Koncertā vāc ziedojumus ērģeļu atjaunošanai
Jānis Apīnis

     Aizvadītajā sestdienā Jēkabpils Romas katoļu baznīcā izskanēja kārtējais koncerts, kura laikā tika vākti ziedojumi dievnama ērģeļu atjaunošanai vai jaunu iegādei. 
      Šoreiz izskanēja latviešu komponistu  garīgās un laicīgās dziesmas Jaunjelgavas novada jauktā kora «Vī­gante», Staburaga vokālā ansambļa «Milare», Stabu­raga muzikālās apvienības un Pļaviņu novada kultūras centra sieviešu kora «Lo­re­leja» sniegumā. Visu šo kolektīvu vadītāja un diriģente ir  Diāna Austra Vaice. Koncertmeistares bija Anita Cinkmane un Sigita Vilka­plā­tere. Koncertpro­gram­mas scenāriju veidoja Seces kultūras nama vadītāja Astrīda Mencendorfa, iz­mantojot Ievas Trimal­nieces domu apcerējumus.
      Daudzie klausītāji, kas bija pulcējušies dievnamā,  dziedātājiem savu atzinību pauda ar aplausiem, gandarīti bija arī pasākuma organizatori un paši izpildītāji. Arī Astrīda Mencendorfa  vēlāk teica: «Priecājamies, ka labdarības Zvaigznes dienas vigīlijas koncerts Jēkabpils Romas katoļu baznīcā ir sasniedzis savus mērķus, pateicoties tik atsaucīgiem klausītājiem, koncerta izpildītājiem un  diriģentei. Paldies par doto iespēju koncertmeistarei Anitai Cinkmanei un draudzei».
«Kam ticība, tas dzīvo Dieva gaismā. Mēs ticam, ka aiz tumsas nāk gaisma. Jo gaisma ir sākums un beigas šajā pasaulē, kamēr mēs ejam savu ceļu arī aiz tumsas. Kur mīlestība sākas? Acīs mūsu un sirdīs. Vai tā kaut kur arī beidzas? Nē, tādas vietas nav visā plašajā pasaulē. Sniegā tā mājo, ietinusies savā baltajā villainē. Un smaida par iekurtām krāsnīm baznīcā un mājokļos. Par to, ka meklējam viņu. Kaut mūsu vidū tā dzīvo. Acīs un lūpās. Vārdos un mūzikā. Un, kad satiekas garīgi līdzīgas dvēseles un uztver šīs vienojošās mūzikas vibrācijas – pasaulē ienāk miers. Lai šis apgarotais miers ir arī jūsu miers» (I. Trimalniece). 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (1)

  1. GedertsPiebriedis
    GedertsPiebriedis
    pirms 4 mēnešiem

    Nezin, vai tās ērģels vispār vajag. Tagad ir visād modern instrument, kas skan 10x labak par katr vec ērģel.Par to restaurācijs naud var kāds 3 nopirkt un klāt vel stereo aparatūr.

    Atbildēt

Pievienot komentāru