Kaspars Ģirģens vadīs  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisiju
INESE ZONE

Līdzšinējais Jēkabpils domes deputāts Kaspars Ģirģens (KPV LV), kas bija izvirzīts darbam Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijā,  pirmajā komisijas sēdē apstiprināts tās priekšsēdētāja amatā.
      Komisijas priekšsēdētāja biedre būs Juta Strīķe (JKP), bet sekretāre – Ilze Indriksone (NA). Komisijā strādās arī: Andrejs Klementjevs, Ivans Ribakovs, Ļubova Švecova, Ivars Zariņš (visi no “Saskaņas”), Iveta Benhena–Bekēna un Jānis Vitenbergs ( abi no KPV LV), Mārtiņš Bondars, Inese Voika (abi no «Attīstībai/Par»), Juris Rancāns, Krišjānis Feldmans  (JKP),  Romāns Naudiņš (NA), Viktors Valainis, Uldis Augulis (ZZS) un Ojārs Ēriks Kalniņš (JV).
    Publisko izdevumu un revīzijas komisijas pamatdarbs ir Valsts kontroles (VK) ziņojumu izskatīšana un konstatēto trūkumu novēršanas uzraudzība. VK auditētajām ministrijām un iestādēm ir pienākums komisijai sniegt informāciju par konstatēto trūkumu novēršanas gaitu.
    Ja institūcijas nav pilnībā novērsušas pārkāpumus, komisija noskaidro iemeslus, uzklausa argumentus un, izvērtējot situāciju, nosaka papildu termiņus trūkumu novēršanai. Komisija pārbauda Saeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību un likumību, kā arī parlamenta gada pārskatus.
    Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.
     Vaicāts, ko Kaspars Ģirģens jaunajā amatā uzskata par būtiskāko un pirmkārt darāmo, viņš BD sacīja, ka darbs ar VK atzinumiem būšot aptuveni 50% no kopējā apjoma. Vēl jau esot darbs arī ar iestāžu izdevumu izvērtējumu, arī ES finansējuma izmantojuma izvērtēšanu un citi. Pirmais darbs būšot koncentrēties uz lietderīgu Saeimas finansējuma izmantojumu, kas arī atbilstot KPV LV uzstādījumam, ka valstij jāsāk ar sevi, tātad arī darbs Saeimā jāsāk ar tās tēriņu izvērtējumu. Tāpat K. Ģirģens pauda apņēmību interesēties par finanšu izlietojumu valsts slimnīcās un par Valsts kontroles atzinumiem par pašvaldību darbu.
     -Būs cieši jāsastrādājas ar Valsts kontroli. Šobrīd situācija ir tāda, ka daudzi kontroles atzinumi dažādās valsts un pašvaldību darbības jomās neatstāj ietekmi uz to darbības uzlabošanu, jo netiek veiktas atbilstošas izmaiņas likumos un normatīvajos aktos un darbībā. Protams, viss ir jāvērtē arī no otras puses, lai vēl vairāk nepalielinātu birokrātiju un neapgrūtinātu valsts iestāžu darbu, – sacīja K. Ģirģens. Viņš pauda gandarījumu par to, ka KPV LV ir izdevies īstenot mērķi darboties uzraugošajās komisijās.
     K. Ģirģens darbosies arī Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. he he
    he he
    pirms 11 mēnešiem

    Ļoti jauki! Foto aizmugurējais fons nu dien besī.

    Atbildēt

Pievienot komentāru