Ko darīt, ja ģimenē pelna tikai viens?
Apmaksāts raksts

Mūsdienās ir diezgan daudz tādu ģimeņu, kuru finansiālais stāvoklis nav iepriecinošs. Situāciju vēl sarežģītāku padara, ja tikai viens no cilvēkiem ģimenē ir tas, kurš pelna naudu. Šādas ģimenes pārsvarā dzīvo no algas līdz algai. Iemesli, kāpēc ir tā, ka ģimenē pelna tikai viens cilvēks, var būt visdažādākie, piemēram, pēkšņi zaudēts darbs, veselības problēmas vai gluži vienkārši nevēlēšanās strādāt. 
    Dzīvot ar ļoti mazu budžetu ir riskanti, jo nekad nevar paredzēt situācijas, kurās būs nepieciešami lielāki vai mazāki naudas līdzekļi. Ja arī Tavā ģimenē šobrīd ir situācija, kad naudas pelnītājs ir tikai viens, tad noteikti izlasi šo rakstu. Raksts un šis informācijas avots kalpos kā lielisks padomdevējs, no kura varēs smelties padomus, kā pārvaldīt finanses, ja ģimenē pelna tikai viens.
 
Sastādiet budžeta plānu
    Budžeta plāns ir pati svarīgākā lieta, kas ir jāsastāda, lai verētu saprast, kā rīkoties ar saviem ienākumiem. Noteikti pieraksti ienākumu daudzumu, kā arī to, kur Tava ģimene tērē naudu. Ja viss tiks sīki un smalki pierakstīts, tad varēs uzreiz ieraudzīt, kur nauda tiek visvairāk tērēta, un kur ir jāsamazina tēriņi. 
 
Tērējiet tikai tik, cik variet atļauties
     Ir diezgan daudz tādu cilvēku, kuri īpaši neskatās uz to, cik daudz tērē, pat, ja tas ir pāri viņu budžetam. Piekopjot šādus paradumus, var ļoti viegli nonākt parādos, radot sev nevajadzīgas problēmas. Tāpēc, ja Tavā ģimenē ir ļoti ierobežots budžets, nekādā gadījumā netērējiet vairāk kā varat atļauties. Nebūtu ieteicams arī stāties jebkādās kredītsaistībās. 
 
Samaziniet savus izdevumus
      Ja ir sastādīts budžeta plāns, tad pavisam noteikti būs viegli ieraudzīt visus savus tēriņus. Rūpīgi paskaties, ko mēneša laikā esiet iegādājušies. Tur noteikti būs lietas, bez kurām var iztikt. Lai samazinātu savus tēriņus, vislabāk būtu katram no ģimenes locekļiem izvēlēties tās lietas, no kurām var atteikties uz kādu laiku, kamēr uzlabojas finansiālā situācija. Piemēram, sporta zāles abonements, dārgas izklaides vai arī televīzijas abonements.
 
Meklējiet veidus, kā papildus nopelnīt
    Pat, ja būsiet atteikušies no vairākām lietām, pastāv iespēja, ka kopējais finansiālais stāvoklis tāpat nebūs uzlabojies. Ja tā, tad noteikti ir jāmeklē iespējas, kā iegūt papildus naudas līdzekļus. Mūsdienās ir vairāki darbi, kurus ir vienkārši apvienot. Ja šobrīd ģimenē Tu esi galvenais naudas pelnītājs, tad paskaties darba sludinājumos. Iespējams, ka ir kāds darba devējs, kurš meklē darbinieku priekš pavisam maziem darbiņiem, ar kuriem vienkārši būtu apvienot jau esošo darbu. 
 
Pārdodiet nevajadzīgās lietas
     Noteikti, ka ikvienam cilvēkam mājās ir kaut vai tikai viena lieta, kuru viņš jau ilgu laiku neizmanto. Iespējams, ka Tev arī ir šāda lieta, varbūt pat vairākas. Kāpēc gan turēt mājās šādas lietas? Viens ļoti labs veids, kā uzlabot finansiālo situāciju, ir pārdot šīs nevajadzīgās lietas. Noteikti atradīsies cilvēki, kuriem šādas lietas ir ļoti vajadzīgas. 
 
Iepērcieties gudri
    Ja ir nepieciešams iegādāties kādu lielāku pirkumu, tad noteikti sekojiet līdzi atlaidēm. Ieskatieties arī lietoto preču veikalos. Bieži vien tur var atrast, ko patiešām labu un kvalitatīvu par zemām cenām. Noteikti ieskatieties arī internetveikalu piedāvājumos. Iepirkties internetā dažkārt ir daudz izdevīgāk kā veikalos. 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. ir arī tā
    ir arī tā
    pirms 1 gada

    Bieži dzirdu cilvēkus sakām: jāiet uz darbu atpūsties. Bet tas, kurš neiet darbā, ir pārstrādājies kā zirgs.

    Atbildēt

Pievienot komentāru