Kapitālais remonts dzīvoklī - no A līdz Z
Apmaksāts raksts

Lai vai cik ļoti mēs rūpētos par savu dzīvokli, diemžēl ar laiku tas noveco, līdz ar to kļūst nefunkcionāls, un tas nozīmē tikai vienu - ir laiks veikt dzīvokļa kapitālo remontu. Ņemot vērā dzīvokļa remontam nepieciešamo plaiku un finanses, daudzos tas rada izmisumu un pat bailes. 
 
Tas ir tikai pašsaprotami, jo remonts ir ļoti atbildīgs process, īpaši, ja tiek izlemts par labu kapitālajam remontam. Lai rezultāts priecētu acis un dvēseli, kā arī apmierinātu visas vēlmes un vajadzības, esam apkopojuši padomus, kā veikt kapitālo remontu dzīvoklī no A līdz Z - laiks ķerties pie darba! 
 
Dizaina izstrāde
 
Domājot par dzīvokļa kapitālo remontu, Jums, visticamāk, jau radusies vīzija par to, kādu vēlaties redzēt dzīvokli pēc remontdarbiem. Šajā posmā ieteicams konsultēties arī ar mājiniekiem - kādu viņi redz gala rezultātu? 
 
Apdomājiet gan vizuālo aspektu, gan funkcionalitāti! Dzīvoklim nevajadzētu būt pārblīvētam vai pārlieku tukšam – jo mazāka dzīvokļa platība, jo funkcionālākam jābūt tā iekārtojumam. Iedvesmu varat gūt  interneta resursos, piemēram, vietnē Pinterest vai sociālo tīklu domubiedru grupās. Lai būtu drošs, ka vīzija būs tikpat lieliska arī realitātē, ieteicams konsultēties ar jomas speciālistiem! 
 
Plāna izveide
 
Lai varētu pārliecinoši ķerties pie remontdarbiem, jāsāk ar svarīgāko posmu - plāna izveidi. Plāns nepieciešams, lai Jūs regulāri varētu sekot līdzi remontdarbu statusam, secināt, cik padarīts un cik vēl jāpadara un kādi resursi nepieciešami, lai to izdarītu. Īsāk sakot - plāns ievieš skaidrību un būt drošam, ka viss notiek tā, kā tam jānotiek! Plānā vajadzētu ietvert sekojošu informāciju:
 
  • Veicamie remontdarbi - kas tiks uzticēts meistaram un ko paveiksiet pats; 
  • Nepieciešamie materiāli un mēbeles;
  • Vēlamais gala rezultāts - interjera dizains, priekšmetu un mēbeļu izvietojums;
  • Remontdarbu termini.
 
Tāmes izveide
 
Pēc tam, kad Jums ir skaidrs, kas nepieciešams dzīvokļa kapitālajam remontam, varat ķerties pie tāmes veidošanas. Tas palīdzēs saprast, kādas ir paredzamās remonta izmaksas dzīvoklim
 
Atcerieties - tāmē iekļaujiet nevis zemākās, bet gan vidējās cenas! Tāpat pievienojiet tāmei aptuveni 10-15%, kas noderēs neplānotiem tēriņiem, bez kuriem remontdarbu procesā pavisam noteikti neiztikt. 
 
Beigās pielīdziniet tāmi savam budžetam un, ja nepieciešams, meklējiet veidus, kā ietaupīt. Noteikti netaupiet uz kvalitātes rēķina, tā vietā apsveriet iespēju, piemēram, iegādāties lietotas mēbeles un materiālus. Iepērcieties gudri - salīdziniet cenas dažādos veikalos, lai iegūtu labāko piedāvājumu! Ja tiek apsvērta tāda iespēja kā kredīts mājokļa remontam, apskatiet Ferratum.lv piedāvājumu! 
 
Pašreizējās situācijas novērtēšana
 
Novērtējiet pašreizējo situāciju - Jūsu dzīvoklim patiesi nepieciešams kapitālais remonts vai tomēr pāris elementi paliks esošajā stāvoklī? Lai būtu vieglāk saprast, apskatiet katru dzīvokļa telpu un iztēlojieties iespējamo gala rezultātu! Iespējams, vannas istabā esošās flīzes vai, piemēram, virtuvē esošā izlietne vēl joprojām ir labā stāvoklī. Ja plānojat veikt visu mēbeļu nomaiņu, atcerieties veikt visus mērījumus! Ja plānojat veikt kapitālo remontu ar sienu nojaukšanu, atcerieties nokārtot visas ar saskaņošanu saistītās formalitātes! 
 
Sagatavošanās 
 
Kad teorētiskais darbs paveikts, laiks ķerties pie praktiskā! Sagatavojiet dzīvokli remontdarbu veikšanai - veiciet mēbeļu, sienu un grīdu demontāžu; atbrīvojiet dzīvokli no liekā; apsedziet to, kas remontdarbu laikā netiks iznests no dzīvokļa. Ja remontdarbus veiksiet atsevišķi katrā telpā, apdomājiet un sagatavojiet sadzīvei nepieciešamās zonas, t.sk. pagaidu virtuvi. Ja dzīvoklim ir balkons vai lodžija, laba ideja ir tur uzglabāt remontam nepieciešamos instrumentus un materiālus, šo telpu remontējot pašu pēdējo. 
 
Remontdarbu veikšana
 
Tagad klāt svarīgākais posms – remontdarbu veikšana. Ja apsverat domu dzīvokļa kapitālo remontu veikt paša spēkiem, ir daži darbi, kurus tomēr vajadzētu uzticēt profesionāļiem, piemēram, vērienīgi pārbūves darbi, sienu nojaukšana, gāzes un elektrības pieslēgšana, santehnikas, kanalizācijas un elektroinstalācijas ierīkošana. Sarežģītākais posms, visticamāk, būs vannas istabas remonts. 
 
Paša spēkiem varat, piemēram, nokrāsot sienas, ieklāt tapetes, flīzes un grīdas segumu, nomainīt logus. Veicamie remontdarbi, protams, atkarīgi no dzīvokļa pašreizējā stāvokļa, tomēr ņemiet vērā un atcerieties – neriskējiet veikt darbus, kurus neprotat! Pretējā gadījumā var nākties darbus pārstrādāt, pamatīgi pārmaksājot. 
 
Iekārtošana
 
Kad remontdarbi paveikti, veiciet dzīvokļa iekārtošanu - ienesiet visas mēbeles, veiciet to montāžu un izvietojiet tās atbilstoši plānam! Papildiniet dzīvokli ar dekoratīvajiem elementiem, kā aizkari, paklāji, gleznas, statujas, ziedi u.c. 
 
Ģenerāltīrīšana
 
Beigās veiciet dzīvokļa ģenerāltīrīšanu- atbrīvojieties no pāri palikušajiem materiāliem (laba doma ir tos pārdot citiem), putekļiem un visiem citiem netīrumiem, kas radušies remonta procesā. Nu varat priecāties par padarīto un baudīt gala rezultātu! 
 
Ikvienam ir svarīgs omulīgs, funkcionāls un vizuāli pievilcīgs mājoklis, kur atpūsties no ikdienas steigas un smelties jaunus spēkus. Dzīvokļa remonts ir liels solis pretī savai labklājībai un sapnim – tas ir vērtīgs ieguldījums ne tikai labsajūtā, bet arī īpašuma vērtības paaugstināšanā. Lai izdodas lielisks remonts!
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru