Kārtējā uzvara Jēkabpilī, revanšs Locikos

Piektdien BK “Jēkabpils” izcīnīja 14. uzvaru Latvijas basketbola līgas 2. divīzijā, savukārt “Jēkabpils lūši/Sporta centrs” guva 13. panākumu 3. divīzija.
      BK “Jēkabpils” mājās uzņēma vienu no Austrumu zonas augšgala komandām “RSU”.  Pirms mača balvu kā  janvāra  vērtīgākais  spēlētājs saņēma Jēkabpils komandas centrs  Kaspars Cipruss. Mača ievadā viņš gan aizmeta garām trīs metienus, tomēr mājinieki izvirzījās vadībā ar 8:7. Viesi veiksmīgi meta trīspunktniekus, bet mājinieki  vairāk uzbruka no groza apakšas. Pēc pirmās ceturtdaļas jēkabpilieši bija iedzinējos ar 26:29. Otrās ceturtdaļas ievadā trīs trejačus pēc kārtas ielidināja Reinis Ermansons, taču arī viesi vēl joprojām bija precīzi. Otrās ceturtdaļas izskaņā mājinieki atkal atpalika par 5 punktiem (49:54), bet pēdējās  pirmā puslaika sekundēs ar trejaci Matīss Koļesinskis pievilka līdz 52:54.
     Pēc pārtraukuma “lūši” spēli  iesāka aktīvi un ātri ieguva 5-6 punktu handikapu. Studenti vēl iespēja pietuvoties 2 punktu attālumā, bet turpinājumā iniciatīva pilnībā piederēja “Jēkabpils” spēlētājiem. Trešā desmitminūte noslēdzās ar 83:74, bet pēdējā ceturksnī “RSU” vairs nopietnu pretestību izrādīt nespēja, un BK “Jēkabpils” izcīnīja 14 uzvaru ar  115:84 (26:29; 26:25; 31:20;  32:10). Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 20 punktiem bija Jurijs Aleksejevs,  kārtējas “double-double” Kasparam Ciprusam – 19 punkti un 15 atlēkušās bumbas, savukārt pa 18 punktiem guva Mikus Sokolovs, Reinis Ermansons un Mārtiņš Vīņauds.
     Nākamo maču BK “Jēkabpils “ aizvadīs 14. februārī Līvānos pret “Līvānu stiklu”.

Savukārt LBL 3. līgas vienība “Jēkabpils lūši/SC” savu maču aizvadīja izbraukumā Daugavpils novada Locikos pret Daugavpils novada komandu, kas ir mūsu  komandas tuvākie sekotāji.  Pirmajā aplī Jēkabpilī “lūši” piekāpās pagarinājumā ar 75 : 82 . Šoreiz jēkabpilieši revanšējās, uzvarot ar 64:58 (21:11; 10:14; 17:10;  16:23). Uzvaru ar 20 pnktiem kaldināja Kristers Tumšs, Matīsam Caunem – 16 punkti (9 ab), Matīsam Čaupjonokam – 10. Komandai šajā mačā nepalīdzēja ne Edijs Stiebriņš, ne Edgars Čaupjonoks, tādēļ uzvara jo vērtīgāka.  “Jēkabpils lūši/SC” pēc šīs panākuma ar 13 uzvarām un 4 zaudējumiem ir trešajā vietā Austrumu zonā. Tikai par vienu zaudējumu mazāk ir abām līdervienībām – BK “Salacgrīva” un “BK Cēsis/CSS”. Daugavpils novada vienība  ar 10 uzvarām un 6 zaudējumiem ir ceturtā. Regulārajā čempionātā mūsējiem atlikušas  vēl trīs spēles. Tuvākā –  14. februārī mājās pret “Rugāju SC”.