KNAB par krāpšanu rosina apsūdzēt Saeimas deputātu Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu
Sagatavots pēc www.knab.gov.lv un ziņu portālu materiāliem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) publicētā informācija liecina, ka birojs 25. martā nosūtījis krimināllietas materiālus Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām fiziskām personām un vienu juridisku personu.
 
    Portāls «Delfi» norāda, ka, lai gan KNAB nemin konkrētus vārdus un uzvārdus, no KNAB  publicētās informācijas izriet, ka runa ir par uzņēmēju Viesturu Tamužu un Saeimas deputātu Ati Zakatistovu («KPV LV»).  «Del­fi» raksta,  ka no­skaidrojuši –  prokurors pieņēmis lēmumu par vienas personas saukšanu pie kriminālatbildības. Savukārt attiecībā par otru personu nepieciešams veikt papildu izmeklēšanas darbības pirms lēmuma pieņemšanas. Persona, kuru lemts saukt pie kriminālatbildības, ir Tamužs.
     KNAB savā interneta vietnē  informē, ka birojs 25. martā prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai nosūtījis krimināllietu pret divām fiziskām un vienu juridisku personu. Abām personām kriminālvajāšanu lūgts sākt pēc Krimināl­likuma 177. panta 3. daļas par krāpšanu lielā apmērā. Izmeklēšanā procesa virzītājs konstatējis, ka krāpšana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs, līdz ar to kriminālprocesa ietvaros sākts process arī piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. KNAB ieskatā, abas aizdomās turētās fiziskās personas vienojušās par naudas izkrāpšanu no kādas citas juridiskās personas. Uzņēmējs Tamužs maldinājis juridiskās personas amatpersonas par Zakatistova konsultāciju nepieciešamību.
     «Delfi» raksta, ka juridiskā persona un juridiskā persona, pret ko sākts process par piespiedu ietekmēšanas līdzekli, Zakatistova personā 2016. gada 1. jūnijā noslēdza līgumu par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu juridiskai personai, bet faktiski Tamužam. Proti, līgums par konsultācijām noslēgts starp Zakatistova uzņēmumu «Per capita» un kompāniju «Eco Baltia», kurā Tamužs ir padomes priekšsēdētājs. 2016. gada 30. decembrī atkārtoti tiek noslēgts līgums par šādu konsultāciju sniegšanu. Par līgumos noteiktajām konsultācijām samaksāts 26 620 eiro, taču patiesībā šādas konsultācijas nemaz nav sniegtas, secinājis KNAB.
    Saeimas deputāts Atis  Zakatistovs žurnālistiem paudis, ka nav iesaistījies krāpšanā un konsultācijas patiešām ir sniedzis, bet  pilnībā noliedza vainu krāpšanā.
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Imigrants
  Imigrants
  pirms 6 mēnešiem

  He, he. Jēkabpilietis cienīgi nes savas dzimtās pilsētas vārdu.

  Atbildēt
 2. Jēkabpilietis
  Jēkabpilietis
  pirms 6 mēnešiem

  Mīlam un lepojamies!

 3. he he
  he he
  pirms 6 mēnešiem

  Pag, tūlīt tas pilsētas tēla spodrinātajs visu nospodrinās līdz baltumam.

Pievienot komentāru