Koku Kena parka estrādē mēģinās saglabāt
INESE ZONE

Jēkabpilī, Kena parkā, uzsākta jaunās estrādes celt­niecība, un garāmgājēji konstatējuši, ka estrādes terito­rijā ir viens no parka kokiem. Viņi interesējas, vai tad projektējot nav manīts, ka tur ir koks, vai arī notikusi kāda cita kļūme? 
 
   Kā BD skaidroja būvnieki, koku projektā bija plānots saglabāt, bet tas laikam nebūšot iespējams, jo būvniecība pārāk skar tā saknes.
   – Tas koks faktiski jau bija ieaudzis vecajā estrādē. Cilvēki pie tā skata jau bija pieraduši un to pat nemanīja. Sākot būvniecību, bija plānots koku saglabāt. Tas jau nebūtu slikti, ja to izdotos izdarīt, bet tagad redzēs, vai tas būs iespējams. Ja secinās, ka tas traucē darbu izpildei un būvniecības ietekme uz to ir pārāk liela, var nākties to nozāģēt, – BD skaidroja Pilsēt­vides departamenta d­i­rek­tors Raits Sirmovičs. 
   Kā zināms, estrādes būvniecību veic SIA «Erbauer Group». Plānots uzstādīt estrādes karkasu, sienas un jumta un segumu. Tiks ierīkots arī apgaismojums, uzstādīti soli, izbūvēts bruģis un ierīkoti dekoratīvie stādījumi. 
   Būvdarbu kopējās iz­maksas ir 258 530 eiro. Darbus plānots pabeigt līdz 15. jūlijam, bet jau 11. augustā jauno estrādi varēs iemēģināt Latvijas simtgades zaļumballē, kas vienlaicīgi notiks visā valstī. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (3)

 1. Izsmiekls
  Izsmiekls
  pirms 10 mēnešiem

  Iedodiet Sirmovičam zāģi, un viņš visu parku pārvērtīs par tuksnesi.

  Atbildēt
 2. koks
  koks
  pirms 10 mēnešiem

  iedoddiet breimanei vēl lielāku vaļu, un viņa visu pilsētu pārvērtīs par tuksnesi bez zāģa, viņa par nopelniem koku iznīdēšanā tagad ir paaugstināta par ainavu arhitekti

 3. ?
  ?
  pirms 10 mēnešiem

  Cik es saprotu,tas koks jau nozāģēts

  Atbildēt

Pievienot komentāru