Kāpēc izvēlēties dibināt savu uzņēmumu?
Apmaksāts raksts

Teorētiski ikviena persona savus sapņus var piepildīt arī bez uzņēmuma un, ja sirdsapziņa klusē, droši vien var arī nopelnīt, taču pēc būtības mēs visi savā dziļākajā būtībā vēlamies būt likumpaklausīgi un sadarboties, nopelnīt un attīstīties saskaņā ar likumdošanu. Tātad – ja ir radusies ģeniāla ideja kā nopelnīt, vispareizākais, likumīgākais un loģiskākais solis, protams, ir uzņēmuma dibināšana. Atliek vien izvēlēties savām vēlmēm un plāniem piemērotāko uzņēmējdarbības formu.
Protams, jāapzinās, ka uzņēmuma dibināšana nav tikai sapņu piepildīšana vien – tas ir nozīmīgs solis, kas ietekmēs turpmākās darbības un ikdienu, tāpēc labi jāizvērtē, kā un ko darīt, jāsagatavo atbilstošie dokumenti, ja nepieciešams, jākonsultējas ar pieredzējušiem ekspertiem, kuri sniegs ieteikumus piemērotākās uzņēmējdarbības formas izvēlē, nodokļu pamatprincipos utml.
 
Viss sākas ar ideju dibināt uzņēmumu
Plānošanas stadijā uzņēmums ir visvienkāršākais un radošākais – tā ir kāda ideja, ko tās autors ir gatavs realizēt un no tā gūt peļņu. Tikai pēc tam seko ikdienišķās un saimnieciskās lietas – ikvienam uzņēmumam ir nepieciešami darbinieki, resursi, starta kapitāls, iespējams, arī telpas un atbilstoša tehnika. Un trešā puse – katram uzņēmumam ir virkne dokumentu, jāievēro dažādas juridiskās nianses, lai darbotos saskaņā ar valstī noteikto. Jau sākuma stadijā noteikti būtisks aspekts ir arī finanses – lai cik šķietami precīzi ir veikti visi potenciālo izdevumu aprēķini, allaž rodas kas jauns, nepieredzēts, jo uzņēmums ir kā dzīvs organisms, kas nemitīgi mainās un pielāgojas tirgus situācijai.
 
Sadarbība ar valsts iestādēm
Uzņēmuma darbība ir nesaraujami saistīta arī ar dažādām valsts iestādēm. Viss sākas ar  reģistrāciju Uzņēmumu Reģistrā, kur būs jāiesniedz dibināšanas dokumenti, bet turpmāk – jāvēršas visos gadījumos, kad tiks veiktas kādas izmaiņas pamata dokumentos. Šobrīd lielākoties saziņa ar šo iestādi notiek e-vidē.
Neiztikt arī bez reģistrēšanās un pēc tam ikdienas saziņas nodokļu formā ar Valsts ieņēmumu dienestu jeb VID. Tā pārziņā ir visu valsts nodokļu, nodevu un citu obligāto maksājumu iekasēšana, muitas politikas nodrošināšana, noziedzīgu nodarījumu novēršana nodokļu un citu maksājumu jomā utml.
Atkarībā no uzņēmuma darbības jomas var būt nepieciešams sadarboties arī ar Valsts darba inspekciju, Pārtikas un veterināro dienestu, Konkurences padomi u.c.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru

UZMANĪBU!
Jūsu IP adrese ir bloķēta, neskaidrību gadijumā sazinieties ar administrāciju!