Kļavu ielas viadukta pārbaude ar slodzi apliecina tā drošumu
INESE ZONE

    No 30. augusta Jēkabpilī atjaunota satiksmes kustība zem Kļavu ielas viadukta un noslēgumam tuvojas arī Neretas ielas posma pārbūves darbi. 3. septembrī celtnieki, būvuzraugi un tiltu drošības pārbaudes speciālisti veica jaunuzceltā Kļavu ielas satiksmes pārvada statiskās slodzes pārbaudi. 
    Tilta slogošana pirms nodošanas ekspluatācijā ir nepieciešama, lai pārbaudītu tā izturību un drošumu satiksmes kustībai. Šim nolūkam tika izmantotas kravas automašīnas ar pilnu kravu. Speciālisti skaidro, ka pārbaude notiek, noslogojot tiltu ar 60% līdz 70% no tā nestspējas. Uz tilta un zem tā bija uzstādīta mēraparatūra, kas fiksē  izlieci, un tai jāiekļaujas noteiktās normas robežās.
    Jēkabpils domes Pilsēt­vides departamenta direktors Raits Sirmovičs stāsta, ka pārbaude liecinājusi – viadukts ekspluatācijai ir drošs. Vēl dažu dienu laikā tiks sagatavots  oficiāls dokuments – slēdziens par tilta pārbaudi ar slodzi. Tā būs tehniska atskaite par tilta gatavību ekspluatācijai, kas garantēs, ka viaduktu varēs lietot bez bažām. Plānots, ka dažus atlikušos darbus, kas saistīti ar nepieciešamību ierobežot satiksmi Neretas ielā, paveiks līdz septembra vidum, un septembra trešajā nedēļā varētu atjaunot satiksmi pāri vi­aduktam. 
     Neretas ielā pilnībā at­jaunoja posmu pirms viadukta, sākot no Daugavas tilta, un posmā aiz tā gandrīz līdz Ledus ielai. Šajā virzienā līdz veikalam «Depo» izbūvēts ceļa paplašinājums, un tur būs apvienotais gājēju un veloceliņš, ko savienos ar celiņu, kas jau ir pie «Depo». Visā rekonstruētajā posmā ierīkos apgaismojumu. Jau uzstādītas Neretas ielas uzbērumu norobežojošās barjeras, kam daļa posmu ir sarkani. Krāsu izmantošana salīdzinājumā ar līdzšinējām pelēki vienmuļajām barjeras padara pievilcīgākas kā vides objektu.   Viadukta laiduma izbūvi veica SIA «Viadukts», pā­rējos darbus – SIA «Ošu­kalns».  
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (4)

 1. Eksperts
  Eksperts
  pirms 1 gada

  Prieks par būvniekiem, ka tilts izdevies godam. Cerams, ka Lato Lapsa negribēs urbt. Starp citu, kad ķersies klāt Daugavas otrā tilta celtniecībai. Salcevičs taču tā kā solīja. Ošukalns ar Viadukta palīdzību to ātri uzbliestu.

  Atbildēt
 2. GedertsPiebriedis
  GedertsPiebriedis
  pirms 1 gada

  Salcevičs solij, Salcevičs izdaris!

 3. Viesis
  Viesis
  pirms 1 gada

  Ošukalns labāk lai tiek galā ar iesāktajiem darbiem. A to saķer visu, bet strādā nekvalitatīvi un ilgi. Pilsētas ielu remonts -joprojām ir pusdarīts.

  Atbildēt
 4. Paps
  Paps
  pirms 1 gada

  Diez vai līdz ziemai ar tām ielām tiks galā, izskatās ka nē ! Smuki jau stāstīja cik viss būs glauni. Tikai ielas līmeni atkal par 20 cm pacēla un lietu tagad līst cilvēkiem ejās starp mājām.

  Atbildēt

Pievienot komentāru