Ko īpašu paver jauna kafijas aparāta īpašības?
Samaksāts raksts

Katru gadu, kafijas aparātu apvārsnī iemirdzas kaut kas jauns un interesants, kas atklāj jaunas iespējas kafijas dzērienu cienītājiem. Vieni uzlabo esošās tehnoloģijas, kuras ļauj vēl vienkāršāk un ērtāk pārvaldīt kafijas aparātus. Tajā pašā laikā citi sper soli tālāk un piešķir aparātiem jaunas funkcijas, tāpēc mājās varam pagatavot aizvien vairāk un dažādākus kafijas dzērienus. Tātad, šajā rakstā aplūkosim kafijas un tai domāto aparātu jaunumus un tendences, kuras aizraus katru, īstu kafijas cienītāju.
 
Karstu šokolādi vai aukstu kafiju?
Lieliski zināms, ka kafijas aparāti gatavo kafiju – viss skaidrs. Tomēr skaidrs ir arī tas, ka tie kafiju spēj pagatavot īpašā un dažādā veidā. Ja kafijas aparāts ir automātiskais – dzērienu pagatavos no svaigi maltām kafijas pupiņām, ja ir piena sistēma – būs iespējams pagatavot maigu cappuccino, un gardo latte macchiato. Vai varat iedomāties, ka brīžos, kad aiz loga skarbi vēji pūs, jūs sasilda tasīte karstas šokolādes? Savukārt karstā pēcpusdienā atvēsināties ar aukstas kafijas dzērienu? Skan patiesi neslikti, vai ne? Interesantākais ir tas, ka kafijas automātu iespējas aug un to iespējas paveikt ar vienu aparātu. 
Protams, šādas funkcijas vēl joprojām ir ekskluzivitāte un reta parādība, kas izmaksās papildu simtu vai divus. Tomēr, ja esat aukstas kafijas cienītājs un jūsu bērni dievina karstu šokolādi, šādu funkciju kafijas aparāts pavērs jaunas iespējas baudīt iecienītākos dzērienus neizejot no mājām. Un tas tik tiešām ļaus sajusties īpaši. Bieži kafijas aparāti ar šādām funkcijām ir aprīkoti ar papildus tvertnēm tieši karstas šokolādes vai aukstas kafijas pagatavošanai. Atliks tikai izvēlēties vēlamo dzērienu, pievienot atbilstošo tvertni, palaist nepieciešamo programmu un izbaudīt rezultātu.
 
Jauna un vēl ērtāka piena sistēma
„Philips“ prezentēja jaunumu, kas uzrunāja kafijas ar pienu cienītājus. Latte Go piena sistēma, kurai ir piena putu pagatavošanai domāta tvertne, kuras dizains krietni vien atšķiras no esošajām. Jaunā sastāv no divām daļām – šeit nav caurulīšu vai apslēptu smalku detaļu, kuru mazgāšana aizņem daudz laika. Bieži tāpēc nebaudāt kafiju ar pienu norīta tā iemesla dēļ, jo nebūs laika mazgāt piena sistēmu. To zina arī ražotāji, tāpēc tika izveidota Latte Go. „Philips“ uzsver, ka modernā, rūpīgi pārdomātā dizaina tvertne izmazgājama 15 sekunžu laikā. Pat nekur nesteidzoties tas ir liels pluss, pareizi?
 
Kafijas pupiņu daudzveidība
Kā ierasts, automātiskie kafijas aparāti ir ar kafijas dzirnaviņām un pupiņu tvertnēm, precīzāk sakot, katram automātam ir pa vienai šādai tvertnei. Tomēr, vai nebūtu lieliski savus rīta rituālus padarīt daudzveidīgākus ar dažādu šķirņu pupiņām? Šim iemeslam tika izveidoti kafijas automāti ar divām pupiņu tvertnēm un divām kafijas dzirnaviņām. Vienā tvertnē var tikt uzglabātas jūsu iecienītākās šķirnes kafijas pupiņas, citā – jaunas, iepriekš nebaudītas pupiņas vai to maisījums. Tas paver jaunas iespējas tajā pašā dienā paeksperimentēt ar dažādu veidu kafiju, bez vajadzības iztukšot kafijas pupiņu tvertni. Šis lēmums ir parocīgs arī tiem, kuru tuvinieki ir bez kofeīna kafijas piekritēji – vienā tvertnē iespējams glabāt tieši šīs pupiņas. 
 
Īpaša uzmanība dizainam
Bieži vien kafijas automātu izskats tiek izveidots tā, lai tie kļūtu par māju vai biroja interjera detaļu, protams, ļoti funkcionāla, tomēr skaista un stilīga. Interjeru tendences mainās tik ātri, ka kafijas aparātu ražotājiem jācenšas piedāvāt visdažādākos lēmumus, kas atbilstu dažādu prasību lietotājiem. Viens no dizaina jaunumiem – ar ilūziju pārsteidzošie „Modbar“, kas izdomāja paslēpt kafijas aparātu zem galda virsmas. Visa kafijas pagatavošanas sistēma ir nemanām, savukārt acis priecē tikai kafijas vai piena piltuve. Šis ir specifisks lēmums, tāpēc arvien biežāk tiek pielietots kafejnīcās  vai bāros.
Tajā starpā mājām domātie kafijas aparāti bieži tiek izgreznoti ar neticamākajiem, spilgtākajiem rakstiem un krāsām. Novērojams arī tas, ka kafijas aparātu dizains tiek papildināts ar stikla elementiem, kas piešķir vairāk pievilcības un estētikas. Viens no spilgtākajām dizaina un pārvaldes lēmumiem ir acīm redzama atteikšanās no pogām, kas nozīmē, ka sāk dominēt skārienjutīgie ekrāni. Savukārt formas kļūst minimālistiskas, taisnas un taisnstūrveidīgas.
Brīžos, kad kafijas aparātu iespējas strauji attīstās, svarīgi ir nepazust funkciju piedāvājumā un saprast savas vēlmes. Pievērsiet uzmanību, kuras spārnotās funkcijas aiznesīs jūs baudas virzienā, kā arī kādas formas un līnijas piestāvēs jūsu virtuvei.

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru