Kamēr citi ballējas, basketbolisti spēlē un uzvar

Piektdienas vakarā, kamēr lielākā daļa Jēkabpils sportistu ballējās pasākumā “Jēkabpils sporta laureāts 2019”, basketbolisti aizvadīja spēles savās Latvijas basketbola līgas  divīzijās.
     BK “Jēkabpils” mājās uzņēma pagājušā gada LBL2 čempionus “Gulbenes bukus”. Tāpat kā pirmajā aplī, arī šajā spēlē ar 83:74 (21:19; 29:19; 19:16; 14 :20) pārāki bija jēkabpilieši.
     Pēc sīvās pirmās ceturtdaļas, kurā jēkabpilieši bija pat iedzinējos ar 13:16, otrajā  mājiniekiem izdevās atrauties un iegūt pat 12 punktu pārsvaru (38:26), bet pēc pirmā puslaika rezutāts bija 50:38 “Jēkabpils” labā. Otrajā puslaikā pēc Reiņa Ermansona trīspunktnieka “Jēkabpilīs” pārsvars sasniedza 20 punktus. Izšķirošās  ceturtdaļas sākumā mājinieku pārsvars vēl bija  15 punkti, bet trijās minutēs saruka par divām trešdaļām – 69:64. Viesi centās pārņemt iniciatīvu, bet viņu metieni bija neprecīzi, savukārt Mikus Sokolova un Jurija  Aleksejeva precīzie  tālmetieni noņēma spriedzi, un turpmāk jau “lūši” kontrolēja notikumus laukumā. Pēdējās mača minūtēs mājinieku pārsvars bija mazliet virs desmit punktiem,  un viņi droši maču novadīja līdz uzvarai, kas komandai bija jau trīspadsmitā pēc kārtas. Rezultatīvākais “lūšu” rindās ar 26 punktiem bija Mikus Sokolovs, Jurijam Aleksejevam – 16 punkti, Mārtiņam Vīņaudam un Reinim Ermansonam – pa 11, Kasparam Ciprusam – 10. Nākamo maču “Jēkabpils” aizvadīs 7. februārī  mājās pret  “RSU”.
     LBL3 komanda “Jēkabpils lūši/SC” tai pat laikā spēlēja izbraukumā pret   tabulas vidusdaļas komandu SK “Rūjiena”. Spēlējot bez sava līdera Edija Stiebriņa, jēkabpilieši  negaidīti izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 100:60 (10:25; 16:24; 16:33; 18:18).  Jēkabpils komandā pa 22 punktiem Matīsam Caunem (12 ab) un Ritvaram Zalānam, savukārt Armands Ķiploks guva 16 punktus, Niklāvs Vanags – 12, Edgars Čaupjonoks – 10. “Jēkabpils lūši/SC” komanda, kas konsekventi turas 3. vietā, nākamo maču aizvadīs 31. janvārī mājās pret vienu no pastarīšiem “Valmiera Glass VIA-3”.