Karpu makšķerēšanas sporta sezona noslēdzas ar «Baļotes kausu»
Juris Šteinbergs

Baļotes ezerā aizvadītas sezonas pēdējās sacensības karpu makšķerēšanā – «Baļotes kauss».
   Tajās piedalījās 23 komandas – gan tādas,  kas piedalījās Latvijas čempi­onātā, gan arī šī sporta makšķerēšanas veida amatieri, bet divas bija no Igaunijas. 
Kamēr citas vienības pirmajā maču dienā ceturtdienā tikai lēnām iešūpojās,   noķerot pa vienai divām zivīm vai vispār paliekot bešā, «Sakret» uzreiz no­pietni ķērās pie karpu vilk­šanas uz krasta pusi. Līdz piektdienas rītam celtniecības maisījumu ražotāju kontā 43. sektorā bija jau 13 ieskaites zivis un līderu gods.  Arī otrā diena ko­man­dai bija tikpat rezultatīva un pirmo vietu vismaz uz laiku  izdevās saglabāt. Konkurenti gan arī bija sasparojušies. «Mārupe SSG», kas pirmajā dienā bija tikuši tikai pie divām karpām, otrajā dienā krastā dabūja pat 17 Baļotes skaistules pusi centnera  svarā un izvirzījās otrajā vietā. Savukārt pirmās dienas tukšinieki «Barons & Kara +1» ar 12 zivīm un 44 kg no tabulas apakšas uzlēca uz trešo vietu. Otrajā dienā ape­tīte bija lielajām karpām –  četras komandas tika pie septiņniecēm, bet «Bite Fishing Team» – pie 9,5 kg «spogulenes». 
    Turpinājumā līderu trijnieks palika nemainīgs, tikai komandas samainījās vietām. «Sakret» sākumā uz­ņemto tempu nespēja noturēt un nokrita uz trešo vietu, kurā arī finišēja ar kopējo svaru 116 kg, savukārt «Mārupe SSG» trešajā dienā saķēra tik daudz, ka pārspēt viņus nevienam vairs nebija pa spēkam.  Mārupiešiem uzvarētāju kausu nodrošināja  54 karpas ar kopsvaru 163 kg.  Otro vietu ar vienmērīgu sniegumu sacensību otrajā pusē izcīnīja jau pieminētā «Barons @ Kara+1», kas no kausa ieguvējiem atpalika par 20 kg jeb 7 zivju tiesu. 
    Kopumā maču 72 stundās noķertas 468 zivis jeb 1380 kg. Vidējais noķertās zivs svars bija gandrīz 3 kg jeb precīzāk – 2,950 kg. Sezonas sākuma sacensībās tas bija ap 2,5 kg. Vidējā svara pieaugums noteikti priecē ezera apsaimniekotājus – jo lielākas tajā zivis, jo lielāka makšķernieku-sportistu interese par ezeru. 
Sportisti pastāstīja, ka ķērušās arī pavisam nelielas 600–700 g karpiņas. Tik mazas zivis Baļotē pēdējos gados nav ielaistas, tādēļ jāsecina, ka kaut kad karpas ir arī nārstojušas. 
   «Baļotes kausu» rīkoja Krustpils novada pašvaldība sadarbībā ar biedrību «Māl­pils zivīm». Savukārt «NGT Latvia» un «Boilie Lab» bija sagādājuši balvas – karpu ķeršanas inventāru – godalgoto vietu ieguvējiem.
 
Foto: «Bite Fishing Team» mačus aizvadīja ne pārāk sekmīgi, ierindojoties tikai 20. vietā,  tomēr viņu kontā sacensību «big fish» – 9,5 kg smaga spoguļkarpa. 

Materiāla publikāciju atbalsta:

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru