Kompromiss ar ginekologiem atrasts – četri gatavi palikt strādāt slimnīcā
INESE ZONE

Pēc piecu Jēkabpils reģionālās slimnīcas ginekoloģijas nodaļas ginekologu iesniegtajiem atlūgumiem, kad daži bija gatavi atstāt darbu pilnībā, bet citi tikai stacionārā, turpinot pieņemt poliklīnikā, Jēkabpils domes vadība, slimnīcas valde un arodbiedrības pārstāvji sarunās mēģināja rast risinājumu. 
    Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps Pēc sarunām BD informēja, ka  četri ginekoloģijas nodaļas ārsti tagad ir gatavi palikt strādāt slimnīcā.
-Mums izdevās rast kompromisu starp mediķu viedokli un valdes piedāvājumu. Tās tomēr vairāk bija komunikācijas problēmas, un sarunas deva risinājumu. Sarunas bija garas, bet rezultāts ir labs. Slimnīcas valde tagad gatavos ginekoloģijas nodaļas attīstības plānu piecu gadu periodam, ar ko iepazīstinās kolektīvu. Arī pašvaldība ir gatava iesaistīties un sniegt atbalstu slimnīcai, piemēram, aparatūras iegādē. Pašvaldības, slimnīcas valdes, arodbiedrības un ginekoloģijas nodaļas pārstāvju nākamā tikšanās notiks 3. jūlijā, kad puses būs gatavas sniegt plašsaziņas līdzekļiem plašāku informāciju, - sacīja Aivars Kraps. 
Tā kā iepriekš bija izskanējis, ka nesaskaņu iemesls ir slimnīcas valdes plānotās pārmaiņas darba organizācijā, kas paredz likvidēt virsstundas, BD vaicāja A. Krapam, ko tad īsti nozīmē kompromiss, vai tas nozīmē, ka valde atsakās no savam prasībām attiecībā uz darba organizāciju? A. Kraps sacīja, ka virsstundu darba nebūšot, bet uzklausīts arī dakteru viedoklis, sīkāki komentāri būšot 3. jūlijā. 
     Jāatgādina, ka, neskatoties uz ievērojamu zaudējumu samazinājumu, slimnīca joprojām strādā mīnusā, un negatīvu iespaidu uz finanšu situāciju ir atstājusi Covid-19 ārkārtas situācija. Valdes uzdevums ir maksimāli samazināt izdevumus, saglabājot visus pakalpojumus, ko sniedz reģionālā slimnīca, kas saistīts ar dažādam izmaiņām nodaļu darba organizācijā. Tāpat arī Veselības ministrija ir pret to, ka slimnīcās mediķi strādā virsstundas, jo par tām jāmaksā dubultā. Jēkabpils slimnīcas valde jau ir informējusi, ka nodaļās ir veikts iekšējais audits un darbs tiks organizēts atbilstoši tā rezultātiem, vienojoties par darba nosacījumiem un atalgojumu atbilstoši paveiktajam. 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (0)

    Informācija! Šim rakstam nav pievienots neviens komentārs, bet Jūs varat būt pirmais kas ierakstīs komentāru!

Pievienot komentāru