Konkursā «Dziesma Krustpils novadam» noraidīti visi iesniegtie darbi
www.krustpils.lv

Krustpils novada pašvaldības simtgades darba grupa informē, ka neviens no iesūtītajiem darbiem konkursā «Dziesma Krustpils novadam» neatbilst nolikumam, līdz ar to tika noraidīti visi pieci iesūtītie darbi.
       Konkursā varēja pieteikties ikviens komponists vai teksta autors, kurš vēlas radīt dziesmu Krustpils novadam, lai veicinātu lokālpatriotismu, novada vienotību un atpazīstamību, tāpat arī dotu iespēju izpausties gan profesionāļiem, gan amatieriem. Darbam ir jāatspoguļo Krustpils novada būtība – vēsture, daba, tradīcijas. Dziesmai jābūt svinīgai un pozitīvai, jāpauž vienotība, kā arī jābūt izpildāmai gan koru, gan ansambļu, gan solistu sniegumā.
    Kopā tika saņemti pieci sūtījumi, no kuriem trīs bija dziesmas teksta vārdi, vienā sūtījumā bija dziesmas teksta vārdi un melodija, kura bija iedziedāta divos variantos, savukārt viens sūtījums bija bez pielikuma. Kon­kursa žūrijas komisija nolēmusi, ka neviens no iesūtītajiem darbiem neatbilst nolikumam un atkārtots konkurss netiks rīkots, bet jāiesaista profesionālis, kurš veidos Krustpils novada dziesmas tekstu un melodiju.
    Krustpils novada pašvaldība pateicas ikvienam konkursa dalībniekam par ieguldīto laiku un piedalīšanos. Visi darbu autori tiks sumināti Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienā, kas šogad notiks 17. novembrī Mežāres kultūras namā.
 
 
 

iesaki šo rakstu:

Komentāri (9)

 1. vērotājs
  vērotājs
  pirms 1 gada

  Vajadzīga tam Krustpils novadam himna kā suņam piektā kāja. No bezdarbības jau vairs nezina ko dara.

  Atbildēt
 2. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Lai nu paņēmuši kādu mazāk dzirdētu Rozenštrauha gabalu, pārtaisījuši vārdus pa savam un būtu oki-doki. Būs jāuzzvana Paberzam, lai nemokās.

  Atbildēt
 3. tā viņš ir
  tā viņš ir
  pirms 1 gada

  Atstoinais novads, nav tolkam nekā laba pateikt ne dzejā, ne poēmā. Domā karali!

  Atbildēt
 4. Jefiņš
  Jefiņš
  pirms 1 gada

  Ja pie darba ķertos JL dzejnieki, tad sadzejotu Krustpils novadam katram ceļa līkumam savu himnu. Lai BD izsludina konkursu, kamēr JL Sandra pa Kanāriju salām dzīvojas, kaut nu krokodili nesakostu viņu.

  Atbildēt
 5. īpaši stulbs
  īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Laba ideja! Dzejā varētu būt, piemēram, tā: Variešos spīd Gaismas pils, No Mežāres nāk pērkons zils. Kūku vējā mazbērzs lokās, Atašienē darbi sokas. Krustpils domē vīri sēž, Spunģēnos kāds kūti mēž. :)

 6. Jefiņš >īpaši stulbs
  Jefiņš >īpaši stulbs
  pirms 1 gada

  Ko es teicu, lieliski, tā arī turpini, jo savus trīs pantiņus vajag un piedziedājumu. Valoda plūst raiti bez visādiem zemtekstiem un virstekstiem, visiem viegli saprotami. :)DDD

 7. ĶĒMS
  ĶĒMS
  pirms 1 gada

  Kādreiz dziedāja dziesmiņu; "...Agrāk Krustpils pilī dzīvoj' baroni, Tagad tajā iekšā krievu zaldāti. Agrāk Krustpils pilī smaržoj' pīrāgi, Tagad visur smako skābie kāposti..." Kaut kas tā, tālāk neatceros.:))

  Atbildēt
 8. zinātājs
  zinātājs
  pirms 1 gada

  Es nezinu un reizē brīnos, kur tādā svarīgā brīdī pazuduši visi lielie vietējie dzejnieki Štelmahere, Āboļniece, Ķuzāne un Gailīte vai komponiste Pugača, kad nevar vienkāršu, visiem krustpiliešiem saprotamu himnu sacerēt?! Vai arī Krustpils dome izlepusi un vienkāršas dziesmiņas tai vairs neder, vajag tādu majestātiski grandiozu kā Brauna "Pērkons, Saule, Akmens, Daugava"? Nu tad lai arī paši, bikšu dibenus pret krēsliem trino, sacer!t

  Atbildēt
 9. vecais šekums
  vecais šekums
  pirms 1 gada

  Tās pašas jau arī esot iesūtījušas savus darbus, bet nekā. Jālūdz lai Līvānos kāds uzdzejo vai Jaunjelgavā.

Pievienot komentāru