektīvu LED spuldžu iegāde vēl neatrisina kopējo situāciju, jo nedrīkst aizmirst arī par uz spuldzītes iepakojuma attēlotajiem raksturlielumiem. Kā izvēlēties Jūsu mājokļa vajadzībām atbilstošāko spuldžu veidu un kādiem lielumiem jāpievērš uzmanība, tās iegādājoties, – atbildes uz šiem jautājumiem atradīsiet šajā rakstā.
 
Enerģijas ietaupījums skaitļos
 
Pirmais jautājums, kas uztrauc lielāko daļu mājokļu un dzīvokļu īpašniekus un īrniekus, ir sekojošs – kura no spuldzēm palīdzēs ietaupīt visvairāk elektroenerģijas? 
Runājot skaitļos, visefektīvākās būs tieši modernās LED jeb gaismas diožu spuldzes. Šīs spuldzes ir visai vieds risinājums, kā arī izcila izvēle. Kādēļ? Ar LED spuldžu palīdzību Jūs samazināsiet sava mājokļa apgaismojuma vajadzībām iztērēto elektrības patēriņu no 50 % līdz pat veseliem 90 %. 
Lai gan gaismas diožu spuldzes ir salīdzinoši dārgas, to ieviešana Jūsu mājoklī noteikti ir tā vērta. Ja esat nolēmis par labu šī risinājuma ieviešanai, noteikti apskatiet LED spuldzes interneta veikalā 220.lv.
 
Arī ekonomiskās jeb taupīgās spuldzes ir visai labs risinājums, taču, salīdzinot ar iepriekš minētajām LED spuldzēm, ekonomiskās spuldzes nav videi draudzīgas. Atgriežoties pie skaitļiem, jāpiemin, ka taupīgo spuldžu ieviešana Jūsu dzīvojamā platībā spēs ietaupīt no 50 % līdz pat 80 % elektroenerģijas. 
 
Energoefektivitātes marķējums
 
Kad esat iepazinies ar visenergoefektīvāko spuldžu tipiem, laiks noskaidrot, kuriem marķējumiem būtu jāpievērš īpaša uzmanība un ko tie īsti nozīmē. Pirmais no lielumiem, kuru noteikti pamanīsiet uz spuldzītes iepakojuma, ir preces energoefektivitātes marķējums. Šis mērījums tiek iedalīts vairākās klasēs – labākās no tām ir A+ un A++ klases. Šīs klases būs īstā izvēle tiem, kuri tiešām vēlas maksimāli samazināt savu elektroenerģijas patēriņu.
Paļaujoties uz apgaismojuma jomas ekspertu viedokli, nebūtu ieteicams iegādāties spuldzes, kuru klase ir zemāka par augstāk norādītajām.
 
Lūmenu daudzums (lm)
 
Pastiprināta uzmanība, iegādājoties spuldzes, būtu jāpievērš arī spuldzē atrodamajam lūmenu daudzumam. Lūmeni ir mērvienība, kas norāda, cik spoža būs konkrētā spuldze. Galvenais ir atcerēties – jo vairāk lūmenu, jo spožāka būs spuldzītes izdalītā gaisma.
 
Kelvina grādi (K)
 
Pirms atbilstošākās spuldzītes ievietošanas savā iepirkumu grozā, jāparaugās arī uz marķējumā norādīto kelvina grādu daudzumu. Kelvina mērvienība attiecas uz spuldzes izdalītās gaismas toni, proti, vai šī gaisma būs siltāka vai, tieši pretēji, vēsākas tonalitātes. 
Ja Jūsu acis ir pieradušas pie siltas un dzeltenīgas nokrāsas gaismas, vēlams izvēlēties spuldzi ar zemāku kelvina grādu daudzumu. Piemēram, spuldzīte ar 2500 līdz 2700 K izstaros siltu gaismu, savukārt spuldze, kuras kelvina grādu daudzums pārsniedz 4000 K būs salīdzinoši vēsa un izstaros zilganāku toni.
 
 
Lietošanas ilgums
 
Vēl viens kritērijs, kam vajadzētu ietekmēt Jūsu gala izvēli, ir konkrēto telpu elektrības patēriņa apjoms. Ja esat iecerējis spuldžu nomaiņu veikt telpā, kurā elektrības patēriņš ir salīdzinoši augsts, būtu vēlams iegādāties tieši mūsdienīgās LED spuldzes. Savukārt telpām ar zemu elektrības patēriņu, eksperti iesaka iegādāties ekonomisko jeb taupīgo spuldžu veidu.
 
Garantijas laiks
 
Noslēdzošais spuldžu iegādes kritērijs ir Jūsu izvēlētās spuldzes garantijas laiks. Šis kritērijs ir uzskatāms par īpaši svarīgu tieši LED spuldžu iegādes gadījumā, proti, ja iegādātās gaismas diožu spuldzes, kuras nevarētu nosaukt par lētāko opciju, izdeg pirms šī garantijas laika, Jums ir iespēja tās atgriezt un saņemt atpakaļ iztērētos līdzekļus.
 
Vienu no plašākajiem un kvalitatīvākajiem spuldzīšu sortimentiem atradīsiet interneta veikalā 220.lv. Viss nepieciešamais Jūsu mājokļa apgaismojuma funkcionalitātei.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru