Klaucāna ezerā notika Jēkabpils novada makšķerēšanas sacensības
Juris Šteinbergs

4. februārī Jēkabpils novada Kalna pagasta Klacāna ezerā norisinājās Jēkabpils novada un briedrības "Bancāns" rīkotās zemledus makšķerēšanas sacensībās,  Organizatori bija patīkami pārsteigti par kuplo dalībnieku skaitu -  piedalījās 45 copmaņi. 
     Makšķernieki sacentās sešas stundas - no 9.00 līdz 15.00.  Sākumā daudzi  dalībnieki laimi meklēja dziļākās vietās, cerot uz pličiem un brekšiem, taču tiem šai dienā, iespējams, bija gavēnis. Drīz vien āļiņģi lielā skaitā tika urbti tuvu krasta, dažviet pat pašās niedrēs. Lai gan lielākais šai dienā noķertais asaris svēra pāri par 500 gramiem, tas bija izņēmums. Pārsvarā ašuku svars  bija reizes desmit vai par vairāk mazāks. Pa retam trāpījās arī kāda raudiņa. 
    Nosverot visu dalībnieku lomus, izrādījās, ka vislabāk veicies Madonas novada copmanim Andrim Turkinam, kas uzvarēja ar 6,100 kg smagu lomu. Otrā vieta jēkabpilietim Sergejam Pavlovam (4,320 kg), trešā — vēl vienam jēkabpilietim Raimondam Vilnraģim (2,840 kg). . Dāmu konkurencē veiksmīgākā bija Ilze Barūkle no Ļaudonas (2,590 kg). Balvu par lielāko izvilkto zivi pienācās Kristapam Ādamsonam no Kokneses par 1,330 kg smagu līdaku. Zaļsvārce makšķernieka lomā gan netika ieskaitīta, jo tika noķerta uz ūdas. Savukārt pārsteiguma balvu saņēma Sandijs Vietnieks no Kalna pagasta. 

    Noslēgumā visi dalībnieki tika cienāti ar sātīgu un garšīgu zupu. Biedrības "Bancāns" valdes priekšsēdētājs Aivars Liep­kalns un novada sporta organizatore Baiba Čākure visus aicināja pavassarī uz spiningošanas mačiem, kas arī risināsies šajā ezerā. 

Sacensību rezultāti ŠEIT. 


Saistītais raksts:

Fotogalerija: Veiksmīgi aizvadīts Baļotes loms 2017

 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Frīdis
  Frīdis
  pirms 3 gadiem

  Smuki lomi bijuši,lielāki nekā Baļotes ezerā.

  Atbildēt
 2. Cope
  Cope
  pirms 3 gadiem

  Nē, Baļotē ķērās labāk. Tur kādi breksēni arī ķērās un raudiņas.

  Atbildēt

Pievienot komentāru