Komunikācija nav izdevusies
INESE ZONE

Gada nogales svētku dienās sociālo tīklu profilā sveicienu Jēkabpils novada Ābeļu ciema iedzīvotājiem svētkos no pilsētas smalkajiem ļaudīm bija publicējusi pagasta iedzīvotāja, kurai netālu no mājas bija izmesta prāva sadzīves atkritumu kaudze – maisos, bet tos zvēri saplēsuši.   
 
Vismaz varēja pateikt, ko darīt
      – Viņiem ir sunītis un kaķītis, bet «Laimas» asorti garšo tā ne visai. Suši gan! Un saņem dāvanas pa pas­tu, no Rīgas. Šobrīd vācam, jo tik principiāli neesam, lai uz šo katru dienu skatītos. Publicēts pēc Jēkabpils pašvaldības policijas ieteikuma, jo tie ir daži metri no pilsētas robežas, un viņi neko..., – tā sašutusī  Ābeļu pagasta iedzīvotāja komentē situāciju un to, ko par cūkmeniem stāsta izmestās lietas, jā, arī  sūtījuma iepakojums ar adresi. 
     Iedzīvotāju pārsteidzis fakts, ka Jēkabpils pašvaldības policija nav informējusi, kā rīkoties: – «Es paskaidroju, ka atkritumos ir adrese, kas varētu palīdzēt atrast vainīgos, un tie ir no Jē­kabpils pilsētas. Sapratu, ka Ābeļu pagasts nav viņu teritorija, bet cerēju saņemt skaidrojumu, kur man vērsties, un prasīju, ko darīt. Bet nekā. Vai publicēt soctīklos? –  jā, publicējiet. Tā arī izdarīju. Vēlāk ar mani gan sazinājās darbiniece no pašvaldības policijas. Viņa skaidroja par iespēju vērsties Valsts policijā ar iesniegumu un  piedāvāja sazināties, satikties un informēt arī viņu par attēliem, adresi. Atkritumus savācām, iesniegumu nerakstīšu, jo piepildījās mana vēlme satikt cilvēku, kurš uzskata, ka nav nekas īpašs izmest atkritumus mežā. Pati sazinājos ar šiem cilvēkiem. Saruna bija emocionāla, bet pozitīva, un ir cerība, ka šie jaunieši citreiz apdomās, vai pārpildīta miskaste ir iemesls atstāt atkritumus mežā pie cita cilvēka mājām. Man svarīgāk būtu, lai visas atbildīgās institūcijas darītu visu iespējamo, lai ierobežotu nelegālo atkritumu izmešanu. Citādi var jau šādā situācijā sodīt vienu, bet tas neatrisina problēmu. Un nedomāju, ka tā iet mazumā, gluži pretēji. Īpaši vainojami līdzņemamo ēdienu cienītāji, kas piesārņo mežu ar iepakojumiem. Savukārt iedzīvotājiem, kuri spiesti to savākt, faktiski pienāktos kāds atbalsts, kaut vai nodokļu atlaide.»   
 
Pilns teksts – 14. janvāra "Brīvajā Daugavā". 
Ja vēlaties abonēt šī (vai jebkura cita BD numura, sākot no 2010. gada) numura elektronisko (pdf) versiju, rakstiet uz e-pastu: sarmite@bdaugava.lv
Piemēram: Vēlos saņemt "Brīvās Daugavas" 14. janvāra numuru savā e-pastā: manspasts@inkaste.lv (jūsu e-pasta adrese).
Viena numura cena – 0,44 eiro, mēneša maksa – 3,80 eiro  (t. sk. PVN 21%) (būs jāveic pārskaitījums internetbankā). 

 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (2)

 1. Jurka
  Jurka
  pirms 1 gada

  Ja adrese zināma, tad vajag visu savākt un aizvest atpakaļ īpašniekiem.

  Atbildēt
 2. Ha ha
  Ha ha
  pirms 1 gada

  Tantei nebija ar ko aizvest.

Pievienot komentāru