Kas, kad un kā var atgriezt nodokļus pēc darba ārzemēs?
Apmaksāts raksts

Strādājāt ārzemēs un vēlaties atgriezt nodokļus, tomēr neziniet no kā sākt? Atbildes uz aktuālākajiem jautājumiem par nodokļu atmaksu pēc darba ārzemēs, atradīsiet šajā rakstā.
 
Kas ir nodokļu atgriešana?
    Sākumā ir jāsaprot kas tas ir un kādus nodokļus iespējams atgriezt, kad un kam tie ir piemērots. Nodokļu atmaksa ir ienākumu nodokļu pārmaksas atgriešana. Ja strādājāt ārzemēs, no saviem ienākumiem maksājāt ienākumu nodokļus. Reizēm tiek samaksāts vairāk un tāpēc tiek saņemta nodokļu atmaksa. Tieši šo pārmaksu, atbilstoši konkrētam laika posmam iespējams atgriezt. 
    Nereti ir iespējams atgriezt visus samaksātos ienākumu nodokļus, ja tie nav pārsnieguši konkrētajā valstī noteikto gada, ar nodokli neapliekamo ienākumu lielumu. Lai uzzinātu, kādu summu no nodokļiem iespējams atgriezt, izmantojiet bezmaksas interneta kalkulatorus.
 
Kas var atgriezt nodokļus?
    Nodokļu atmaksu var saņemt gandrīz visi no ārzemēs strādājošajiem. Darba veidam un laikam, kas nostrādāts nav nozīmes. Svarīgi ir tas, kurā valstī strādājāt. Pretendēt uz šo finansiālo dāvanu var tikai tie, kas strādājuši valstī, kurai ar Latviju ir noslēgts izvairīšanās no dubultās aplikšanas ar nodokli līgumus. Šajā sarakstā ir Lielbritānija, Vācija, Norvēģija, Īrija un citas valstis. 
 
Kad ir iespējams atgriezt nodokļus?
    Nodokļu atmaksa norit finanšu gada beigās vai reizē ar darba beigšanu un došanos prom no konkrētās valsts. Jāzina, ka finanšu gada beigas katrā valstī ir citādākas. Piemēram, Nīderlandē, Vācijā un dažās citās valstīt finanšu gads sākas 1. janvārī un beidzas 31. decembrī, Lielbritānijā - no 6. aprīļa līdz nākamā gada 5. aprīlim utt. 
   Katra valsts ir noteikusi laika posmu, kurā iespējams atgriezt pārmaksātos nodokļus. Visbiežāk nodokļi tiek atgriezti par pēdējiem 4–5 gadiem.
 
Kā atgriezt nodokļus?
    Nodokļu atgriešanai nepieciešams iesniegt ienākumu un nodokļu deklarācijas konkrētās valsts, kurā strādājāt, valsts nodokļu institūcijām. Jums būs nepieciešami arī citi dokumenti un informācija, piemēram, pēdējais algas izraksts vai speciāls darba devēja izdots dokuments par saņemtajiem ienākumiem un samaksātajiem nodokļiem, sociālās apdrošināšanas numurs, darba vietas adrese un nosaukums uc. Nepieciešamie dokumenti atšķiras no valsts. 
    Nodokļu atmaksa var kļūt par vienkāršu procesu, ja vērsīsieties pie šajā sfērā kompetentiem uzņēmumiem. Tie palīdzēs un parūpēsies par jūsu pārmaksu atgriešanu. Viss, kas jums jādara, jāiesniedz nepieciešamie dokumenti. Pat tad, ja konkrēti dokumenti nav pieejami, par to parūpēsies uzņēmums, galvenais, jāzina darba vietas nosaukums un nostrādātais laika posms. Šī ir lieliska iespēja kā nodokļu atgriešanu padarīt par vienkāršu procesu. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru