Kārotais pašvaldības vadītāja vietnieka krēsls Aknīstes domē (papildināts)
Ilze Bičevska

Kā jau informējām, 16. jūnijā deputātu balsojumā par Aknīstes novada pašvaldības vadītāju tika ievēlēta agrākā priekšsēdētāja un deputāte Vija Dzene, bet par domes priekšsēdētāja vietnieku – deputāts Jānis Vanags. 
    Drīz sekoja pirmās komiteju sēdes, un pašvaldības Finanšu komitejas sēdes laikā (tā notika 22. jūnijā) deputāte Skaidrīte Pudāne (vēlēšanās startēja sarakstā «Vienoti novada izaugsmei» kopā ar Jāni Vanagu) lika priekšā darbakārtības jautājumu par to, ka jaunievēlētajam priekšsēdētājas vietnieka amatam turpmāk ir jābūt kā atalgotam amatam. 
    Tālāk šis jautājums tiek virzīts jau uz pašvaldības sēdi, kas nolikta 28. jūnijā, un tur sēdes darba kārtības 3. jautājums skan šādi: «Par domes priekšsēdētāja vietnieka algotu amatu uz pilnu slodzi». Tātad ir doma, ka deputāts Jānis Vanags šajā sasaukumā nevis pildīs domes priekšsēdētājas vietnieka amatu tikai laikā, kad priekšsēdētāja, piemēram, atrodas atvaļinājumā (kā to aptuveni pusi iepriekšējā sasaukuma laika darīja deputāte Skaidrīte Pudāne, bet otru pusi – deputāts Aivars Ielejs), bet acīmredzot plānots turpmākos četrus gadus būt Aknīstes novada pašvaldības vadītāja vietnieka krēslā, tā sakot, uz pilnu laiku un ar pilnu algu. 
 
Nolikums ir pretrunā ar šodienas vēlmēm
  Patlaban spēkā esošais Aknīstes novada pašvaldības nolikums, kas apstiprināts 2009., bet grozīts 2011. gadā, neparedz to, ka pašvaldības vadītāja vietnieka amats ir algots. Tieši ot­rādi: saistošajos noteikumos «Aknīstes novada pašvaldības nolikums» teikts, ka «domes priekšsēdētājam ir viens neatbrīvotais vietnieks», kurš «pilda domes priekšsēdētāja pienākumus viņa prombūtnes laikā vai viņa uzdevumā, kā arī pilda citus pienākumus likumā paredzētajos gadījumos». Tātad tam nav nekāda sava kabineta, no pašvaldības budžeta apmaksāta transporta, algas, prēmiju, piemaksu un citu labumu. 
 
Jaunieši ir simtprocentīgi pret algoto vietnieka amatu
   Aktīvi pret šādu ideju Aknīstes novada domes Finanšu komitejas sēdē iestājās divi jaunievēlētie un arī gados jaunie deputāti un uzņēmēji – Inārs Čāmāns un Santa Curikova, kuri tika ie­vēlēti no saraksta «Jauniešu apvienība». 
 
    – Izskatās, ka te jau viss ir izrēķināts! Patlaban izskatās, ka Vanagam alga varētu būt vairāk nekā 1 000 eiro mēnesī. Uzskatām, ka tā ir pašvaldības naudas – no­dokļu maksātāju naudas – izsaimniekošana! Tik mazā novadā nav vajadzīgs algots priekšsēdētājas vietnieks! Mēs balsojām pret to komitejas sēdē, tāpat balsosim arī domes sēdē. Un turklāt tas tiek plānots laikā, kad no darba Aknīstes novada paš­valdībā iet prom juriste Lie­ne Valaine, kura ir ne tikai gados jauns, bet arī zinošs cilvēks. Kad tika ierosināts šim speciālistam pielikt pie algas kādus simts eiro, tad saņēmām atbildi, ka budžetā nav naudas. Bet tagad, kad vienam cilvēkam nezin kāpēc tiek piemeklēts amats, tad nauda atradās? – ir sašutis Inārs Čāmāns. 
   Viņš atzīst, ka patlaban viņi ar S. Curikovu ir absolūtā mazākumā Aknīstes novada lēmējvarā, bet tajā pašā laikā viņi sola pret šo netaisnību, naudas un amata kāri cīnīties tik un tā. 
   – Man nav pretenziju pret Jāni Vanagu kā cilvēku. Ja viņš ierosinātu kādu labu ideju sabiedrības labā, es atbalstītu. Bet, ja notiek kā patlaban, kad priekšplānā izvirzījusies tikai vēlme iegūt amatu un piebāzt savu maku, es cīnīšos pret to visiem spēkiem. Tāds nu man ir raksturs, – apņēmīgi saka I. Čāmāns. 
   Viņš norādīja arī uz nelikumībām šāda pašvaldības sēdes darba kārtības jautājuma izvirzīšanā, sakot, ka nevar lemt par to, ka priekšsēdētājas vietnieka amats ir algots, pirms nav veiktas izmaiņas Aknīstes novada nolikumā jeb saistošajos noteikumos Nr. 1. Tāpat I. Čāmānu izbrīnīja J. Va­naga naskā bīdīšana par algoto vietnieku brīdī, kad nav zināms, kādi tad īsti varētu būt viņa darba pienākumi. 
   – Kad es par to jautāju Vijai Dzenei, viņa man neko nevarēja paskaidrot. Par to, ka tikai tiek gatavots amats Vanagam, bet nav pat skaidrs, ko viņš darīs, liecina arī tas, ka uz Finanšu komitejas sēdi nebija pat sagatavots domes priekšsēdētāja vietnieka amata apraksts, – stāsta I. Čāmāns. 
 
 
Visu rakstu lasiet 30.  jūnija laikraksta Brīvā Daugava numurā.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (41)

 1. Lietus
  Lietus
  pirms 11 mēnešiem

  Un ko ta šis darīs, ka alga būs, un ganjau nemaza

  Atbildēt
 2. lauva
  lauva
  pirms 11 mēnešiem

  vai vietniekam vietnieku nevajag? Piesakos!!!!

  Atbildēt
 3. vērotājs
  vērotājs
  pirms 11 mēnešiem

  Novērots, cik ej pie priekšsēdētājiem, tie garlaikodamies sēž savās aizgaldās ieurbušies kompī, vaigi sārti, acis mirdz, liekas , vai tik porņikus neskatās. Un ko tad dara vietnieki? Pat nekādas teikšanas tiem nav. Visu melno darbu dara peškas.

  Atbildēt
 4. smaidīgā
  smaidīgā
  pirms 11 mēnešiem

  Bet naudu ta gribās visiem saņemt par neko nedarīšanu.

 5. signe
  signe
  pirms 11 mēnešiem

  Piekrītu smaidīgajai.

  Atbildēt
 6. Tija
  Tija
  pirms 11 mēnešiem

  Vēl atklātāk laikam nevarēja izšķērdēt nodokļu maksātāju naudu, ļoti labi algots vietnieks ar tehnikuma izglītību, tieši tas mūsu novadam bija vajadzīgs. Šis likumus nezina, bet krāpties un shēmot gan prot. Ko tieši viņš plāno darīt? Malači, deputāti, cepuri nost!

  Atbildēt
 7. REFORMA
  REFORMA
  pirms 11 mēnešiem

  Lai jau aizrijās pirms reformas. Pēc tam brauks uz Īriju sēnes lasīt.

  Atbildēt
 8. jaunieši
  jaunieši
  pirms 11 mēnešiem

  varbūt vajag būt mazliet elastīgākiem un nevajadzēs tagad rādīt mugurkaulu, kāds es kruts. Būtu paņēmuši vietnieka amatu un lieta darīta, bija visas iespējas. Balsojot par Jums, domāju, ka Jūs esat gudrāki , bet ko darīt, es kļūdījos, jūs kļūdījāties.

  Atbildēt
 9. smaidīgā
  smaidīgā
  pirms 11 mēnešiem

  Malači jaunieši,jāturas ierūsējušiem varas kāriem deputātiem pretī! Godīgs deputāts nebraukās pa mājām un nenodarbosies ar pirmsvēlēšanu aģitāciju,lai balso par viņu,bet paļausies uz sava novada cilvēkiem,lai viņi izlemj.

  Atbildēt
 10. Jānis Jušķevičs Avotu-6 Aknīste
  Jānis Jušķevičs Avotu-6 Aknīste
  pirms 11 mēnešiem

  Tiešām malači.Čāmānam-būt drošākam.

 11. smaidīgājai
  smaidīgājai
  pirms 11 mēnešiem

  kādi tur malači, pie tāda iznākuma nepaņemt mēra vietnieka amatu

  Atbildēt
 12. Koķete
  Koķete
  pirms 11 mēnešiem

  Gribēja taču Čamans tikai priekšnieks būt, Vot I palika bešā. Muļķīgi. Būtu bijis vietnieks, pamācījies kaut ko tai domē. Skat, i uz Saeimu prom!

 13. apraksts
  apraksts
  pirms 11 mēnešiem

  vietnieks varētu uzraudzīt visus kas neko nedara, jo Aknīstes mājas lapā pat jauno deputātu bilžu nav kur nu vel kontakti un domes lemumu

  Atbildēt

Pievienot komentāru