Kaspars Ģirģens rosina ierosināt disciplinārlietu pret Ainaru Vasili
INESE ZONE

Pirmajā šī gada Jēkabpils domes sēdē izskatāmo jautājumu loks tika papildināts ar lēmumu par deputāta Kaspara Ģirģena iesnieguma izskatīšanu par disciplinārlietas ierosināšanu SIA «JK Namu pārvalde» valdes loceklim Ainaram Vasilim. 
    K. Ģirģens informēja, ka viss sācies ar mājas Nameja ielā 1 iedzīvotāju iesniegumu viņam, kurā cilvēki sūdzējušies, ka tikusi organizēta mājas iedzīvotāju sapulce, uz kuru visi gaidījuši ierodamies Namu pārvaldes vadību, bet pusstundu pirms tās paziņots, ka tā nevarēs ierasties, jo cilvēks svin vārda dienu. Interesējoties par šo lietu, K. Ģirģens uzzinājis, ka A. Vasilis bijis devies uz Vāciju, lai tur iegādātos automašīnu Namu pārvaldes vajadzībām. K. Ģirģens sacīja, ka, lai viss būtu caurspīdīgi un godīgi, būtu jārīko iepirkums, un esot savādi, ka pats uzņēmuma valdes loceklis brauc uz Vāciju pēc transporta līdzekļa. Par mašīnu jau bijis samaksāts iepriekš, un tā no Vācijas tikai atdzīta, ko taču varējis izdarīt cits darbinieks. Bet A. Vasilis braucis pats, saņēmis par šo laiku algu un droši vien arī komandējuma naudu. Vai neesot tā, ka,  visu sarēķinot, ārpakalpojums būtu lētāks? Turklāt K Ģirģens esot uzzinājis, ka uzņēmuma darbiniekam Guntim Apsītim arī bez iepirkuma nopirkta automašīna no Namu pārvaldes darbinieka – ekonomistes. 
    Uzklausot K. Ģirģena sacīto, domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis rosināja par K. Ģirģena iesniegumu neko sīkāk nelemt, bet dot A. Vasilim laiku  – divas nedēļas, lai sagatavotos par visu minēto sniegt skaidrojumu, un tad kādā no nākamajām sēdēm ar to iepazīties un lemt, vai nepieciešams ierosināt disciplinārlietu. 
     Deputāte Kristīne Ozola iebilda, ka  nav taču pamata vispār par kaut ko lemt, jo K. Ģirģena sacītajā nav nekādu konkrētu faktu, par kādu konkrētu pārkāpumu ir runa: mantisko, iepirkumu likuma vai citu. K. Ozola arī piebilda, ka jau pirms četriem mēnešiem ir vērsusies domē ar iesniegumu izskatīt iespēju pārvietot lielgabalu no pieminekļa Rīgas ielas malā un veikt pārbedījumu uz Brāļu kapiem, taču līdz pat šim brīdim viņas iesniegums nav izskatīts. Kāpēc tad viena deputāta nesagatavotu iesniegumu, kas ir trīs teikumi būtībā ne par ko, skata jau nākamajā dienā?  K. Ģirģens atbildēja, ka automašīna uzņēmumam  pirkta, atsaucoties uz «JK Namu pārvaldes» dalībnieku ārkārtas sapulces lēmumu, bet cilvēki, kuriem  būtu jābūt šajā sapulcē, par to nezinot. K. Ozola norādīja, ka acīmredzot K. Ģirģens īsti neizprotot, kas ir valde, kas – kopsapulce un kādos gadījumos ir jārīko iepirkums. Tad K. Ģirģens iebilda, ka viņš jau neapgalvo, ka       A. Vasilis ir pie kaut kā vainīgs, bet viņš gribot, lai visu pārbauda, un, ja pateiks, ka viss process ir bijis ļoti pareizs un labs, lai dara tā arī turpmāk. 
     -Varam turpināt to cirku spēlēt, ja vajag – šovu klātienē, bet kas liedza iepazīties ar visu dokumentāciju, nevis rīkoties šādi, – sacīja deputāts Aigars Nitišs, norādot, ka  K. Ģirģena darbības ir vērstas nevis uz Namu pārvaldes darba uzlabošanu, bet gan politisku cirku, ja viss obligāti jādara publiski. A. Nitišs arī uzsvēra, ka par pirkumiem līdz 10000 eiro iepirkums nav jārīko. A. Vasilis skaidroja, ka viņš aicinājis K. Ģirģenu jau pirms Ziemassvētkiem nākt uz Namu pārvaldi un ar visu iepazīties, bet K. Ģirģens  nav atradis tam laiku. Turpretim K. Ģirģens iebilda, ka deputātam jau  nav tūlīt jāskrien, tiklīdz piezvana un pasauc. Diskusija izvērtās visai vētraina un asa, līdz R. Ragainis bija spiests aicināt kolēģus būt mierīgākiem. 
     Balsojumā par to, lai A. Vasilis sagatavotu skaidrojumu, ko izskatot, tad vēlāk lems «par» vai «pret» disciplinārlietas ierosināšanu, «par» balsoja deputāti – Raivis Ragainis, Aigars Nitišs, Māris Dimants, Līga Kļaviņa, Edgars Lamba un Kaspars Ģirģens, bet no balsojuma atturējās - Mārtiņš Svilis, Kristīne Ozola, Andris Rutko un Andrejs Gavrilovs.  
     Pēc sēdes Ainars Vasilis plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem skaidroja, ka Vācijā pirktā automašīna ir speciāls mikroautobuss ar konteineriem instrumentiem, kas iegādāts Namu pārvaldes meistaru vajadzībām, Latvijā šādu transporta līdzekli nemaz nevar nopirkt. Samaksāts par to gan bijis iepriekš, bet līgums noslēgts tikai Vācijā, konstatējot, ka pirkums atbilst visām prasībām. Konkursa kārībā šāds auto izmaksātu daudz dārgāk. Savukārt automašīna, ko tagad izmanto trīs Namu pārvaldes vadošie darbinieki, A. Vasili ieskaitot, iegādāta, jo vadība bijusi palikusi bez darba transporta. Tā kā bijusi laba iespēja pirkt automašīnu no Namu pārvaldes darbinieces, tas arī izdarīts. A. Vasilis esot gan aicinājis K. Ģirģenu nākt uz Namu pārvaldi un iepazīties ar dokumentiem, bet tad, kad viņš nav izmantojis šo iespēju, informējis viņu rakstiski. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. aaa
  aaa
  pirms 9 mēnešiem

  Man liekas, ka Kanāriju salās ir nopērkamas tādas slotas, kādas pie mums nevar atrast - varbūt Vasilim ir vērts aizbraukt paskatīties?

  Atbildēt
 2. Arča
  Arča
  pirms 9 mēnešiem

  Urā Kasparam!!!!!

  Atbildēt
 3. vērotājs
  vērotājs
  pirms 9 mēnešiem

  Kaspars saka,ka vajag visu pārbaudīt, arī es tā domāju, bet Nitišs. saka,ka tas, kā rīkojas Kaspars, ir šovs un cirks. Bet kas tās mašīnas apmaksās, ja cilvēki ir tā jau parādos līdz ausīm. Arī algas Namu pārvaldē ir sastellētas par augstu, cilvēki nevar pavilkt uzturēt to kantori. Un vēl vietnieku sev paņem.

  Atbildēt

Pievienot komentāru